Kategorie
Producent
- Akademia Transportu i Przedsiębiorczości (2)
- ATUT-BM (3)
- F.H.=TEL-MAK= mgr Leszek Czerkies (2)
- Grupa Image Spółka z.o.o. (5)
- Instytut Kolejnictwa Warszawa (2)
- Instytut Logistyki i Magazynowania (2)
- KaBe S.C.Wydawnictwo i Handel Książkami (2)
- KSIĘŻY MŁYN Dom Wydawniczy Michał Koliński (1)
- LIWONA Sp.z o.o (8)
- Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej (39)
- Pol.Krakowska (1)
- Politechnika Śląska (12)
- SANNORT Sp.z o.o. (1)
- Septem (1)
- SPATIUM Instytut Naukowo-wydawniczy (1)
- SYSTHERM Danuta Gazińska Spółka Jawna (2)
- Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie (4)
- Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny (1)
- WKŁ -Wydawnictwa Komunikacji i Łączności Sp.z o.o. (9)
- Wyd.Pol.Poznańskiej (1)
- Wydawnictwo eMPi2 Mariana Pietraszewskiego s.c. (1)
- Wydawnictwo EUROSPRINTER (1)
- Wydawnictwo Politechniki Koszalińskiej (1)
- Wydawnictwo Politechniki Poznańskiej (1)
- Wydawnictwo RM (1)
Dostępność
Cena
-
od
do
Meteorologia w transporcie 2567..
„Meteorologia w transporcie” stanowi zaktualizowane i poszerzone opracowanie „Meteorologiczna osłona działań lotnictwa”. Książka składa się z 4 części. Pierwsza (rozdziały 1-17) jest poświęcona meteorologicznym warunkowym wykonywania lotów. Zawarto w niej podstawowe definicje. Druga część (rozdziały 18-23) zawiera charakterystykę meteorologicznych warunków lotu, natomiast w części trzeciej (rozdziały 24-29)dokonano oceny meteorologicznych warunków lotu na podstawie mam synoptycznych. Każdy rozdział zawiera proste pytania i problemy sprawdzające wiedzę. Ostatnią część poświęcono zadaniom i ćwiczeniom.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Współczesne systemy nawigacyjnew transporcie kolejowym.
Monografia rozpoczyna się rozdziałem omawiającym zasadę działania oraz architekturę systemu nawigacji satelitarnej GPS. W dalszej części przedstawiono własności europejskiego systemu nawigacyjnego Galileo, wg wiedzy posiadanej w czasie pisania niniejszego opracowania oraz właściwości systemu EGNOS wspomagającego dokładność pomiaru określonych parametrów w GPS. W rozdziale czwartym zaprezentowano analizę możliwości wykorzystania jednolitego czasu pozyskiwanego z systemu GPS, a wykorzystywanego dla potrzeb kolejowych systemów telekomunikacyjnych oraz innych zastosowań. Przedstawiono metody synchronizacji zegarów oraz problemy wynikające z wykorzystania jednolitego czasu. Rozdział piąty stanowi przegląd systemów wykorzystujących synały pozyskiwane z systemu GPS dla potrzeb kolei. Zaprezentowano w nim także niektóre projekty badawcze, które mają na celu wdrożenie systemów satelitarnych do wspomagania procesów sterowania i prowadzenia ruchu kolejowego.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Modelowanie i ocena systemów transportu wewnętrznego oraz sterowanie procesami transportu wewnętrznego.
Organizacja i planowanie transportu wewnętrznego przestały być jedynie lokalnym problemem technologicznym, ale wpisały się w szerokie spektrum czynników definiujących dzisiejsze łańcuchy dostaw, a pośrednio jakość różnych aspektów życia.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Ocena emisji gazów cieplarnianych w autobusowym transporcie publicznym..
Ocena emisji gazów cieplarnianych w autobusowym transporcie publicznym.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Gospodarka energetyczna w transporcie lądowym.
W skrypcie omówiono zagadnienia związane z efektywnością wykorzystania energii przez zmniejszanie energochłonności każdego działania ludzkiego, a przede wszystkim w przemyśle i transporcie.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Sekrety Polskiej Floty.
Historia polskiej floty to bez wątpienia powód do dumy. Przez długie lata Polska dzielnie walczyła o dostęp do morza. Kolejne pokolenia cierpliwie budowały nasze morskie tradycje. Polscy marynarze z dumą służyli pod biało-czerwoną banderą, a nasi stoczniowcy potrafili tworzyć statki, które podziwiał cały świat. Niestety, wiele z tych faktów należy już do przeszłości. Część sekretów do dziś czeka na swoje wyjaśnienie.
Jakie zagadki kryje nasza morska historia? Komu zależało na tym, by także w Polsce były żywe torpedy? Jak doszło do tego, że w czasie II wojny światowej polski okręt podwodny ORP „Jastrząb” zatopili nie Niemcy, lecz nasi sojusznicy? Dlaczego nadal tyle wątpliwości budzą tragedie „Jana Heweliusza”, „Cyranki” czy „Czubatki”? Do czego służył w wojsku system „Narcyz”? Z jakiego powodu „Żuraw” musiał zmienić nazwę na „Kompas”?
Po Sekretach polskiego lotnictwa oraz Sekretach polskich kolei czas na nową fascynującą książkę Romana Czejarka, znanego dziennikarza oraz tropiciela historii. Zanurzmy się w morskich opowieściach.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Organizaja i eksploatacja systemów letniego i zimowego utrzymania obszarów miejskich.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
ADR od A do Z nie tylko dla kierowców 2023-2025.
Autorzy są doradcami ADR od 2003 roku, czyli od samego początku istnienia tego zawodu, a jako inspektorzy ITD przeprowadzili w ciągu ostatnich kilkunastu lat ok. 2500 kontroli pojazdów przewożących towary niebezpieczne.
Książka zawiera – poza podstawowymi informacjami niezbędnymi dla kierowców – również podsumowanie doświadczeń zdobytych przez autorów, opisy najczęstszych nieprawidłowości i porady praktyczne, w tym po raz pierwszy na rynku – szczegółowy opis z przykładami taryfikatora kar nakładanych na kierowców i uczestników przewozu.
Towary niebezpieczne naprawdę są niebezpieczne. Trują, wybuchają, płoną, powodują choroby i robią jeszcze wiele innych nieprzyjemnych rzeczy. Prawie nie słyszymy o nieszczęśliwych zdarzeniach związanych z przewozem towarów niebezpiecznych. Fakt ten wynika z niezwykle ostrych rygorów nałożonych na ich transport. Co zrobić, żeby uczestniczyć w przewozach ADR i robić to bezpiecznie, a może nawet polubić? Najlepiej zacząć od solidnej porcji nauki, której niezbędnym elementem jest lektura tej książki.
Przewóz towarów niebezpiecznych to bardzo prosta sprawa. Wystarczy tylko poznać 13 głównych klas zagrożeń, nauczyć się prawidłowo zabezpieczać ładunek, odszyfrowywać kody oznaczające typy cystern i opakowań, przestrzegać obowiązków i zakazów dotyczących załogi pojazdu, znać zasady przejazdu przez tunele, dowiedzieć się kim jest i jaka jest rola doradcy ADR w firmie oraz jakie mają obowiązki: nadawcy, odbiorcy, przewoźnicy, załadowcy, kierowcy i pakujący, nauczyć się jak postępować w przypadku przewozu drogowego łączonego z morskim lub kolejowym, jak zabezpieczyć towary przed dostaniem się w ręce terrorystów, poznać procedury awaryjne, nauczyć się udzielać pierwszej pomocy i likwidować zagrożenia, gasić pożary i nie dać się zatruć, spalić, rozerwać lub napromieniować oraz dowiedzieć się jak nie przewrócić cysterny na zakręcie. Wszystkie powyższe zagadnienia zostały omówione w tej książce.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Wózki jezdniowe podnośnikowe z wysięgnikiem oraz z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem.
Wózki jezdniowe podnośnikowe z wysięgnikiem oraz z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem.
W książce omówiono – w formie pytań i odpowiedzi – budowę, eksploatację oraz zasady bezpiecznej pracy wózkami jezdniowymi podnośnikowymi z mechanicznym napędem podnoszenia.
Publikacja swą treścią skierowana jest głównie do osób przygotowujących się do zdobycia zaświadczenia kwalifikacyjnego (wydanego przez organ właściwej jednostki dozoru technicznego) do obsługi wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z wysięgnikiem oraz wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia z osobą obsługującą podnoszoną wraz z ładunkiem. Zaświadczenie do obsługi ww. urządzeń technicznych uprawnia również do obsługi wszystkich pozostałych wózków jezdniowych podnośnikowych z mechanicznym napędem podnoszenia.
Ponadto publikacja jest skierowana do osób posiadających uprawnienia w formie zaświadczenia o ukończeniu kursu oraz tzw. zezwolenia imiennego. Uprawnienia te w ciągu kilkunastu miesięcy stracą ważność i te osoby, które będą chciały nadal pracować na wózkach jezdniowych podnośnikowych – powinny odbyć szkolenie na podstawie opracowanych i/lub zatwierdzonych programów szkoleń oraz przystąpić do egzaminu przed komisją kwalifikacyjną z UDT, TDT lub WDT.
Książka zawiera:
- podstawowe informacje o dozorze technicznym
• BHP przy użytkowaniu wózków jezdniowych z napędem silnikowym
• podział, podstawowe parametry i budowa wózków jezdniowych podnośnikowych
• elementy zabezpieczające, ostrzegawcze i sterownicze
• obsługa i użytkowanie wózków jezdniowych podnośnikowych
• stateczność wózków jezdniowych podnośnikowych oraz diagramy udźwigów i ich obowiązkowa znajomość przez operatorów - testy UDT
- wytyczne przeprowadzania egzaminu praktycznego
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Modelowanie bezpieczeństwa inteligentnych systemów transportowych.
Modelowanie bezpieczeństwa inteligentnych systemów transportowych.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Badanie i zarządzanie ryzykiem w transporcie drogowym z zastosowaniem algorytmów sztucznej inteligencji.
Monografia składa się z dziewięciu rozdziałów, które podzielono na trzy obszary tematyczne. W pierwszym obszarze (rozdz. 1–3) zdefiniowano najnowsze badania z zakresu tematyki ryzyka w transporcie drogowym, scharakteryzowano kluczowe zagrożenia w procesach przewozowych i przedstawiono procedurę zarządzania ryzykiem w transporcie drogowym. Kluczowym elementem tej części monografii jest opis algorytmów sztucznej inteligencji stosowanych w zarządzaniu ryzykiem w transporcie drogowym, ze szczególnym podkreśleniem dużej roli, jaką odgrywają użyte algorytmy. W drugim obszarze (rozdz. 4 i 5) opisano modele zarządzania ryzykiem w transporcie drogowym i przedstawiono ich formalny zapis. W trzecim obszarze (rozdz. 6–8) opisano proces algorytmizacji opracowanych modeli zarządzania ryzykiem wraz ze sposobem szacowania ryzyka na odcinkach sieci transportowej i przedstawiono weryfikację algorytmów zastosowanych w aplikacji do przykładów. W podsumowaniu monografii przedłożono rekomendacje dla decydentów zarządzających ryzykiem w transporcie drogowym, a także podkreślono oryginalność przedstawionych badań i ich dalszy kierunek.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Nawigacja powietrzna w aspekcie PBN w zarysie
Nawigacja powietrzna w aspekcie PBN prezentuje zagadnienia teoretyczne, ze wskazaniem ich praktycznego zastosowania.
Poruszona problematyka jest też pomocna dla systemów bezzałogowych.
Podręcznik został opracowany na podstawie aktualnie obowiązujących przepisów.
Zawiera niezbędny zakres wiedzy nawigacyjnej dla specjalistów lotniczych, pilotów dronów.
nawigacja powietrzna
PBN
bezzałogowe systemy
GNSS
obliczenia inżynieryjno-nawigacyjne
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Ocena ryzyka w planowaniu ruchu kolejowego z punktu widzenia operatora przewozów pasażerskich
Przedmiotem badań omówionych w prezentowanej monografii jest proces oceniania ryzyka w odniesieniu do wybranych etapów procesu planowania ruchu kolejowego. Rozważania zostały zrealizowane na podstawie metodyki M_o_R i dotyczyły identyfikacji i analizy ryzyka (szacowanie wpływu ryzyka). Ocenę przeprowadzono z wykorzystaniem metody symulacyjnej Monte Carlo, która jest zalecana do wykorzystania przez dokument UTK.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Dokumenty w przewozie drogowym. Poradnik dla kierowcy zawodowego. Kolor
„Dokumenty do kontroli proszę...” - te słowa zawsze wzbudzają u kierowców emocje. Czy mam wszystko, co jest wymagane, czy są to właściwe dokumenty, czy
o czymś nie zapomniałem? Opracowanie to ma pomóc kierowcom uniknąć
problemów. Podczas kontroli brak odpowiednich dokumentów może kosztować od 50 do 200 zł. Wyjaśnimy, jakie dokumenty powinien mieć kierowca wykonujący
określone przewozy drogowe. Ze względu na różne interpretacje wymogów przez
organy kontrolne, poza przedstawieniem wykładni prawnej, podzielimy się uwagami
wynikającymi z praktyki stosowanej w krajowym i międzynarodowym transporcie drogowym.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Wózki widłowe.Poradnik operatora. Image. 2023 egzamin.
Pozycja przybliża informacje z zagadnień takich jak: bezpieczeństwo, budowa i działanie, rodzaje napędu, stateczność, sprawdzanie wózka widłowego czy obchodzenie się z ładunkiem. egzamin 2023
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny