Wydawca
Nowości
Tramwaje Lwowskie 1880-1944
Tramwaje Lwowskie 1880-1944
149,90 zł 142,76 zł
EGZ.
Malowanki A4 zabawki/Liwona/
Malowanki A4 zabawki/Liwona/
5,90 zł 5,62 zł
EGZ.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit

Encyklopedia Humanisty

Dostępność: brak towaru
Cena: 29,90 zł 29.90
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 28,48 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość EGZ.
dodaj do przechowalni

Opis

Przedstawiamy Państwu Encyklopedię humanisty. Książka ta pozwoli szybko odnaleźć informacje z różnych dziedzin wiedzy, m.in, z literatury, poetyki, gramatyki języka polskiego, historii sztuki, filozofii, filmu, architektury. Dzięki niej łatwo można dotrzeć do wiadomości  na temat wybranych tekstów literackich ( hasła zawierają : charakterystyki bohaterów, głównie wątki występujące w utworach, terminy literackie konieczne zrozumienia tekstu literackiego). Hasła w zakresu poetyki, wiedzy o literaturze pomogą w dokonaniu analizy i interpretacji danego tekstu, pozwalają umieścić go w odpowiednim kontekście oraz określić jego znaczenie na tle epoki literackiej. Encyklopedia zawiera również hasła z gramatyki i historii języka polskiego, co ułatwia poznawanie ojczystego języka i zachodzących w nim zjawisk. Ponadto opracowliśmy artykuły hasłowe z zakresu historii sztuki, filozofii, filmu, architektury. Dzięki temu można poznać prądy artystyczne, znane dzieła malarskie, klasykę filmu i filmowe adaptacje dzieł literackich oraz style architektoniczne i najsłynniejsze budowle świata. Przedstawiliśmy także sylwetki artystyczne wybitnych twórców tych dzieł; pisarzy, poetów, malarzy, rzeźbiarzy, filozofów, architektów, reżyserów, aktorów i innych postaci ważnych dla rozwoju humanistyki.
By ułatwić korzystanie z Encyklopedii, ważniejsze informacje zostały wyróżnione. Ponadto zastosowano odsyłacze, co umożliwia szybkie odszukanie kolejnego hasła poszerzającego zakres wiadomości.
Hasła ułożone są w kolejności alfabetycznej i wzbogacone materiałem ilustracyjnym: fotografie znanych twórców dzieł literackich, filmowych, artystów, a także słynnych budowli świata oraz reprodukcje obrazów.
Mamy nadzieję, że z przyjemnością okaże się korzystanie z tej kopalni wiedzy. Niech książka ta stanie się przewodnikie, który poprowadzi w nie znane dotąd zakątki wiedzy i zachęci do ich poznania. To kompendium może być także wsparciem w codziennej edukacji szkolnej - ułatwi przygotowania się do lekcji, sprawdzianu, będzie pomocne w opracowaniu na przykład referatu czy prezentacji maturalnej.

Szczegóły

ISBN 9788374152006
Autor PRACA ZBIOROWA
Oprawa twarda
Rok wydania 2010
Format b5
Stron 563

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl