Kategorie
Producent
- Główny Instytut Górnictwa (1)
- KaBe S.C.Wydawnictwo i Handel Książkami (4)
- KSIĘŻY MŁYN Dom Wydawniczy Michał Koliński (2)
- PWN Wydawnictwo Naukowe (4)
- TARBONUS SP.z o.o. (2)
- WNT-Wydawnictwa Naukowo-Techniczne Sp.z o.o. (1)
- Wydawnictwo Politechniki Koszalińskiej (1)
- Wydawnictwo Politechniki Poznańskiej (1)
Dostępność
Cena
-
od
do
Bezpieczeństwo eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci gazowych. Wydanie 8.
Książka dotyczy bezpieczeństwa technicznego jednego z działów energetyki, tzn. energetyki gazowej, a szerzej gazownictwa.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Egzamin kwalifikacyjny osób zajmujących się eksploatacją sieci, urządzeń i instalacji gazowych
W książce przedstawiono w formie pytań i odpowiedzi podstawowe wiadomości o gazach i paliwach gazowych oraz zasady budowy, działania i eksploatacji urządzeń i instalacji gazowych. Również w takiej formie podano wybrane fragmenty prawa energetycznego i przepisów wykonawczych, przepisów bhp, ppoż. oraz przepisów o dozorze technicznym.
Książka przeznaczona jest dla osób ubiegających się o uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego kategorii E, uprawniającego do eksploatacji urządzeń i instalacji energetycznych gazowych (3. grupa). Może być też wykorzystana przez osoby ubiegające się o uzyskanie świadectwa kwalifikacyjnego kategorii D (dozór nad eksploatacją).
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Jak uzyskać certyfikat F-Gazowy.
Głównym tematem tej książki jest certyfikat f-gazowy, jego funkcja w działalności gospodarczej w świetle przepisów prawa polskiego i prawa Unii Europejskiej oraz droga do jego uzyskania przez przedsiębiorstwo lub osobę fizyczną.
Książka adresowana jest do osób fizycznych zatrudnionych przy eksploatacji urządzeń i instalacji zawierających f-gazy (obsługa, konserwacja) i do przedsiębiorstw, których przedmiotem działalności jest instalowanie, serwisowanie i naprawa tych urządzeń.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Paliwa gazowe. Podstawy efektywnego i ekologicznego wykorzystania
brak opisu
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Chromatografia gazowa teoria i praktyka w.3.
Chromatografia gazowa jest jedną z najważniejszych metod analitycznych mających zastosowanie w wielu dziedzinach, a chromatograf gazowy – najbardziej rozpowszechnionym przyrządem analitycznym w laboratoriach na świecie. Oto najpełniejsze w języku polskim opracowanie poświęcone chromatografii gazowej napisane przez wybitnych polskich specjalistów z dziedziny chemii analitycznej. Przedstawiono w nim istotę chromatografii gazowej, podano informacje dotyczące aparatury i materiałów chromatograficznych oraz zamieszczono przykłady analiz chromatograficznych.
Jest to podręcznik skierowany do studentów i absolwentów wydziałów chemicznych i pokrewnych. Może być także cennym źródłem informacji dla pracowników laboratoriów chemicznych.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Bezpieczeństwo eksploatacji urządzeń, instalacji i sieci gazowych wyd.6
Książka dotyczy bezpieczeństwa technicznego jednego z działów energetyki, tzn. energetyki gazowej, a szerzej gazownictwa.
Dostępność: brak towaru
Instalacje i sieci gazowe.
W książce omówiono instalacje i sieci gazowe. Przedstawiono w niej zasady projektowania i wykonywania instalacji.
Książka jest adresowana do projektantów i wykonawców instalacji i sieci gazowych. Może też być pomocą dla uczniów zasadniczych i średnich szkół technicznych o odpowiednich kierunkach kształcenia.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Sieci i instalacje gazowe. Poradnik Inżyniera.
Po latach nieobecności na rynku księgarskim do czytelników trafia czwarte, zmienione, rozszerzone wydanie cenionego poradnika, autorstwa Konrada Bąkowskiego, doświadczonego specjalisty-praktyka -w dziedzinie gazownictwa, rzeczoznawcy Polskiego Zrzeszenia Inżynierów i Techników Sanitarnych.
W książce przedstawiono najnowsze rozwiązania techniczne dotyczące sieci, instalacji i urządzeń zasilanych gazem opierając się m.in. na materiałach informacyjnych producentów i dystrybutorów. Wszystkie zagadnienia opracowano, uwzględniając obecnie obowiązujące, zmienione przepisy prawa budowlanego i energetycznego, a także postanowienia znowelizowanych Polskich Norm, Europejskich Norm oraz Zakładowych Norm Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.
Zmiany w obecnym wydaniu, w stosunku do poprzedniego, dotyczą przede wszystkim:
-układów zasilania gazem ziemnym,
-układów prądowo-grzewczych współpracujących ze źródłami energii odnawialnej,
-biogazowni rolniczych,
-proekologicznego użytkowania urządzeń gazowych,
-współpracy gazowych kotłów kondensacyjnych z kolektorami słonecznymi.
Materiał podano w sposób zwięzły, a jednocześnie wyczerpujący, stosownie do potrzeb osób zajmujących się projektowaniem i wykonawstwem; tekst zilustrowano starannie dobranymi ilustracjami i tablicami.
Poradanik jest przeznaczony dla inżynierów projektantów, wykonawców i pracowników nadzoru techniczno-eksploatacyjnego instalacji i sieci gazowych. Przydatny jest również studentom uczelni technicznych, zwłaszcza kierunku inżynieria środowiska, energetyka i budownictwo.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Jak wymienić stary kocioł. Poradnik.
W książce w sposób przystępny przedstawiono problematykę ochrony powietrza przed zanieczyszczeniami, a przede wszystkim sposoby ograniczenia emisji tych zanieczyszczeń przez piece i kotły służące do ogrzewania pomieszczeń. Omówiono też sposoby postępowania zmierzające do wymiany pieców i kotłów na spełniające wymogi w zakresie ochrony powietrza.
Adresatami książki są użytkownicy zobowiązani do wymiany posiadanych urządzeń.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Zanieczyszczenia pyłowe i gazowe. Podstawy obliczania i sterowania poziomem emisji
Zanieczyszczenia pyłowe i gazowe
Najistotniejszymi zagadnieniami w ochronie środowiska są eliminowanie lub ograniczanie ilości zanieczyszczeń gazowych i stałych wprowadzanych do powietrza atmosferycznego, m.in. dzięki stosowaniu w zakładach odpowiednich instalacji oczyszczających gazy odlotowe oraz kontrolowanie i sterowanie poziomem ich emisji.
W książce przedstawiono:
- budowę urządzeń stosowanych do usuwania pyłów z gazów;
- dobór i tworzenie konfiguracji systemów odpylających;
- wymagania stawiane instalacjom eksploatowanym w strefach zagrożonych wybuchem;
- zależności potrzebne do obliczania poziomów emisji zanieczyszczeń pyłowych i gazowych powstających zarówno przy standardowych, jak i wybranych procesach technologicznych;
- metody stosowane do obliczania emisji zanieczyszczeń;
- zależności potrzebne do określania wielkości emitowanych cząstek, doboru parametrów pracy i wymaganej skuteczności działania urządzeń oczyszczających gazy odlotowe, a także przeliczania jednostek stężeń;
- problematykę obliczania emisji ditlenku węgla zgodnie z wymogami unijnego systemu handlu uprawnieniami do emisji zanieczyszczeń.
Analizowane zagadnienia przedstawiono w świetle obowiązujących wymogów norm i ustaw. Istotną część pracy stanowi zbiór przykładów
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Ochrona budynków przed zagrożeniem wybuchem gazu
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Gazownie T-2 Katalog. Zakłady Przemysłu Wielkiego Księstwa Poznańskiego
Książka jest bardzo interesującą próbą odpowiedzi na pytania dotyczące oświetlenia miast w Wielkim Księstwie Poznańskim, zarówno przed, jak i po budowie pierwszych gazowni. Dowiadujemy się z niej m.in., j...
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Mechanika gazów. Jednowymiarowe przepływy ustalone
- wyprowadzenie równań praw zachowania masy, pędu i energii dla gazów,
- określenie, warunki wys...
Dostępność: brak towaru
Gazownie T-1 Zarys dziejów. Zakłady Przemysłu Wielkiego Księstwa Poznańskiego
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny