
Kategorie
Producent
-
Engelman Zdzisłąw (1)
-
KaBe S.C.Wydawnictwo i Handel Książkami (1)
-
Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej (3)
-
Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej (14)
-
Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej (1)
-
Pol.Krakowska (5)
-
Politechnika Lubelska (2)
-
Politechnika Śląska (2)
-
Pracownia Komputerowa Jacka Skalmierskiego (1)
-
PWN Wydawnictwo Naukowe (8)
-
SEP Centralny Ośrodek Szkolenia i Wydawnictw (1)
-
Stowarzyszenie Producentów Cementu (1)
-
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (1)
-
Uniwersytet Przyrodniczy Poznań Wydawnictwo (1)
-
WNT-PWN (3)
-
WNT-Wydawnictwa Naukowo-Techniczne Sp.z o.o. (5)
-
Wydawnictwo A.G.H.im.Stanisława Staszica (3)
-
Wydawnictwo Arkady (1)
-
Wydawnictwo Politechniki Częstochowskiej (1)
-
Wydawnictwo Politechniki Gdańskiej (1)
-
Wydawnictwo Politechniki Koszalińskiej (2)
-
Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej (3)
-
Wydawnictwo Politechniki Poznańskiej (7)
-
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Szczecin (3)
Dostępność
Cena
-
od
do
Wybrane zagadnienia z wytrzymałości materiałow.

Wytrzymałość materiałów jest częścią mechaniki obejmującą wiele działów specjalnych, które przybliżają teorię mechaniki do praktycznych zastosowań w technice. Podstawowym zadaniem wytrzymałości materiałów jest określenie nośności konstrukcji oraz wyznaczenie jej przemieszczeń wywołanych działającymi na nią obciążeniami.
W książce Autor przedstawia, posługując się licznymi przykładami, bar - dzo istotne zagadnienia z zakresu wytrzymałości materiałów, takie jak:
naprężenia;
odkształcenia;
zależności między naprężeniami a odkształceniami;
wytężenie materiałów;
rozciąganie i ściskanie osiowe;
zginanie belek;
skręcanie prętów;
metody energetyczne w analizie materiałów sprężystych;
stateczność prętów, wyboczenie;
wytrzymałość zmęczeniowa materiałów.
Publikacja jest przeznaczona dla studentów uczelni technicznych, szczególnie kierunków: mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa oraz budownictwo, a także dla inżynierów zajmujących się projektowaniem konstrukcji.
Dostępność: brak towaru
Inżynieria procesowa i aparatura przemysłu spożywczego. 2017

Inżynieria procesowa i aparatura przemysłu spożywczego
Przemysł spożywczy prężnie się rozwija i nieustannie zachodzą w nim zmiany oraz wdrażane są nowe technologie produkcji żywności. Postępująca globalizacja gospodarki wymusza ujednolicenie standardów zarządzania jakością, kontroli jakości i bezpieczeństwa żywności. Do tych procesów są dostosowywane programy kształcenia technologów żywności oraz oferta kursów i studiów uzupełniających dla osób pracujących w przemyśle spożywczym.
Autorzy, mając na uwadze specyfikę tego sektora, przedstawili w podręczniku procesy powszechnie występujące w przemyśle spożywczym niezależnie od branży. Opisali typowe procesy jednostkowe stosowane podczas przetwarzania i utrwalania żywności, uwzględniając zagadnienie przenoszenia ciepła i masy. Ponadto omówili zasady działania urządzeń i aparatów wykorzystywanych w nowoczesnym przemyśle spożywczym.
Podręcznik przeznaczony jest dla studentów wydziałów technologii żywności i techniki rolniczej akademii rolniczych, a także dla studentów specjalizujących się w zagadnieniach dotyczących aparatury przemysłu spożywczego. Jest również cennym źródłem wiedzy dla uczniów starszych klas szkół ponadgimnazjalnych o profilu chemicznym i gastronomicznym oraz osób uzupełniających wykształcenie w zakresie technologii produkcji żywności.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Wytrzymałość materiałów cz.3

Trzecia część skryptu składa sie z czterech rozdziałów. W pierwszym rozdziale omówiono hipotezy wytrzymałościowe, które służą do określenia momentu zniszczenia ciała – hipotezy Treski oraz Hubera. Podstawy projektowania żelbetowych prętów zginanych o przekroju prostokątnym opisano w rozdziale drugim. Przedstawiono projektowanie zbrojenia dla prętów pojedynczo i podwójnie zbrojonych. W rozdziale trzecim zaprezentowano wyznaczanie naprężeń w spawanych i śrubowych połączeniach elementów stalowych. Pokazano sposoby wyznaczania naprężeń w połączeniach śrubowych elementów drewnianych. Czwarty rozdział poświecono wyznaczaniu naprężeń w prętach zginanych ukośnie. Zamieszczono w nim nomogramy do projektowania stalowych prętów zginanych ukośnie o przekroju dwuteowym i skrzynkowym złożonym z dwóch ceowników. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono kilka przykładów.
Dostępność: brak towaru
Wytrzymałość materiałów cz.1

Niniejszy skrypt przeznaczony jest dla studentów studiów stacjonarnych oraz niestacjonarnych I stopnia na kierunku budownictwo z przedmiotu wytrzymałość materiałów. Omówiono w nim podstawowe zagadnienia związane z tym przedmiotem. Pierwsza część skryptu składa sie z trzech rozdziałów. W rozdziale pierwszym zostały omówione podstawowe typy obciążeń w ciałach stałych, czyli siły powierzchniowe i masowe. Następnie podano definicje pręta i zaprezentowano sposoby wyznaczania obciążeń działających na niego. Na końcu przedstawiono dwa przykłady liczbowe. W rozdziale drugim zaprezentowano główne charakterystyki geometryczne przekroju pręta składającego się z figur podstawowych takich jak: prostokąt, trójkąt prostokątny i równoramienny, ćwiartka i połówka koła, koło. Przedstawiono także sposoby wyznaczania charakterystyk geometrycznych dla przekrojów stalowych prętów walcowanych na gorąco. Aby przybliżyć elementy konstrukcyjne tego typu, omówiono proces hutniczy zastosowany podczas ich produkcji. Na końcu zamieszczono przykłady liczbowe. W rozdziale trzecim przedstawiono podstawowe zagadnienia dotyczące stanów naprężenia i odkształcenia. W tym celu podano następujące definicje: wektora naprężenia, tensora naprężenia, wektora przemieszczenia oraz odkształcenia liniowego i postaciowego.
Dostępność: brak towaru
Wytrzymałość materiałów cz.2

Druga część skryptu składa sie z trzech rozdziałów. W pierwszym rozdziale omówiono naprężenia działające w dowolnym punkcie przekroju pręta, od działania sił normalnej i poprzecznej oraz momentu zginającego. Przedstawiono w nim także podstawy projektowania rzeczywistych prętów. Działanie każdej z sił przekrojowych zaprezentowano na konkretnych przykładach. Szczególny przypadek stanu naprężenia, jakim jest płaski stan naprężenia, opisano w rozdziale drugim. W rozdziale tym pokazano również stan naprężenia przy obrocie układu współrzędnych, naprężenia i kierunek główny oraz ekstremalne naprężenia styczne. Omówiono rozkład naprężeń na wysokości przekroju pręta. Na końcu rozdziału drugiego zamieszczono kilka przykładów. W rozdziale trzecim przedstawiono równania fizyczne, czyli zależności miedzy stanami naprężenia i odkształcenia dla materiału izotropowego.
Dostępność: brak towaru
Termodynamiczno-przepływowe podstawy procesów sprężania.

W książce, pomyślanej jako repetytorium poprzedzające wykłady o maszynach sprężających, omówiono zagadnienia zamkniętych i otwartych układów termodynamicznych, podano definicje kalorycznych parametrów stanu, podstawowe zależności na przyrosty entalpii, energii wewnętrznej, średnie ciepło właściwe. Przedstawiono zasady modelowania procesów termodynamicznych i opis poszczególnych przemian – od izochorycznej do dławienia. Zamieszczono definicje i interpretację adiabatycznych przemian sprężania dotyczące układów otwartych. Z zakresu mechaniki płynów przytoczono podstawowe równania maszyn przepływowych, podano ogólne zasady podobieństwa i definicje liczb kryterialnych, omówiono straty zachodzące podczas przepływu czynnika lepkiego.
Dostępność: brak towaru
Teoria sprężystości i plastyczności, reologia.

TEORIA SPRĘŻYSTOŚCI I PLASTYCZNOŚCI
Dostępność: brak towaru
Inżynieria powierzchni. Powłoki przeciwzużyciowe na ostrza skr

Książka zawiera podstawowe informacje na temat rodzajów, budowy i metod wytwarzania elementów powleczonego ostrza skrawającego: płytki, podłoża i warstwy przejściowej. Omówiono podstawowe zasady doboru materiałów powłoki i podłoża w zależności od warunków skrawania. Zamieszczono ogólny opis mechanizmów zużycia ostrzy skrawających (z uwzględnieniem narzędzi z powłokami) i sformułowano przesłanki ograniczenia poszczególnych postaci zużycia. Zaprezentowano również badania wpływu zastosowania twardych powłok na właściwości eksploatacyjne ostrzy skrawających
Dostępność: brak towaru
Mechanika płynów.

Skrypt jest uzupełnieniem wykładów z mechaniki płynów prowadzonych na kierunku mechanika i budowa maszyn. Wyboru materiału dokonano tak, aby ująć możliwie duży zakres problemów możliwych do przedstawienia w formie wykładu i wykorzystania na ćwiczeniach i zajęciach laboratoryjnych. Skrypt podzielono na cztery części:, w których przedstawiono: (1) podstawowe wiadomości z zakresu mechaniki płynów (2) wybrane zagadnienia z zakresu statyki płynów, (3) dynamikę cieczy doskonałej oraz (4) dynamikę cieczy lepkiej. Zwrócono przy tym uwagę na interpretację fizyczną zjawisk. Zagadnienia teoretyczne zilustrowano odpowiednio dobranymi przykładami.
Dostępność: brak towaru
Inżynieria metali i technologie materiałowe wyd. 2 zmienione

brak opisu
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Inżynieria materiałowa wwyd.4. zmienione /WNT/

Inżynieria materiałowa - ISBN 9788301193300
Podręcznik Inżynieria Materiałowa zawiera syntetyczny wykład podstaw materiałoznawstwa. Autor omawia:
- budowę wewnętrzną ciał stałych
- związki między strukturą i własnościami a procesem wytwarzania materiałów
- własności głównych grup materiałów inżynierskich
- problemy formowania materiałów i korozji
- własności elektryczne, magnetyczne, optyczne oraz cieplne materiałów.
Cennym uzupełnieniem książki jest słowniczek pojęć stosowanych w inżynierii materiałowej.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Druty ze stali i stopów specjalnych

Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
