
Kategorie
Producent
-
Dolnośląskie Wyd.Edukacyjne s.c. (2)
-
Helion Gliwice (5)
-
Instytut Mechaniki Precyzyjnej (12)
-
KaBe S.C.Wydawnictwo i Handel Książkami (9)
-
Oficyna Wydawnicza Politechniki Rzeszowskiej (17)
-
Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej (78)
-
Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej (11)
-
Pol.Krakowska (9)
-
Politechnika Krakowska (2)
-
Politechnika Śląska (24)
-
PWN Wydawnictwo Naukowe (32)
-
REA (1)
-
Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (1)
-
WNT-PWN (7)
-
WNT-Wydawnictwa Naukowo-Techniczne Sp.z o.o. (10)
-
Wyd.Pol.Poznańskiej (4)
-
Wydawnictwo A.G.H.im.Stanisława Staszica (4)
-
Wydawnictwo Arkady (1)
-
Wydawnictwo Politechniki Częstochowskiej (2)
-
Wydawnictwo Politechniki Koszalińskiej (3)
-
Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej (4)
-
Wydawnictwo Politechniki Poznańskiej (6)
-
Wydawnictwo Politechniki Świętokrzyskiej (10)
-
Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne (6)
-
Wydawnictwo Uniwersytetu K.Wielkiego (1)
-
Wyższa Szkoła Ekonomiczna w Białymstoku (1)
-
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Szczecin (1)
Dostępność
Cena
-
od
do
Wykłady z mechaniki ogólnej. wydanie 4 2024

Podręcznik obejmuje materiał przedmiotu Mechanika ogólna prowadzonego w ramach studiów akademickich I stopnia na wydziałach mechanicznych politechnik. Może być wykorzystywany także przez studentów innych wydziałów, na których mechanika – również w węższym zakresie – należy do przedmiotów obowiązkowych lub obieralnych. Treść i układ książki odpowiada wykładom prowadzonym na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej. Materiał prezentowany jest w ujęciu geometrycznym uzupełnionym elementami mechaniki analitycznej w zakresie niezbędnym do zastosowań praktycznych.
Dostępność: brak towaru
Podstawy mechaniki ciał stałych i płynów.

Najważniejszą zaletą niniejszej publikacji jest łączne, całościowe ujęcie najważniejszych zagadnień mechaniki ciał stałych i płynów w jednym opracowaniu, w tym dotyczące:
mechaniki punktu materialnego, układu punktów materialnych i ciała sztywnego, mechaniki ośrodków ciągłych, teorii sprężystości i termosprężystości, akustyki stosowana, mechaniki budowli i konstrukcji, mechaniki płynów, mechaniki atmosfery ziemskiej, termomechaniki budowlanej. Autor zamieścił w niej liczne przykłady dotyczące statyki, dynamiki i termomechaniki ciał stałych i płynów oraz tablice wartości oraz charakterystyki różnych wielkości geometrycznych, mechanicznych i fizycznych, które stanowią dużą pomoc w praktycznych zastosowaniach różnych działów mechaniki ciał stałych i płynów.
Niniejsza monografia jest pomyślana głównie jako pomoc dla studentów, doktorantów i pracowników naukowych różnych wydziałów wyższych uczelni technicznych. Mogą z niej korzystać także inżynierowie projektanci oraz osoby zajmujące się modelowaniem i obliczeniami komputerowymi z zakresu tzw. stosowanej mechaniki ciał stałych i płynów.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Narzędzia ścierne i polerskie.

Wydawnictwo Naukowe PWN przedstawia praktyczną, kompleksowa i aktualną książkę na temat narzędzi ściernych i polerskich – – poświęconą ich właściwościom, sposobom otrzymywania i wykorzystania w obróbce. Publikacja o tytule NARZĘDZIA ŚCIERNE I POLERSKIE jest napisana przez naukowca, a zarazem praktyka – dra hab. Kazimierza Woźniaka, który ma bardzo bogate doświadczenie naukowe i praktyczne, umożliwiające Mu przedstawienie w sposób atrakcyjny i aplikacyjny podanej tematyki. Dr hab. Kazimierz Woźniak jest byłym wykładowcą Politechniki Koszalińskiej, właścicielem i założycielem firmy MARBAD (Zakład Technik Obróbki Powierzchni) oraz współzałożycielem spółki DIAMENT (producent narzędzi diamentowych). W książce Czytelnik będzie mógł przeczytać m.in. o: - aktualnych normach oraz asortymencie współczesnych narzędzi ściernych, - ścierniwach stosowanych w narzędziach ściernych, - spoiwach stosowanych do wiązania ziaren ściernych, - wytwarzaniu narzędzi ściernych i polerskich, - kontroli jakości narzędzi ściernych, - użytkowaniu narzędzi ściernych i zasadach ich doboru, - bezpieczeństwie pracy narzędziami ściernymi. Publikację tę polecamy przede wszystkim praktykom: - technologom zakładów przemysłowych, - inżynierom obróbki powierzchni (obróbki ubytkowej), - kadrze inżynieryjno-technicznej przemysłu elektromaszynowego, - pracownikom zaplecza badawczo-rozwojowego; a także studentom uczelni technicznych (kierunki: mechanika i budowa maszyn, inżynieria materiałowa), a także wyższych szkół zawodowych oraz techników.
Dostępność: brak towaru
Podstawy projektowania elementów maszyn.

Niniejsza publikacja powstała z racji braku na rynku aktualnego i praktycznego podręcznika projektowego dla studentów kierunków mechanicznych oraz inżynierów zajmujących się projektowaniem podzespołów maszyn i typowych połączeń maszynowych Książka zatytułowana "Podstawy projektowania elementów maszyn" charakteryzuje się możliwe prostym przedstawieniem omawianych zagadnień, a także – co bardzo ważne – przedstawia treści korespondujące z najbardziej aktualnymi normami i standardami projektowania. W publikacji Czytelnik będzie mógł znaleźć praktyczne informacje na temat m.in.: dokładności wykonania oraz zamienności wymiarowej projektowania połączeń projektowania wałów i osi doboru i obliczeń łożysk tocznych czy - oceny trwałości zmęczeniowej Publikacja PODSTAWY PROJEKTOWANIA ELEMENTÓW MASZYN jest kierowana do szerokiego grona odbiorców, przede wszystkim do studentów studiów technicznych na politechnikach, którzy wybrali przykładowo następujące kierunki nauki: mechanika, budowa maszyn, automatyka i robotyka, mechatronika, energetyka, a także zarządzanie i inżynieria produkcji. Książka pomoże również praktykom i profesjonalistom branżowym – np. inżynierom mechanikom, projektantom i konstruktorom maszyn i ich podzespołów.
Dostępność: brak towaru
Tarcze sprężyste, zbiór zadań z przykładami zastosowań.

Tematem podręcznika są liniowo sprężyste tarcze izotropowe i anizotropowe. Rozpatrywane są tarcze w płaskim stanie odkształcenia i w płaskim stanie naprężenia. Omówiono podstawowe sformułowania zagadnień brzegowych tarcz i metody ich rozwiązywania. W szczególności przedstawiono metodę półodwrotną Saint-Venanta i efektywną metodę funkcji naprężeń Airy’ego. Sformułowania konkretnych zadań i ich rozwiązania prowadzone są we współrzędnych kartezjańskich lub biegunowych. Zamieszczono liczne przykłady rozwiązań zadań, częstokroć z podaniem wyników w formie graficznej z ich interpretacją i dyskusją. Wskazano również sposoby wykorzystania niektórych rozwiązań w projektowaniu elementów konstrukcyjnych i badaniach doświadczalnych mechanicznych właściwości materiałów oraz omówiono możliwości potencjalnego zastosowania m.in. w budownictwie. Zastosowano program do obliczeń symbolicznych i numerycznych Mathematica.
Podręcznik jest przeznaczony dla studentów wyższych uczelni technicznych kształcących się na kierunku budownictwo, pracowników naukowych, a także może być przydatny dla inżynierów projektantów. Opracowanie dotyczy zagadnień, które są realizowane głównie na pierwszym semestrze kursu Teorii Sprężystości i Plastyczności na studiach II stopnia Wydziału Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej. Należy zaznaczyć, że materiał zawarty w podręczniku może być wykorzystywany także przez studentów innych uczelni oraz na innych przedmiotach, np. na mechanice gruntów i fundamentowaniu, mechanice nawierzchni komunikacyjnych, projektowaniu konstrukcji drewnianych, stalowych, betonowych i zespolonych oraz przy badaniu projektowanych materiałów konstrukcyjnych. Ukierunkowanie na zagadnienia związane z budownictwem nie przekreśla ogólności podręcznika, który może być wykorzystywany na innych kierunkach studiów i Wydziałach PW, np. Mechanicznym oraz Inżynierii Materiałowej, jako literatura uzupełniająca.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Podstawy konstrukcji maszyn

podręcznik podstaw konstrukcji maszyn!
Wznowiony po latach podręcznik pod redakcją prof. Zbigniewa Osińskiego jest znakomitym wstępem do opanowania umiejętności konstruowania.
Książka omawia:
konstruowanie maszyn,
połączenia elementów maszyn,
wały i osie,
łożyskowanie,
przekładnie,
sprzęgła,
hamulce.
Porównano sposoby projektowania klasycznego i projektowania wspomaganego komputerowo, podając przykłady różnych rozwiązań konstrukcyjnych.
Podręcznik przeznaczony dla studentów wydziałów mechanicznych, automatyki, robotyki, elektrotechniki i inżynierii materiałowej wyższych uczelni technicznych, a także inżynierów praktyków projektujących maszyny.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Przekładnie zębate. Zasady działania, obliczenia geometryczne i wytrzymałościowe.

Niniejsza publikacja kompleksowo omawia teoretyczne i praktyczne zagadnienia związane z projektowaniem przekładni zębatych stosowanych w systemach napędowych maszyn. Przedstawione w opracowaniu metody doboru wielkości podstawowych i obliczeń wytrzymałościowych kół zębatych (wg ISO) z powodzeniem można odnieść do każdego z zastosowań przemysłowych. Książka dostarcza wiadomości nie tylko w odniesieniu do problemów dotyczących projektowania przekładni zębatych, ale także związanych z ich eksploatacją. W dążeniu do stworzenia optymalnej konstrukcji na ogół stosowane jest rozwiązanie kompromisowe, w którym uwzględniane są stawiane wymagania, często wzajemnie rozbieżne, a nawet sprzeczne. Projektant musi zatem umieć wykorzystać przede wszystkim istniejące możliwości konstrukcyjne przekładni. To z kolei wymaga szerokiej wiedzy o wpływie parametrów geometrycznych i technologicznych oraz czynników eksploatacyjnych na procesy zachodzące podczas eksploatacji. Dzięki lekturze „Przekładnie zębate” Czytelnik pozna i utrwali m.in.: · podstawowe pojęcia związane z geometrią i kinematyką zazębienia, · zasady obliczania obciążenia i wytrzymałości zmęczeniowej zazębienia na zginanie i pitting (wg ISO) oraz odporności na zatarcie i zagrzanie, · wymagania stawiane materiałom na koła zębate, · sposoby smarowania przekładni i wymagania stąd wynikające, · problematykę związaną z wpływem parametrów geometrycznych i technologicznych oraz czynników eksploatacyjnych na hałas emitowany przez przekładnie.
Dostępność: brak towaru
Metody doświadczalne mechaniki kompozytów konstrukcyjnych.

Jednym z zadań inżynierii materiałowej jest uzyskanie nowych materiałów o z góry określonych właściwościach. Wymaganiom tym może sprostać odpowiednio zaprojektowany kompozyt. Ważnym etapem tego procesu są badania eksperymentalne. O tym właśnie traktuje ta książka.
Autor przedstawia w niej ogólną charakterystykę materiałów kompozytowych i ich składników, mechanikę ich struktury wraz z opisem procesów niszczenia w czasie obciążenia, charakterystyki zachowania kompozytów w różnych stanach naprężenia, zagadnienia ich reologii, zmęczenia i odporności na pękanie oraz obciążenia udarowe. Opisuje badania kompozytów oraz podaje sposoby analizy statystycznej wyników badań.
Polecamy tę książkę studentom wydziałów inżynierii materiałowej i mechaniki oraz pracownikom ośrodków naukowych zajmujących się problematyką badawczą.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Ograniczenia produkcyjne w optymalizacji topologicznej inżynierskich konstrukcji ramowych.

Ograniczenia produkcyjne w optymalizacji topologicznej inżynierskich konstrukcji ramowych.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Mechanika ogólna T2. Dynamika. PWN. Misiak

Kolejne, poprawione wydanie drugiego tomu znanego podręcznika z zakresu mechaniki ogólnej. Prezentuje zasady zachowania dla punku materialnego oraz informacje na temat geometrii mas, pracy, mocy i energii kinetycznej. Autor prezentuje ponadto dynamikę ruchu kulistego ciała sztywnego oraz teorię uderzenia. Podręcznik jest przeznaczony dla studentów wydziałów mechanicznych, inżynierii materiałowej, zarządzania, inżynierii środowiska, transportu i budowlanych wyższych szkół technicznych. Na końcu każdego rozdziału znajdują się pytania i przykłady sprawdzające, przeznaczone do samodzielnego rozwiązania, mające na celu ułatwienie studiującemu samoocenę opanowania materiału.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Obrabiarki CNC. Podstawy funkcjonowania i programowania, procesy ubytkowe, przyrostowe i hybrydowe.

OBRABIARKI CNC (sterowane numerycznie) są podstawowymi elementami nowoczesnego parku maszynowego w różnych gałęziach przemysłu . Uzyskanie lepszej jakości wyrobów i zwiększenie wydajności produkcji zapewniają dobrze przygotowani inżynierowie i technicy programujący i obsługujący te obrabiarki. Współczesną wiedzę o budowie systemów sterowania numerycznego i sposobach programowania obrabiarek CNC mogą oni zaczerpnąć z tej książki.Omówiono w niej : budowę i funkcje układu CNC; klasyfikację i metody programowania; rodzaje układów sterowania obrabiarek CNC; wyposażenie narzędziowe oraz oprzyrządowanie technologiczne obrabiarek sterowanych numerycznie i platform kształtowania przyrostowo-ubytkowego; zastosowanie technik sztucznej inteligencji, wirtualnej rzeczywistości i inżynierii odwrotnej oraz techniki pomiarów współrzędnościowych; programowanie obróbki na obrabiarkach CNC, a w szczególności: programowania układów CNC z podaniem technik pomiarowych, cykli ustalonych, sposobów korekcji narzędzi oraz metod programowania z użyciem podprogramów i programowania parametrycznego, programowania wspomagane komputerem zewnętrznym, programowanie ręczne wspomagane komputerowo, automatyczne systemy programowania, interaktywny system programowania, programowania wspomaganego symulacjami MES w czasie rzeczywistym, programowania obrabiarek wielofunkcyjnych i platform wytwórczych z modułem kształtowania przyrostowego, rozwój układów i metod programowania CNC. W obecnym wydaniu książki OBRABIARKI CNC. Podstawy funkcjonowania i programowania – procesy ubytkowe, przyrostowe i hybrydowe uaktualniono informacje na temat wyposażenia narzędziowego i technicznego obrabiarek CNC, układów sterowania, integracji obróbki i pomiarów współrzędnościowych, wspomagania programowania technikami symulacji numerycznej procesu i sztucznej inteligencji, a także omówiono programowanie obrabiarek wieloosiowych i platform wytwórczych oraz zamieszczono opisy najnowszej wersji pakietu programowania Mastercam 2024 i Solid Edge 2023. Istotnym uzupełnieniem są rozdziały poświęcone programowaniu obróbki niekonwencjonalnej i hybrydowej. OBRABIARKI CNC (…)polecamy studentom i doktorantom wydziałów mechanicznych, inżynierii produkcji i mechatroniki wyższych szkół technicznych. Bogata część praktyczna będzie także przydatna dla inżynierów technologów specjalizujących się w programowaniu obrabiarek i systemów obróbkowych CNC oraz wdrażaniu nowych technologii kształtowania elementów maszyn.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Mechanika ogólna T1. Statyka i kinematyka. PWN. Misiak

Kolejne, poprawione wydanie znanego podręcznika z zakresu mechaniki ogólnej. Tom 1 prezentuje m.in. podstawowe pojęcia i zasady statyki, zagadnienia redukcji układów sił i warunków równowagi, szczególne przypadki układów sił, prawa tarcia, sposoby obliczania środków ciężkości i elementy statyki wykreślnej, a także zagadnieniaz zakresu kinematyki. Podręcznik jest przeznaczony dla studentów wydziałów mechanicznych, inżynierii materiałowej, zarządzania, inżynierii środowiska, transportu i budowlanych wyższych szkół technicznych. Na końcu każdego rozdziału znajdują się pytania i przykłady sprawdzające, przeznaczone do samodzielnego rozwiązania, mające na celu ułatwienie studiującemu samoocenę opanowania materiału.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Modelowanie głowic pomiarowych pięcioosiowych systemów współrzędnościowych.

Modelowanie głowic pomiarowych pięcioosiowych systemów współrzędnościowych
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Obsługa i programowanie obrabiarek CNC. Podręcznik operatora. 2024

W książce w sposób zwięzły i przystępny zebrano wiadomości dotyczące budowy obrabiarek sterowanych numerycznie, ich obsługi oraz programowania. Zawarto również niezbędne wiadomości dotyczące technologii obróbki oraz diagnostyki procesu skrawania. Przedstawione podstawy programowania obejmują zakres niezbędny dla operatora obrabiarki CNC.
Książka przewidziana jest zarówno jako podręcznik dla operatorów obrabiarek CNC, jak również osób pragnących zdobyć taki zawód. Ponadto może być ona wykorzystana jako literatura podstawowa i uzupełniająca dla uczniów szkół średnich i wyższych o kierunku technicznym.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Sprężarki przepływowe.

Skrypt poświęcony jest tematyce sprężarek – jednych z kluczowych maszyn w dzisiejszym przemyśle.
Sprężarki charakteryzują się bowiem bardzo dużym zróżnicowaniem budowy i sposobu działania stąd też wynikła konieczność syntetycznego przedstawienia teorii, konstrukcji, podstawowych własności oraz zasad eksploatacji tych maszyn.
Ta książka jest niezwykle cenna, ponieważ stanowi źródło wiedzy na temat sprężarek przemysłowych, nie tylko dla studentów Politechniki Łódzkiej, ale także dla wszystkich entuzjastów techniki i inżynierii.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
