
Kategorie
Producent
-
Arystoteles + (1)
-
Arystoteles + (1)
-
Euterpe Wydawnictwo (47)
-
Halegg (4)
-
Helion Gliwice (1)
-
INNE (1)
-
inny (4)
-
KONTRAPUNKT Wydawnictwo Muzyczne Mogilno (3)
-
KSIĘŻY MŁYN Dom Wydawniczy Michał Koliński (1)
-
Musica Iagellonica (9)
-
One Press (1)
-
Państwowy Instytut Wydawniczy (1)
-
POLIHYMNIA Wydawnictwo Muzyczne (1)
-
PolskaKsiegarnia.pl - H.K.T. EWA, Adam Kucharski (1)
-
PWM-Polskie Wydawnictwo Muzyczne SA (440)
-
Septem (4)
-
Siedmiogród (1)
-
Śląsk Sp.z o.o.Wydawnictwo Naukowe (2)
-
Wydawnictwo muzyczne GAMA (1)
-
Wydawnictwo RM (1)
-
Wydawnictwo Triangiel (1)
Dostępność
Cena
-
od
do
Książki i podręczniki muzyczne, dla dzieci do szkół w celu nauki muzyki.
Skrzypcowe ABC. Akompaniament fortepianowy. Szkoła gry na skrzypcach.

Akompaniament do szkoły gry na skrzypcach - ''Skrzypcowe ABC'' A. Cofalika jest cennym uzupełnieniem podręcznika. Publikacja zawiera 18 utworów przeznaczonych do wykonania z akompaniamentem fortepianu. Obok autorskich kompozycji A. Cofalika i J. Piotrowskiej występują opracowania utworów J. S. Bacha, G. Bacewicz, D. Kabalewskiego, J. Haydna, W. A. Mozarta i in.
Dostępność: brak towaru
Słowniczek muzyczny. PWM 21 121

Słowniczek muzyczny" Jerzego Habeli to 2000 haseł z teorii muzyki, notacji muzycznej, akustyki, instrumentoznawstwa, form muzycznych, praktyki wykonawczej, historii muzyki. Każde hasło umieszczone w "Słowniczku muzycznym" zawiera krótką definicję, opis, wyjaśnienie zastosowania danego terminu w muzyce, a także czasem - notkę historyczną.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Krasnoludki na fortepian. PWM 6234.

Publikacja zawiera siedem utworów na fortepian, idealnych dla uczniów szkół muzycznych I stopnia. Inspirowane polską muzyką ludową kompozycje wyróżniają się bogatą harmonią i tanecznymi rytmami, które wprowadzają młodych pianistów w świat folkloru. Utwory łączą przyjemność gry z rozwijaniem techniki, czyniąc naukę nie tylko wartościową, ale i inspirującą muzyczną przygodą.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Czytanie a vista w szkole muzycznej II stopnia. część 3

III część bestlsellerowego podręcznika dla szkół muzycznych II stopnia. Grę a vista można, a nawet należy ćwiczyć regularnie. To jeden z kluczowych elementów edukacji pianistycznej. Pomoże w tym niniejsza publikacja: zawiera zbiór ćwiczeń opatrzonych komentarzami autorów. Stanowi ona dopełnienie serii podręczników, które pełnią funkcję przygotowania do różnorodnych wyzwań zawodowych nie tylko uczniów i studentów klas fortepianu, ale także m.in. rytmiki, wokalistyki, innych instrumentalistów czy studentów kierunków edukacyjnych. Zebrane w niniejszym podręczniku zadania mają w harmonijny sposób rozwijać sprawność spostrzeganiai myślenie syntetyczne, a także dostarczać nowy, obszerny zasób doświadczeń praktycznych. Wszystko po to, by jeszcze lepiej przygotować młodych muzyków do różnorodnych wyzwań zawodowych.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Żeleński Sześć utworów charakterystycznych Op.17 na fortepian .2

Zbiór fortepianowych miniatur Sześć utworów charakterystycznych op. 17 miał Żeleński gotowy około 1871 roku, choć bardzo możliwe, że skomponował je już wcześniej, nawet w 1864 roku. Wskazuje na to numer opusowy, nadawany w tym czasie przez twórcę zgodnie z chronologicznym porządkiem powstawania utworów. Zbiór dedykowany jest Auguście Auspitz-Kolár, pianistce, którą Żeleński mógł poznać w czasie jednej z podróży do Wiednia. Kompozytor opublikował utwory w 1872 roku w Wiedniu, w wydawnictwie Gottharda, w dwóch zeszytach pod wspólnym tytułem Sechs Charakterstücke. Niniejsze wydanie przygotowane zostało na podstawie wiedeńskiego wydania Ludwiga Doblingera (nr kat. 1221 obejmuje Praeludium, Promenade, Tanz, a nr kat. 1222 – Canon, Scherzo oraz Abschied). Kompozycje Władysława Żeleńskiego zebrane jako opus 17 to dzieła niesłusznie zapomniane. Rozwinięta harmonika i ekspresyjna melodyka wraz z szerokim wachlarzem środków fakturalnych i technik kompozytorskich wykorzystanych w utworach stanowią niewątpliwy atut tego zbioru. Miniatury napisane dość „gęsto” mogą stanowić pewne wyzwanie, ale właściwe palcowanie niweluje wiele problemów wykonawczych. Drugi zeszyt Sześciu utworów charakterystycznych Władysława Żeleńskiego zawiera trzy miniatury: Kanon, Scherzo i Pożegnanie, w których ujawniają się charakterystyczne cechy stylu kompozytora, jak np. kontrapunktowanie oraz bogata, wręcz organowa faktura. Kanon ładunkiem emocjonalnym i budowaniem napięcia może przywodzić na myśl miniatury ze znamienitych cykli fortepianowych Roberta Schumanna. Bardzo prosta fraza imitowana jest kanonicznie pomiędzy najwyższym a dwoma niższymi głosami, przechodząc przez różne tonacje. Finezyjności dodaje triolowa figuracja w środkowym planie. Kolejną miniaturą jest klasyczne Scherzo o budowie ABA. Części skrajne, z imitowanym tematem, utrzymane są w tonacji g-moll. Swoim dość złowrogim, być może nieco tragicznym charakterem mocno kontrastują one z częścią środkową – Un poco più tranquillo, która rozbrzmiewa w tonacji równoimiennej G-dur i stanowi zdecydowanie bardziej taneczno-świetlistą odsłonę zbioru. Tytuł wieńczącego całe opus 17 Pożegnania może nasuwać skojarzenia z jedyną sonatą programową Ludwiga van Beethovena Les Adieux. Miniatura jest dużo bardziej rozbudowana i bogatsza fakturalnie od poprzednich. Występujące w niej elementy wirtuozowskie są najwyższej próby, nie przytłaczają kompozycji, lecz podkreślają jej silny ładunek emocjonalny. Każda z miniatur może funkcjonować jako odrębny utwór, jednak grane jako trzyogniwowy cykl układają się w logiczną całość, w której kulminacja osiągnięta zostaje w ostatniej, najbardziej rozbudowanej kompozycji. Natomiast wykonanie sześciu utworów z obydwu zeszytów, czyli pełnego opus 17 Władysława Żeleńskiego, pozwala na uchwycenie jeszcze większej formy cyklicznej, rozwijanej w nie mniej przemyślany sposób. - Anna Miernik
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Żeleński Sześć utworów charakterystycznych Op.17 na fortep.1

Zbiór fortepianowych miniatur Sześć utworów charakterystycznych op. 17 na fortepian miał Żeleński gotowy około 1871 roku, choć bardzo możliwe, że powstały już wcześniej, nawet w 1864 roku, na co wskazuje numer opusowy, nadawany w tym czasie przez kompozytora zgodnie z chronologicznym porządkiem powstawania utworów. Zbiór dedykowany jest Auguście Auspitz-Kolar, pianistce, którą Żeleński mógł poznać w czasie jednej z podróży do Wiednia. Kompozytor opublikował utwory w 1872 roku w Wiedniu, w wydawnictwie Gottharda, w dwóch zeszytach pod wspólnym tytułem Sechs Charakterstücke. Niniejsze wydanie przygotowane zostało na podstawie wiedeńskiego wydania Ludwiga Doblingera (nr kat. 1221). Kompozycje Władysława Żeleńskiego: Preludium, Promenada, Taniec, zebrane w pierwszym zeszycie 6 utworów charakterystycznych op. 17 to dzieła niesłusznie zapomniane. Rozwinięta harmonika i ekspresyjna melodyka wraz z szerokim wachlarzem środków fakturalnych i technik kompozytorskich wykorzystanych w utworach stanowią niewątpliwy atut tego zbioru. Miniatury napisane dość „gęsto” mogą stanowić pewne wyzwanie, ale właściwe palcowanie niweluje wiele problemów wykonawczych. Preludium, w którym głosy prowadzone są często w tercjach, sekstach czy oktawach, może być z powodzeniem grywane zarówno jako część recitalu dojrzałego pianisty, jak również w ramach ćwiczeń jako studium gry dwudźwiękowej, o wysokich walorach ekspresyjnych. Kulminacja Promenady, wyraźnie zarysowanej w formie ABA, osiągana jest stopniowo – przez rozwijanie początkowo niewinnego motywu i wręcz filigranowego planu partii prawej ręki sprawiającej wrażenie misternej konstrukcji. Taniec jest najbardziej złożonym ze wszystkim trzech utworów. Kompozytor zestawia ze sobą dwa charaktery: w częściach skrajnych – walca utrzymanego w tonacji As-dur z figlarnym scherzando części środkowej w E-dur. Wirtuozowskie pochody triol w stylu chopinowskiego brillante przydają tańcu lekkości. Całość wieńczy koda będąca rekapitulacją wiodących motywów. W pierwszym zeszycie 6 utworów charakterystycznych op. 17 oprócz chopinowskiej subtelności można dostrzec także inspiracje czerpane przez Żeleńskiego z tradycji niemieckiego romantyzmu. On sam zaś jawi się jako niezwykle interesująca postać polskiego neoromantyzmu i twórca, który wypracował własny oryginalny i rozpoznawalny styl. - Anna Miernik
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Żeleński Scena zalecanek na skrzypce i fortepian

Utwór jest opracowaniem na skrzypce i fortepian fragmentu baletu z III aktu opery Konrad Wallenrod. To dzieło sceniczne o patriotycznym przesłaniu i bazujące na Mickiewiczowskim pierwowzorze należy do największych osiągnięć kompozytorskich Żeleńskiego. Wspomniany akt stanowi barwną scenę uczty, podczas której to sceny – poza baletem – odnajdujemy szereg ballad i pieśni. Pośród nich znajduje się napisana w dość nietypowym metrum 8/8 Scena zalecanek, która wzbogaci repertuar każdego skrzypka.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Żeleński Sonata F-dur Op.30 na fortepian i skrzypce

Wykonanie Sonaty F-dur wymaga od wykonawców ogromnej dojrzałości muzycznej, umiejętności myślenia wielkimi planami formalnymi. Można ten utwór polecać raczej wytrawnym kameralistom niż solistom, którzy nie znajdą tu pola do indywidualnego popisu. Warto zwrócić uwagę, że utwór ten mieści się całkowicie w konwencjach stylistycznych swojego czasu, a pod względem jakości konstrukcji i ogólnej wartości artystycznej nie ustępuje sonatom skrzypcowym Brahmsa. Głos skrzypcowy zamieszczony w oddzielnej wkładce został opracowany wykonawczo przez Kaję Danczowską.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Żeleński Romans, Taniec fantastyczny na skrzypce i fortepian

Żeleński Romans, Taniec fantastyczny na skrzypce i fortepian.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Żeleński 25 preludiów Op.38 na organy

Władysław Żeleński (1837-1921) skomponował 25 preludiów 2-, 3- i 4-głosowych na organy lub fisharmonię w roku 1881. Dokładnie podał w nich wskazówki dotyczące interpretacji, a więc określił charakter, oznaczył tempo, frazowanie, artykulację, dynamikę oraz aplikaturę. Czas, który upłynął od powstania preludiów przyniósł wiele zmian w wykonawstwie muzycznym, straciły więc aktualność niektóre oznaczenia interpretacyjne względnie oznaczenia dynamiczne, które odnosiły się raczej do fisharmonii - dziś rzadko spotykanej. Wydanie ma charakter instruktywny. Zeszyt przeznaczony jest głównie do użytku w szkołach muzycznych II stopnia, przy czym zakładamy, że uczeń opanował w szkole I stopnia program ''fortepianu specjalnego''. Podstawą opracowania preludiów było ich II wydanie (Gebethner i Wolff) z r. 1913.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Zieliński Oratio na organy solo

Oratio'' to po łacinie modlitwa.
Narracja muzyczna tego utworu jest kształtowana w sposób podobny do modlitwy.
Drobne elementy motywiczne powtarzają się, podlegają modyfikacjom,
rozwinięciom w sposób podobny do wypowiedzi słownej.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Zubel Aria z opery Bildbeschreibung na wiolonczelę

Muzyczną osią opery Bildbeschreibung są relacje między solistycznie traktowanymi instrumentami, których partie zasadzają się na realizacji przez wykonawców warstw dźwiękowych – rozumianych nie tylko jako eksploracja własnego instrumentu, ale przede wszystkim prezentacja lub dźwiękowa reprezentacja tekstu. Rzecz w tym, że każdy z głosów kreuje obszar „opisania obrazu”, czyli ma pro-wadzić odbiorcę do stawiania pytań: co było wcześniej? jak to się stało? Wielość i wieloznaczność tych – mimo wszystko jednak – domysłów daje otwarty katalog wy-obrażeń. Skoro otwarty, to nie sposób wskazać liczbę skojarzeń, która byłaby właściwa – zbyt duża lub zbyt mała. Po prostu większa całość postrzegana z perspektywy jednego solisty lub przez pryzmat jednej tylko arii uprawnia do eksponowania idei Bildbeschreibung tak, jak każdy obraz można zacząć oglądać lub analizować, wychodząc od pojedynczego detalu, motywu, jednej postaci. Aria ta nie jest zatem wyimkiem na podobieństwo szlagierów z historii klasycznej opery. Jest soczewką, która – tak jak ma to miejsce w całej operze Bildbeschreibung – skupia uwagę na wybranym detalu, a sam solista, nie mając komfortu pokazania się na tle całego wydarzenia, od pierwszej sekundy kusi do obmyśla¬nia genezy Bildbeschreibung. Agata Zubel
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Zarębski Róże i ciernie Op.13 na fortepian

Róże i ciernie (Les Roses et les Épines) uchodzą, obok wspaniałego Kwintetu fortepianowego g-moll op. 34, za jedno z najważniejszych dokonań kompozytorskich Zarębskiego. Ów pięcioczęściowy cykl powstał około roku 1882. Zbiór ten przedstawia się czasem jako przykład zapowiedzi impresjonizmu w twórczości Zarębskiego. I choć w istocie mógłby za taki uchodzić, trzeba również zauważyć, że nowoczesna stylistyka i sposób potraktowania fortepianu przez Zarębskiego są wyrazistymi cechami późniejszych kompozycji Franza Liszta – kompozytora, który szczególnie inspirował polskiego twórcę. W omawianym cyklu uwagę słuchacza przykuwają zróżnicowanie fakturalne, uwydatniony pierwiastek kolorystyczny oraz skomplikowana harmonika poszczególnych ogniw cyklu – nieoczywiste modulacje, a nawet próby zacierania poczucia tonacji. Godne odnotowania są liczne szczegółowe oznaczenia dotyczące artykulacji i pedalizacji zawarte w partyturze Róż i cierni. Jako cechę wyróżniającą to dzieło wskazuje się też często improwizacyjny sposób prowadzenia muzycznej narracji dzieło (warto dodać, że w pierwszym wydaniu znalazł się podtytuł Cinq improvisations – „pięć improwizacji”).
Utwór ten przeznaczony jest dla profesjonalnych pianistów. W niniejszej publikacji poprawiono błędy tekstowe pierwodruku, uściślono wskazówki wykonawcze oraz zaproponowano aplikaturę. Mamy nadzieję, że tak przygotowana nowa edycja przyczyni się do dalszej popularyzacji jednego z najczęściej wykonywanych i rejestrowanych utworów Zarębskiego.
Publikacja przeznaczona dla profesjonalnych pianistów.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Zarębski Polonezy Op.6,10,28 na fortepian

Trzy polonezy koncertowe Juliusza Zarębskiego to zbiór wybitnych dzieł na fortepian solo, będących świadectwem patriotycznego ducha epoki zaborów oraz kunsztu wirtuozowskiego kompozytora. Zarębski, inspirowany tradycją Chopinowskich polonezów i techniczną wirtuozerią Franza Liszta, stworzył utwory pełne emocjonalnej głębi i technicznej maestrii, które stanowią wyzwanie nawet dla najbardziej doświadczonych pianistów.
W skład zbioru wchodzą:
- Grande Polonaise op. 6 (ok. 1881) – heroiczno-dramatyczny polonez łączący wirtuozowską formę z tradycją narodową.
- Polonaise mélancolique op. 10 (ok. 1880) – pełen liryzmu i melancholii, wydany po raz pierwszy w 1882 roku.
- Polonaise op. 28 (1885) – dzieło o uproszczonej fakturze i bardziej kameralnym charakterze, rezygnujące ze stylu brillante.
Wydanie zawiera poprawiony tekst nutowy, uwzględniając aplikaturę i pedalizację, co ułatwia przygotowanie do wykonania. Zbiór jest dedykowany profesjonalnym pianistom, którzy poszukują repertuaru o wysokich walorach artystycznych i technicznych.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Książki i podręczniki muzyczne, dla dzieci do szkół w celu nauki muzyki.
