
Kategorie
Producent
-
A2 Polska (1)
-
ATUT-BM (1)
-
AUTO-WYDAWNICTWO Jan Kijewski (21)
-
FORE Communication Poland Sp. z o.o. (1)
-
Grupa Image Spółka z.o.o. (2)
-
Historyczna Katarzyna Lech (2)
-
Instalator Polski Sp. z o.o. (47)
-
Instytut Transportu Samochodowego (2)
-
KaBe S.C.Wydawnictwo i Handel Książkami (5)
-
KSIĘŻY MŁYN Dom Wydawniczy Michał Koliński (11)
-
Matu (2)
-
Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej (5)
-
Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej (3)
-
Pol.Krakowska (5)
-
Politechnika Lubelska (1)
-
Politechnika Śląska (4)
-
PROMOTOR (1)
-
Przybylski Robert (1)
-
PWN Wydawnictwo Naukowe (1)
-
REA (1)
-
Septem (1)
-
Sowa (1)
-
SPATIUM Instytut Naukowo-wydawniczy (1)
-
Stowarzyszenie Rzeczoz.Tech.Samoch.i Ruchu Drogowego (1)
-
Wiedza Powszechna (2)
-
WKŁ -Wydawnictwa Komunikacji i Łączności Sp.z o.o. (309)
-
WNT-Wydawnictwa Naukowo-Techniczne Sp.z o.o. (2)
-
Wyd.Pol.Poznańskiej (2)
-
Wydawnictwo EUROSPRINTER (2)
-
Wydawnictwo Politechniki Częstochowskiej (1)
-
Wydawnictwo Politechniki Łódzkiej (2)
-
Wydawnictwo Politechniki Poznańskiej (3)
-
Wydawnictwo Politechniki Świętokrzyskiej (1)
-
Wydawnictwo RM (1)
-
Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne (7)
-
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Szczecin (11)
-
ZP (9)
Dostępność
Cena
-
od
do
Samochody osobowe RWPG

Samochody osobowe RWPG to druga książka prezentująca pojazdy wytwarzane w dawnych krajach socjalistycznego obozu.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Samochody użytkowe krajów RWPG

Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Obliczenia pól pracy i pól ciepła silnika Stirlinga z napędem rombowym. Wykład .

Książka jest ciekawą rozprawą dotyczącą obliczeń obiegu jednego z wariantów silnika Stirlinga.
Silnik Stirlinga opatentowano w 1816 roku, jednak do tej pory nie wykonano obliczeń procesu termodynamicznego, który jest w nim realizowany. Dziwi to tym bardziej, że silnik ten jest stosowany w okrętach podwodnych, istnieją też plany użycia go w podboju kosmosu. Autor poświęcił wiele lat na zbadanie podstaw termodynamicznych silnika Stirlinga i dociekania faktu, dlaczego ten silnik w ogóle działa.
Dostępność: brak towaru
Samochody straży pożarnej..

Książka Marka Pisarka Samochody straży pożarnej zabierze Czytelnika w podróż po historii sprzętu stosowanego w pożarnictwie. Od sikawek ręcznych i pierwszych pojazdów parowych aż po technologię XXI wieku – to prawdziwy wyścig, pogoń myśli technicznej za zagrożeniami.
Wszystko zaczęło się na początku XX wieku w Poznaniu – pierwszym polskim mieście, które zdecydowało się na zmotoryzowanie straży pożarnej. Autor dokładnie opisuje konstrukcje z okresu międzywojennego, PRL-u i III Rzeczypospolitej. Przedstawia pierwsze wozy strażackie powstałe na bazie Polskiego Fiata 621, a następnie te budowane na podwoziach Stara. Pokazuje, jak wielki wpływ na cały krajowy przemysł samochodowy wywarł rozwój pożarnictwa. Współczesne nowoczesne pojazdy specjalne to doskonały przykład polskiej myśli technicznej.
Czytelnik pozna również liczne ciekawostki, np. co oznaczają tajemnicze litery i cyfry spotykane na autach pożarniczych, jak szybko powinny się rozpędzać pojazdy podczas akcji ratowniczych, czemu strażacy bronili zaprzęgów konnych i dlaczego bali się nowych pojazdów.
Bogato ilustrowane wydanie to prawdziwe kompendium wiedzy. Stanowi wspaniałe podsumowanie ponadstuletniej historii samochodów straży pożarnej.
Dostępność: brak towaru
Autobusem i trolejbusem przez Lubelskie osiedla 1945-1989.

Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Skrzynie automatyczne. Podstawy działania. + CD

Monografia prof. dr. hab. inż. Zbigniewa Pawelskiego jest pierwszą na rynku polskim pozycją książkową, która tak szeroko omawia zagadnienia związane z budową i sterowaniem automatycznych skrzyń biegów. Do pracy dołączono w formie płyty CD programy komputerowe autorstwa profesora, pozwalające na poznanie zagadnień związanych z projektowaniem automatycznej skrzyni biegów sterowanej mikroprocesorowo.
Dostępność: brak towaru
Samochody PRL-U.

Lektura Samochodów PRL-u zabierze nas w fascynującą podróż w czasy, gdy polski przemysł motoryzacyjny wytwarzał corocznie kilkaset tysięcy pojazdów. Produkowane one były w kilkunastu fabrykach. Kolejne dziesiątki, jeśli nie setki, zakładów wykonywały poszczególne elementy, tworząc w ten sposób tę gałąź gospodarki narodowej.
Książka prezentuje kultowe polskie pojazdy m.in. Mikrusa, Warszawę, Syrenę i Fiata 126p. Przedstawia opisy samochodów ciężarowych i dostawczych oraz autobusów. Jeden z rozdziałów poświęcony został pojazdom rolniczym – ciągnikom i kombajnom. Publikacja prezentuje również, niestety nie wdrożone do produkcji, prototypy samochodów, które często zarówno stylistyką jak i parametrami technicznymi, nie odbiegały od ówczesnych światowych standardów.
Dzięki współpracy z fabrykami produkującymi samochody w czasach Polski Ludowej oraz ich współczesnymi następcami, książkę wzbogaciły setki interesujących zdjęć.
Dostępność: brak towaru
Małe wielkie auta

Jak powóz konny z wbudowanym silnikiem zaczął przypominać obecne pojazdy? Jak w małych nadwoziach wygospodarowywano przestrzeń dla kilku pasażerów? Co to są mikrosamochody? Z jakimi osiągnięciami kojarzymy tak znane nazwiska, jak Ford, Renault czy Benz? Na te i inne pytania odpowiedź znajdziemy w książce Zdzisława Podbielskiego Małe wielkie auta.
Dostępność: brak towaru
20-lecie komunikacji w Polsce Odrodzonej (1918-1939)

Władze II Rzeczypospolitej szczególnie dbały o rozwój komunikacji w odrodzonym kraju.
W tym czasie zbudowano imponujący port w Gdyni, po rzekach i kanałach kursowały barki towarowe i statki pasażerskie. Polskie Koleje Państwowe budowały kilometry linii kolejowych, które wraz z nowymi drogami miały zespolić podzielone wcześniej państwo. W miastach obok tramwajów pojawiły się pierwsze autobusy, a samochody prywatne stawały się codziennością na ulicach. Uruchomiono komunikację lotniczą. Polskie góry stawały się bardziej dostępne dzięki budowanym kolejom linowym. Poczta Polska stanowiła symbol solidności. Telegraf i telefon miał coraz większe znaczenie. Obok rozgłośni centralnej w 10 miastach funkcjonowały lokalne stacje radiowe. Prowadzono
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Samochody PRL-u

Lektura Samochodów PRL-u zabierze nas w fascynującą podróż w czasy, gdy polski przemysł motoryzacyjny wytwarzał corocznie kilkaset tysięcy pojazdów. Produkowane one były w kilkunastu fabrykach. Kolejne dziesiątki, jeśli nie setki, zakładów wykonywały poszczególne elementy, tworząc w ten sposób tę gałąź gospodarki narodowej.
Dostępność: brak towaru
Najsłynniejsze marki samochodów

Dostępność: brak towaru
Motocykle przewodnik

Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Koszalińska komunikacja miejska i plażowa

Książka Koszalińska komunikacja miejska i plażowa przybliży czytelnikowi początki komunikacji miejskiej, docierającej z Koszalina do najbliższych miejscowości kąpieliskowych – Mielna i Unieścia.
<...Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
