
Kategorie
Producent
-
Centrum Rzeczoznawstwa Budowlanego (2)
-
Dolnośląskie Wyd.Edukacyjne s.c. (24)
-
Dolnośląskie Wyd.Edukacyjne s.c.W.Puła, E.Wacławek-Grząślewicz (3)
-
KaBe S.C.Wydawnictwo i Handel Książkami (2)
-
KSIĘŻY MŁYN Dom Wydawniczy Michał Koliński (1)
-
Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej (6)
-
Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej (3)
-
Pol.Krakowska (1)
-
Politechnika Śląska (2)
-
PWN Wydawnictwo Naukowe (4)
-
WKŁ -Wydawnictwa Komunikacji i Łączności Sp.z o.o. (21)
-
Wydawnictwo Politechniki Świętokrzyskiej (1)
Dostępność
Cena
-
od
do
Kategoria Drogownictwo i Mosty to miejsce dla specjalistów zajmujących się projektowaniem, budową i utrzymaniem dróg, mostów oraz innych obiektów drogowych. Znajdziesz tu publikacje poruszające różne zagadnienia związane z infrastrukturą drogową, takie jak: materiały budowlane, projektowanie dróg, systemy oznakowania, bezpieczeństwo na drodze, czy eksploatacja dróg. Dzięki naszej ofercie poszerzysz swoją wiedzę i znajdziesz rozwiązania na każdy problem związany z drogami i mostami.
Aktualne realizacje mostowe

Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Asfalty drogowe

Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Autostrady w Polsce czyli drogi przez mękę

Problem budowy autostrad w Polsce został publicznie podjęty przez obradujący we wrześniu 1937 roku I Polski Kongres Inżynierów we Lwowie. Od tego czasu na drodze do realizacji kolejnych planów i programów rz�...
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Belkowe mosty betonowe budowane metodami wspornikowymi.

Metodę betonowania wspornikowego zastosował po raz pierwszy, w roku 1930, brazylijski inżynier Emilio H. Baumgart podczas budowy żelbetowego mostu nad Rio de Peixe. Intensywny rozwój tej metody nastąpił w Europie po II wojnie światowej.
Pierwsze zastosowanie montażu wspornikowego segmentów betonowych miało miejsce podczas budowy mostu Choisy-le-Roi pod Paryżem w roku 1965. Pierwsze polskie zastosowanie tej nowatorskiej technologii było dziełem Maksymiliana Wolfa i Płockiego Przedsiębiorstwa Robót Mostowych w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku.
W latach dziewięćdziesiątych XX wieku w Polsce mosty z betonu sprężonego wznoszone metodą betonowania wspornikowego stały się konkurencyjne w stosunku do konstrukcji stalowych i zaczęły być szeroko stosowane. Zakład Mostów Politechniki Wrocławskiej współpracował przy projektowaniu i budowie mostu autostradowego przez Wisłę w Toruniu (1998), przez Odrę w Opolu (1999) i przez Wełtawę w ciągu autostrady D8 w Czechach (1996) oraz przy niektórych późniejszych realizacjach. Zdobyte doświadczenia zawarto w niniejszej pracy, która może stanowić pomoc dla studentów i inżynierów pragnących pogłębić swoją wiedzę dotyczącą projektowania i budowy mostów metodami wspornikowymi.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Budowa i utrzymanie mostów wyd. 4

Podręcznik akademicki omawiający zagadnienia związane z budową i utrzymaniem mostów.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Budowle urządzeń technicznych dróg i ulic.

Opracowanie zawiera podstawowe zasady projektowania i realizacji budowli stałych urządzeń technicznych wyposażenia dróg i ulic występujących w obszarze pasa drogowego. Omówiono współczesne wymagania konstrukcyjne i właściwości użytkowe takich grup budowli, jak: budowle niezbędne w jednopoziomowych skrzyżowaniach dróg samochodowych i szynowych oraz torowiskach tramwajowych w ulicach miast, ekrany przeciwhałasowe oraz antywibracyjne w otoczeniu dróg, urządzenia nośne znaków drogowych i sygnalizacyjnych oraz słupów oświetleniowych, bariery ochronne i energochłonne, urządzenia przeciwpożarowe, zapory i inne.
Dostępność: brak towaru
Budownictwo drogowe w zarysie

W książce zebrano ogólne wiadomości o stosowanych materiałach, miernictwie oraz technologiach stosowanych w budownictwie dróg, montaży mostów, a także w inźynierii komunikacyjnej. Książka adresowana jest do średniego personelu technicznego zatrudnionego w firmach drogowych, budujących i utrzymujących drogi i obiekty mostowe, oraz w biurach projektowych. Poziom zawartych w książce wiadomości odpowiada standardowi wymagań stawianych technikowi drogownictwa. Może więc ona być pomocna uczniom techników drogowych w całym cyklu ich kształcenia.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Dodatki, katalizatory i emulgatory w mieszankah mineralno - asfaltowych

Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Inżynieria betonowych nawierzchni drogowych

Inżynieria betonowych nawierzchni drogowych
W Polsce, w ciągu ostatnich dwóch dekad, widoczna jest znaczna intensyfikacja budowy autostrad i dróg ekspresowych oraz modernizacji już istniejących. Ważną kwestią jest przy tym wybór odpowiedniego rodzaju nawierzchni, zapewniającej bezpieczeństwo i długotrwałą przydatność eksploatacyjną dróg. Taką rolę spełniają nawierzchnie betonowe.
W niniejszej publikacji autor prezentuje technologię budowy nawierzchni betonowych, wraz z nowoczesnymi metodami zapewnienia i kontroli jakości na budowie. Pokazuje liczne przykłady rozwiązań materiałowych i technologicznych, a także wyniki badań diagnostycznych nawierzchni betonowych w Polsce. Całość zilustrowano fotografiami z budów dróg ekspresowych, prowadzonych przy wykorzystaniu najnowszych rodzajów maszyn i urządzeń specjalistycznych.
Zalety drogowych nawierzchni betonowych ujawniają się w postaci długotrwałej przydatności eksploatacyjnej bez konieczności remontów, zwłaszcza w przypadku dużych obciążeń ruchem pojazdów, występujących na głównych trasach komunikacyjnych. Dlatego głównym tematem książki są nawierzchnie dróg samochodowych odpowiednie do intensywnego ruchu ciężkich pojazdów, określanego w Polsce kategorią ruchu od KR5 do KR7. Przedstawione zasady inżynierii nawierzchni betonowych są słuszne również przy mniejszych obciążeniach ruchem pojazdów, więc mogą być wykorzystane jak ogólne wskazówki dotyczące nawierzchni o niższych kategoriach ruchu pojazdów.
Książka będzie przydatna przede wszystkim osobom zawodowo związanym z drogownictwem: decydentom, zarządcom, inwestorom, projektantom, wykonawcom i reprezentantom służb u trzymaniowych. Z pewnością zainteresuje także studentów specjalizujących się w budownictwie drogowym.
Przy pisaniu książki Autor wykorzystał doświadczenia badacza i konsultanta uczestniczącego w projektowaniu i ocenie materiałów na nawierzchnie, diagnostyce obiektów oraz rozwijaniu metod badawczych, zwłaszcza w odniesieniu do betonowych dróg ekspresowych i autostrad.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Kierunki rozwojowe mostownictwa. Świat i Polska

brak opisu
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Mechanika nawierzchni drogowych w zarysie

Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Metoda elementów skończonych w mechanice konstrukcji. Przykłady zastosowań w programie SIMULIA Abaqus cz.1

Metoda elementów skończonych w mechanice konstrukcji. Przykłady zastosowań w programie SIMULIA Abaqus cz.1
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Mieszanki mineralno-asfaltowe. Wykonawstwo i badania.

W książce przedstawiono zagadnienia związane z projektowaniem, wykonawstwem, eksploatacją i badaniami gorących mieszanek mineralno-asfaltowych stosowanych do budowy nowych i naprawy istniejących dróg. Podano wymagania, klasyfikację i warunki ...
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Modelowanie mostowych konstrukcji gruntowo - powłokowych

Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
