MONITOROWANIE I POMIARY. Wielowymiarowy proces zarządzania jakością w ujęciu systemowym.

Niniejsza monografia omawia kompleksowo proces monitorowania i pomiarów, która to tematyka nie została jak dotąd ujęta holistycznie i nie objęła zarówno aspektów monitorowania i pomiarów wyrobów, procesów, jak i całego systemu. W pracy oparto się na ponad stu dwudziestu pozycjach bibliograficznych związanych z podejmowanym tematem. Istotnym źródłem informacji, składającym się na podstawę merytoryczną monografii – stanowiły międzynarodowe normy ISO serii 9000, odnoszące się do przyjętych definicji, wymagań oraz wytycznych do doskonalenia systemu zarządzania jakością. Książka ma charakter teoretyczno-praktyczny, a autorzy pragną, aby stanowiła podstawę do głębszych rozważań na temat procesu monitorowania i pomiarów, z uwzględnieniem wymiaru systemowego.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Tkaniny gofrowane. Właściwościmechaniczne.

Tkaniny gofrowane. Właściwości mechaniczne.
Znakomicie udokumentowana i bogato ilustrowana, wieloautorska praca Tkaniny gofrowane. Właściwości mechaniczne, pod redakcją naukową Małgorzaty Matusiak i Łukasza Frącczaka, tematycznie jest kontynuacją opublikowanej w 2020 roku monografii Małgorzaty Matusiak Tkaniny gofrowane. Właściwości biofizyczne.
Książka poświęcona jest tkaninom gofrowanym, wytwarzanym metodą tkacką, a w szczególności ich właściwościom mechanicznym. Ukazane tu zagadnienia mają charakter nowatorski. Rzeczowo i precyzyjnie przedstawione kompleksowe analizy służące pokazaniu wpływu struktury tkanin gofrowanych na ich właściwości mechaniczne oraz ocenie możliwości wykorzystania standardowych metod i procedur badawczych do pomiaru tkanin gofrowanych. Autorzy omówili między innymi: parametry wytrzymałościowe, sztywność zginania oraz układalność, tarcie powierzchniowe, chropowatość oraz geometrię powierzchni tkanin. Monografia prezentuje wyniki badań prowadzonych w ramach projektu „Geometryczna, mechaniczna i biofizyczna parametryzacja trójwymiarowych struktur tkanych”, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Badania w tym zakresie są kontynuowane i będą przedmiotem kolejnych publikacji.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Materiały przyszłości.

Monografia podsumowuje potencjał badawczy trzeciego Priorytetowego Obszaru Badawczego Politechniki Śląskiej, który dotyczy „Materiałów przyszłości”.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Powłoka ZrO2 na podłożu stopów kobaltowych jako czynnik minimalizujący stomatopatie protetyczne.

Powłoka ZrO2 na podłożu stopów kobaltowych jako czynnik minimalizujący stomatopatie protetyczne.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Wybrane wiadomości o suszeniu materiałów.

W książce przedstawiono w uproszczeniu teorię suszenia, charakterystykę suszarek konwekcyjnych oraz czynniki wpływające na proces suszenia. Książka adresowana jest do osób związanych bezpośrednio (obsługa) lub pośrednio (nadzór) z ekploatacją suszarek.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Produkcja znaczków pocztowych. Papier-farba-guma.

Wydana pod koniec 2020 roku przez Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej monografia „Drukowanie znaczków pocztowych” naszego autorstwa poświęcona była głównie procesowi sporządzania form drukowych i drukowania znaczków pocztowych. Spotkała się ona z dużym zainteresowaniem i przyjaznym odbiorem czytelników. Do tego sprzedała się w przeciągu miesiąca.
My, jako autorzy, odczuwaliśmy pewien niedosyt przekazanej w tej monografi i wiedzy. Biorąc pod uwagę zbyt dużą objętość wydawniczą nie zdecydowaliśmy się przedstawić czytelnikom charakterystyk materiałów stosowanych do drukowania znaczków w ujęciu historycznym od pierwszego wydanego znaczka pocztowego na świecie, tj. od 1840 roku do dzisiaj. Chcieliśmy usunąć te braki pisząc niniejszą monografię poświęconą papierom, farbom i klejom (gumom), stosowanym do produkcji znaczków pocztowych.
Dostępność: brak towaru
