

Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Instalacje fotowoltaiczne. Poradnik. Edycja 2021

Książka dedykowana jest świadomym inwestorom, monterom i handlowcom, którzy zamierzają rozpocząć swoją przygodę z fotowoltaiką lub już są na początku tej drogi. Poszczególne rozdziały prowadzą czytelnika od doboru i wyboru optymalnych modułów fotowoltaicznych , przez dobór falownika aż do konfiguracji całej instalacji. W książce przedstawiono szereg najczęściej popełnianych błędów instalacyjnych, oraz rady, których należy się trzymać, aby planowana instalacja działała poprawnie i wydajnie przez długie lata.
Dostępność: brak towaru
ABC systemów fotowoltaicznych sprzężonych z siecią energetyczną

W książce zwięźle i przystępnie opisano działanie i budowę poszczególnych komponentów systemów fotowoltaicznych oraz ich instalowanie i zasady eksploatacji.
Adresatami książki są przede wszystkim instalatorzy i użytkownicy systemów fotowoltaicznych.
Wstęp
1. Komponenty systemu fotowoltaicznego
1.1. Generator PV – rodzaje generatorów
1.2. Moduły PV
1.3. Rodzaj połączenia modułów
1.4. Łączenie modułów PV w obwody
1.5. Konstrukcja nośna
1.6. Inwerter PV
1.6.1. Inwerter fotowoltaiczny
1.6.2. Łączenie generatora PV z inwerterem
2. Systemy fotowoltaiczne
2.1. Systemy wyspowe (niepodłączone do sieci energetycznej)
2.2. System fotowoltaiczny połączony z siecią energetyczną
2.3. Ustalenie warunków szczegółowych systemu PV
2.4. Wybór rodzaju modułów
2.5. Konfiguracja modułów fotowoltaicznych z inwerterem
2.6. Współczynnik temperaturowy
2.7. Koncepcje łączenia modułów fotowoltaicznych z inwerterem
2.8. Rozmieszczenie głównych komponentów systemu PV
2.9. Dobór zabezpieczeń obwodów
2.10. Parametry przykładowych inwerterów
2.11. Zależność mocy modułów/generatora PV od kąta nachylenia i azymutu
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Elektrownie wiatrowe. KaBe

Książka adresowana jest do wszystkich osób interesujących się wykorzystaniem energii wiatrowej, a w szczególności do tych, które zawodowo w jakikolwiek sposób zajmują się w praktyce wykorzystaniem energii wiatru. Może być też ona cenną pomocą dla uczniów i studentów odpowiednich kierunków nauczania.
W książce w sposób zwięzły, a jednocześnie wyczerpujący i przystępny, przedstawiono tematy związane z wykorzystaniem energii wiatrowej. Omówiono więc podstawy teoretyczne, a także zasady i sposoby praktycznej realizacji elektrowni wiatrowych.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Energia ze źródeł odnawialnychi jej wykorzystanie

Książka w dużej mierze jest wynikiem własnych, oryginalnych prac autorki. W poszczególnych rozdziałach opisano problematykę wzrastającego zużycia energii pochodzącej ze źródeł konwencjonalnych i towarzyszącego mu skażenia środowiska, jak również powiększającego się znaczenia źródeł odnawialnych oraz zestawiono wnioski na temat światowych zasobów energetycznych, możliwości racjonalnego przetwarzania energii z uwzględnieniem strategii, ekologii i ekonomii, zagadnienia dotyczące energii wiatrowej, energii wodnej, energii biomasy, energii geotermalnej, energii słonecznej oraz konwersję energii słonecznej w elektryczną, a także samowystarczalne rejony energetycznie.
Książka jest przeznaczona dla studentów szkół wyższych, studiów podyplomowych, przede wszystkim o specjalności energetyka – odnawialne źródła energii, ekologia transportu i ochrona środowiska oraz dla ekologów i inżynierów zawodowo zajmujących się odnawialnymi źródłami energii i ochroną środowiska.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Farmy wiatrowe w systemie elektroenergetycznym

Farmy wiatrowe w systemie elektroenergetycznym
W książce przedstawiona jest problematyka związana z pracą elektrowni i farm w systemie elektroenergetycznym. Opisane jest oddziaływanie elektrowni i farm wiatrowych na system elektroenergetyczny, wskazane są możliwości oraz konieczność sterowania elektrowniami i farmami wiatrowymi w podstawowych procesach regulacyjnych, jakie w systemach elektroenergetycznych są realizowane, a także możliwości i konieczność udziału elektrowni i farm wiatrowych w obronie i odbudowie systemu elektroenergetycznego po Black out?cie ( pouczający jest przebieg awarii systemowej z dnia 4 listopada 2006 r.). Przedstawiona jest także analiza ekonomiczna opłacalności inwestycji w farmę wiatrową.
Dostępność: jest
Wysyłka w: 24 godziny
Instalacje słoneczne. Dobór, montaż i nowe konstrukcje kolektorów

1. Konstrukcje i materiały kolektorów słonecznych
2. Wymagania jakościowe, badania i certyfikaty
3. Prawidłowy montaż kolektorów
4. Duże instalacje solarne
4.1. Duże instalacje -...
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Jak wykorzystać darowaną energię. O ogniwach słonecznych. 2019

Jak wykorzystać darowaną energię.
O kolektorach słonecznych i ogniwach fotowoltaicznych
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Kolektory słoneczne i fotoogniwa w Twoim domu

W książce przedstawiono sposoby wykorzystywania energii słonecznej, różne rozwiązania techniczne instalacji solarnych, ich parametry techniczne, sposoby projektowania, montażu i przykłady rozwiązań w budynkach, a także najważniejsze wskazówki eksploatacyjne dotyczące takich instalacji.
Książka jest adresowana do dystrybutorów i instalatorów kolektorów słonecznych i fotoogniw oraz wszystkich zainteresowanych montażem i użytkowaniem tych urządzeń w budynkach.
Słońce jest niewyczerpalnym źródłem darmowej energii, docierającej do Ziemi w ilości przekraczającej około 5000 razy aktualne zapotrzebowanie ludzkości. Nic więc dziwnego, że coraz powszechniejsze wykorzystanie energii słonecznej można zaobserwować także w Polsce. Można tę energię spożytkować w postaci ciepła lub zamienić ją na energię elektryczną. Cieczowe kolektory słoneczne są z powodzeniem stosowane do podgrzewania ciepłej wody użytkowej oraz w instalacjach centralnego ogrzewania. Z kolei fotoogniwa, zwane też ogniwami fotowoltaicznymi, służą do wytwarzania energii elektrycznej na potrzeby domowe, której nadwyżki można sprzedawać do sieci energetycznej – jest to dość powszechne u naszych zachodnich sąsiadów.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Metodyka kształcenia kursowego wyd.2 poprawione

Napisaliśmy dla Państwa podręcznik metodyczny do kształcenia kursowego. Ki...
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Obliczenia i badania eksperymentalne wymienników ciepła. Tom 1/2.

Dawid Taler
Obliczenia i badania eksperymentalne wymienników ciepła
ISBN/ISSN: 978-83-7242-872-1
Wydawnictwo: Wydawnictwo Politechniki Krakowskiej
Rok wydania: 2016
Dostępność: jest
Wysyłka w: 24 godziny
Odnawialne i niekonwencjonalne źródła energii. Poradnik

Biorąc pod uwagę wszechstronne korzyści wynikające z rozwoju wykorzystania energii ze źródeł odnawialnych, nasze wydawnictwo przygotowało pełny zestaw fachowej wiedzy w tym zakresie. Niniejs...
Dostępność: brak towaru
Ogniwa słoneczne. Budowa, technologia i zastosowanie

Ogniwa słoneczne. Budowa, technologia i zastosowanie
Monograficzne kompleksowe ujęcie zagadnień związanych z przemianą energii słonecznej w elektryczną. Scharakteryzowano promieniowanie słoneczne, opisano zasady doboru optymalnego...Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Osłony przeciwsłoneczne w budynkach energooszczędnych

Według danych Unii Europejskiej budownictwo jest najbardziej energochłonną częścią gospodarki. Odpowiada za 41% całkowitego zużycia energii. Z tego powodu branża ta powinna prowadzić działania mające na celu poprawę efektywności energetycznej na każdym etapie życia budynku.
Ograniczanie zużycia energii w budynkach realizowane przez stosowanie skuteczniejszej izolacji termicznej prawie zawsze wiąże się ze wzrostem zapotrzebowania na energię chłodniczą. Ochrona pomieszczeń przed przegrzewaniem staje się działaniem równie ważnym, co zapewnienie temperatury komfortu oraz odpowiednich warunków użytkowych zimą.
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Podstawy teoretyczne fototermicznej konwersji energii słonecz

Praca poświęcona jest podstawom fizycznym konwersji energii promieniowania słonecznego w ciepło. Została podzielona na 9 rozdziałów, w których przedstawione są: zasady obliczania nasłonecznienia bezpośredniego i dyfuzyjnego w zależności ...
Dostępność: jest
Wysyłka w: 24 godziny
Pompy ciepła sprężarkowe, sorpcyjne i termoelektryczne

Dostępność: brak towaru
Proekologiczne odnawialne żródła energii.

Środowisko, w którym żyjemy, jest niszczone głównie przez przemysł oparty na energetyce konwencjonalnej wykorzystującej paliwa naturalne: węgiel, ropę naftową i gaz ziemny. Sposobem na zahamowanie dalszej jego degradacji jest nie tylko modernizacja energetyki konwencjonalnej, lecz przede wszystkim stopniowe eliminowanie paliw naturalnych i wykorzystanie nowych, niekonwencjonalnych i odnawialnych źródeł energii: wody, wiatru, biomasy, promieniowania słonecznego, ciepła wnętrza Ziemi, a także wprowadzanie materiało- i energooszczędnych technologii w przemyśle, budownictwie i gospodarstwach domowych.
Dostępność: brak towaru
Przyrządy i instalacje fotowoltaiczne

Przyrządy i instalacje fotowoltaiczne
„Przyrządy i instalacje fotowoltaiczne” to kompendium wiedzy z zakresu budowy i działania ogniw słonecznych różnych typów, jak też zasad projektowania i konstrukcji instalacji fotowoltaicznych. Publikacja wyjaśnia podstawowe parametry optoelektroniczne tych urządzeń oraz
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Racjonalna gospodarka energią wyd.2

Kolejną książkę uzupełnioną o najnowsze rozwiązania techniczne w zakresie racjonalnej gospodarki...
Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Nie znalazłeś tego czego szukałeś zadzwoń
883-931-818