Kategorie
Producent
- Engelman Zdzisłąw (1)
- KaBe S.C.Wydawnictwo i Handel Książkami (1)
- Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej (3)
- Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej (14)
- Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej (1)
- Pol.Krakowska (5)
- Politechnika Lubelska (2)
- Politechnika Śląska (2)
- Pracownia Komputerowa Jacka Skalmierskiego (1)
- PWN Wydawnictwo Naukowe (7)
- SEP Centralny Ośrodek Szkolenia i Wydawnictw (1)
- Stowarzyszenie Producentów Cementu (1)
- Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (1)
- Uniwersytet Przyrodniczy Poznań Wydawnictwo (1)
- WNT-PWN (3)
- WNT-Wydawnictwa Naukowo-Techniczne Sp.z o.o. (4)
- Wydawnictwo A.G.H.im.Stanisława Staszica (3)
- Wydawnictwo Arkady (1)
- Wydawnictwo Politechniki Częstochowskiej (1)
- Wydawnictwo Politechniki Gdańskiej (1)
- Wydawnictwo Politechniki Koszalińskiej (2)
- Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej (3)
- Wydawnictwo Politechniki Poznańskiej (7)
- Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Szczecin (3)
Dostępność
Cena
-
od
do
MONITOROWANIE I POMIARY. Wielowymiarowy proces zarządzania jakością w ujęciu systemowym.
Niniejsza monografia omawia kompleksowo proces monitorowania i pomiarów, która to tematyka nie została jak dotąd ujęta holistycznie i nie objęła zarówno aspektów monitorowania i pomiarów wyrobów, procesów, jak i całego systemu. W pracy oparto się na ponad stu dwudziestu pozycjach bibliograficznych związanych z podejmowanym tematem. Istotnym źródłem informacji, składającym się na podstawę merytoryczną monografii – stanowiły międzynarodowe normy ISO serii 9000, odnoszące się do przyjętych definicji, wymagań oraz wytycznych do doskonalenia systemu zarządzania jakością. Książka ma charakter teoretyczno-praktyczny, a autorzy pragną, aby stanowiła podstawę do głębszych rozważań na temat procesu monitorowania i pomiarów, z uwzględnieniem wymiaru systemowego.
Dostępność: brak towaru
Analiza i modelowanie powierzchni wytwarz.w obróbce ubytkowej
Analiza i modelowanie powierzchni wytwarzanych w obróbce ubytkowej
Publikacja Analiza i modelowanie powierzchni wytwarzanych w obróbce ubytkowej poświęcona jest zagadnieniom związanym z aktualną i istotną kwestią dotyczącą ubytkowej obróbki materiałów w różnej skali (tematyki wcześniej prezentowanej już w publikacjach np.: Podstawy skrawania materiałów konstrukcyjnych czy Hybrydowe metody obróbki materiałów konstrukcyjnych).
Obecna propozycja kontynuuje i rozwija tę tematykę. Jest to kompendium wiedzy naukowej i praktycznej o KSZTAŁTOWANIU POWIERZCHNI W KONWENCJONALNYCH I NIEKONWENCJONALNYCH PROCESACH OBRÓBKI.
Celem autorów publikacji – prof. dra hab. inż. Wita Grzesika, dra hab. inż Krzysztofa Żaka (profesora Politechniki Opolskiej) oraz dr hab. inż. Anny Zawady-Tomkiewicz (profesor Politechniki Koszalińskiej) było przekazanie aktualnego stanu wiedzy na ten temat, by Czytelnik miał dostęp do NOWYCH TECHNOLOGII OBRÓBKI i OCENY ICH EFFEKTYWNOŚCI i mógł je wdrożyć w świecie PRZEMYSŁU 4.0 (*5.0).
W publikacji zawartych jest wiele interesujących treści związanych z nowoczesnymi sposobami modelowania i analizy powierzchni, w tym Czytelnik będzie mógł przeczytać np. na temat:
- trudności w kształtowaniu powierzchni, np. wskutek drgań i zużycia narzędzia w procesie obróbki,
- modeli obróbki konwencjonalnej i niekonwencjonalnej,
- przetwarzania sygnałów pomiarowych, np. technik filtracji,
- normalizacji charakterystyki profilu i topografii powierzchni,
- zastosowania pomiarów powierzchni w przemyśle,
- oprogramowania pomiarowego,
- modeli powierzchni obrobionej w obróbce wiórowej i ściernej,
- modeli powierzchni obrobionej w procesach mikro- i nanoobróbki,
- kształtowania powierzchni o zadanych właściwościach funkcjonalnych;
a także będzie mógł się zapoznać z:
- atlasem wybranych powierzchni kształtowanych w obróbce ubytkowej.
Książkę Analiza i modelowanie powierzchni wytwarzanych w obróbce ubytkowej kierujemy przede wszystkim do studentów mechaniki i budowy maszyn, inżynierii produkcji, słuchaczy studiów podyplomowych (np. zajęć z zakresu Systemów Wytwórczych, Nowoczesnych technik wytwarzania, Inżynierii Jakości/Metrologii Powierzchni), ale również do praktyków – konstruktorów i użytkowników obrabiarek, służb utrzymania ruchu, mechaników/technologów specjalizujących się w obróbce materiałów.
Obróbka ubytkowa (subtraktywna), która obejmuje liczną grupę konwencjonalnych i niekonwencjonalnych procesów obróbki, a obecnie także znaczącą grupę procesów hybrydowych, jest podstawową techniką wytwarzania w budowie maszyn i według prognoz jej udział w przyszłości będzie nadal znaczący, a nawet się zwiększy, jeśli uwzględni się szybki rozwój obróbki hybrydowej, mikro- i nanoobróbki. Od kilku dekad obserwuje się dynamiczny rozwój technologii i technik wytwarzania oparty na nowoczesnych badaniach doświadczalnych, zaawansowanych technikach modelowania i symulacji, cyfryzacji i wspomagania procesów wytwórczych technikami sztucznej inteligencji, do których zalicza się sztuczne sieci neuronowe i wirtualne odwzorowania procesów fizycznych za pomocą bliźniaka cyfrowego (DT). Cyfryzacja, wirtualizacja oraz biologizacja są obecnie traktowane jako ważne, a w pewnych przypadkach nawet nieodzowne elementy rozwoju strategii Produkcja 4.0 (nowy etap tych działań nazwany strategią Produkcja 5.0 sięga po nowe techniki w modelowaniu powierzchni wyrobów i prognozowania ich właściwości funkcjonalnych).
Ważną misją autorów, którzy podjęli się opracowania unikatowej i pierwszej w języku polskim książki, Metody analizy i modelowania powierzchni wytwarzanych w obróbki ubytkowej, jest przekazanie nagromadzonej wiedzy teoretycznej i praktycznej zarówno studentom wydziałów mechanicznych politechnik, jak i – a może przede wszystkim – inżynierom-konstruktorom i technologom z przemysłu wytwórczego.
Książka jest w zasadzie monografią naukową, ale także podręcznikiem akademickim dla studentów mechaniki i budowy maszyn oraz inżynierii produkcji, zasadniczo na II i III stopniu studiów, oraz poradnikiem dla inżynierów technologów/mechaników specjalizujących się w obróbce materiałów i projektowaniu procesów technologicznych. Publikacja ta w dużej mierze stanowi bogate kompendium wiedzy naukowej o kształtowaniu powierzchni w konwencjonalnych i niekonwencjonalnych procesach obróbki materiałów, prowadzonych badaniach naukowych w tym zakresie oraz praktycznych metodach wytwarzania powierzchni funkcjonalnych w nowoczesnym przemyśle wytwórczym. Misją autorów jest przekazanie aktualnego stanu wiedzy o wytwarzaniu powierzchni w procesów obróbki ubytkowej, tak aby studenci, doktoranci i inżynierowi mieli dostęp do nowych technologii obróbki, rozumieli ich zasady oraz znaczenie i sensownie wdrażali je do przemysłu wytwórczego, szczególnie w strategii Wytwarzanie/Przemysł 4.0/5.0
FRAGMENT ROZDZIAŁU „OD AUTORÓW”
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Inżynieria procesowa i aparatura przemysłu spożywczego. 2017
Inżynieria procesowa i aparatura przemysłu spożywczego
Przemysł spożywczy prężnie się rozwija i nieustannie zachodzą w nim zmiany oraz wdrażane są nowe technologie produkcji żywności. Postępująca globalizacja gospodarki wymusza ujednolicenie standardów zarządzania jakością, kontroli jakości i bezpieczeństwa żywności. Do tych procesów są dostosowywane programy kształcenia technologów żywności oraz oferta kursów i studiów uzupełniających dla osób pracujących w przemyśle spożywczym.
Autorzy, mając na uwadze specyfikę tego sektora, przedstawili w podręczniku procesy powszechnie występujące w przemyśle spożywczym niezależnie od branży. Opisali typowe procesy jednostkowe stosowane podczas przetwarzania i utrwalania żywności, uwzględniając zagadnienie przenoszenia ciepła i masy. Ponadto omówili zasady działania urządzeń i aparatów wykorzystywanych w nowoczesnym przemyśle spożywczym.
Podręcznik przeznaczony jest dla studentów wydziałów technologii żywności i techniki rolniczej akademii rolniczych, a także dla studentów specjalizujących się w zagadnieniach dotyczących aparatury przemysłu spożywczego. Jest również cennym źródłem wiedzy dla uczniów starszych klas szkół ponadgimnazjalnych o profilu chemicznym i gastronomicznym oraz osób uzupełniających wykształcenie w zakresie technologii produkcji żywności.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Materiałoznawstwo instalacyjne.
Dla studentów kierunku Inżynieria środowiska.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Poradnik technologa przemysłu cementowego.
Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów Wydziału Inżynierii Materiałowej i Ceramiki, jako pomoc dydaktyczna. Jednak może czasem być także przydatna studentom Wydziałów Budownictwa w Politechnikach. Jako redaktor czasopisma Cement Wapno Beton wiem, że bardzo często prace doktorskie na tych wydziałach związane są z technologią, a to wymaga znajomości wybranych zagadnień z chemii spoiw wiążących i betonu.
„Poradnik Technologa Przemysłu Cementowego” stanowi źródło informacji dla technologów, pracujących w przemyśle cementowym.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Wybrane zagadnienia mechaniki pękania
Ustasiak, Mieczysław Wybrane zagadnienia mechaniki pękania / Mieczysław Ustasiak ; Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie. Szczecin : Wydawnictwo Uczelniane Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, 2021.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Innowacyjne materiały polimerowe przeznaczone na osłony maszyn technologicznych.
W niniejszej pracy przedstawiono wyniki modyfikacji wybranych polimerów termoplastycznych w celu polepszenia ich właściwości termicznych. Innowacyjne materiały otrzymane w wyniku modyfikacji polistyrenu (PS) oraz poli(metakrylanu metylu) (PMMA) odznaczają się wyższą temperaturą rozkładu termicznego, a także mniejszą palnością w porównaniu z polimerami niemodyfikowanymi.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Podstawy nauki o materiałach i inżynierii materiałowej.
Podstawy nauki o materiałach i inżynierii materiałowej. Bogdan Piekarski. Mechanika, budowa i eksploatacja maszyn. Inżynieria materiałowa.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Tkaniny gofrowane. Właściwościmechaniczne.
Tkaniny gofrowane. Właściwości mechaniczne.
Znakomicie udokumentowana i bogato ilustrowana, wieloautorska praca Tkaniny gofrowane. Właściwości mechaniczne, pod redakcją naukową Małgorzaty Matusiak i Łukasza Frącczaka, tematycznie jest kontynuacją opublikowanej w 2020 roku monografii Małgorzaty Matusiak Tkaniny gofrowane. Właściwości biofizyczne.
Książka poświęcona jest tkaninom gofrowanym, wytwarzanym metodą tkacką, a w szczególności ich właściwościom mechanicznym. Ukazane tu zagadnienia mają charakter nowatorski. Rzeczowo i precyzyjnie przedstawione kompleksowe analizy służące pokazaniu wpływu struktury tkanin gofrowanych na ich właściwości mechaniczne oraz ocenie możliwości wykorzystania standardowych metod i procedur badawczych do pomiaru tkanin gofrowanych. Autorzy omówili między innymi: parametry wytrzymałościowe, sztywność zginania oraz układalność, tarcie powierzchniowe, chropowatość oraz geometrię powierzchni tkanin. Monografia prezentuje wyniki badań prowadzonych w ramach projektu „Geometryczna, mechaniczna i biofizyczna parametryzacja trójwymiarowych struktur tkanych”, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Badania w tym zakresie są kontynuowane i będą przedmiotem kolejnych publikacji.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Technologia mikrowycinania elektroerozyjnego materiałów trudnoobrabialnych
W pracy przedstawiono zagadnienia oddziaływania energii wyładowania elektrycznego na przebieg procesu erozji i skutki jakościowe mikrowycinania elektroerozyjnego trudnoobrabialnych materiałów, czyli Inconelu 718 oraz stopu tytanu Ti6Al4V.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Wytrzymałość materiałów z elementami ujęcia komputerowego.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Materiały przyszłości.
Monografia podsumowuje potencjał badawczy trzeciego Priorytetowego Obszaru Badawczego Politechniki Śląskiej, który dotyczy „Materiałów przyszłości”.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Analityczne Techniki Plazmowe.
W prezentowanym skrypcie nie byłoby możliwe nawet krótkie opisanie każdej ze znanych technik plazmowych z uwzględnieniem jej specyfiki, aparatury i przykładów zastosowania. Koncepcja zaprezentowania całości zagadnień zakłada przedstawienie podstaw spektrometrii plazmowych źródeł wzbudzenia i źródeł jonów oraz klasyfikacji technik spektrometrycznych, a następnie opisanie zagadnień związanych ze stosowaną aparaturą i metodyką pomiarów oraz częściowo zastosowań analitycznych technik plazmowych z podkreśleniem elementów wspólnych, występujących w różnych odmianach technik spektrometrycznych.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Powłoka ZrO2 na podłożu stopów kobaltowych jako czynnik minimalizujący stomatopatie protetyczne.
Powłoka ZrO2 na podłożu stopów kobaltowych jako czynnik minimalizujący stomatopatie protetyczne.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Hybrydowe metody obróbki ubytkowej.
Hybrydowe metody obróbki ubytkowej
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Modelowanie i analiza numeryczna powierzchniowej obróbki plastycznej typu duplex metodą elementów skończonych.
Modelowanie i analiza numeryczna powierzchniowej obróbki plastycznej typu duplex metodą elementów skończonych.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny