Producenci
Kategorie
Promocje
Vademecum elektryka wyd.6.SEP
Vademecum elektryka wyd.6.SEP
89,25 zł 85,00 zł 85,00 zł 80,95 zł
egz.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit

Energetyka jądrowa dla POLSKI. INPE 26

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 12,00 zł 12.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 11,43 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Od Wydawcy

Odpowiadając na inicjatywę budowy w Polsce elektrowni jądrowych i uznając konieczność prowadzenia odpowiedniej kampanii informacyjnej przygotowaliśmy specjalny zeszyt Podręcznika INPE dla Elektryków poświęcony zagadnieniu energetyki jądrowej zatytułowany „Energia jądrowa dla Polski”. O zaprezentowanie

swoich poglądów poprosiliśmy uznanych specjalistów i naukowców z tej dziedziny. W zeszycie wykorzystaliśmy za przyzwoleniem autorów i zgodą redakcji Spektrum odpowiednio uzupełnione i autoryzowane przedruki referatów opublikowanych uprzednio na łamach Spektrum w nr 1-2/2008 i 3-4/2009.Naszym głównym zamierzeniem jest przybliżenie problemu wykorzystywania energii jądrowej dla produkcjienergii elektrycznej inżynierom i technikom pracującym w przedsiębiorstwach energetycznych, przemyśle, gospodarce komunalnej i mieszkaniowej oraz wszystkich innych, do których adresowane jest nasze czasopismo.
OD REDAKCJI

Energetyka jądrowa jest technologią wytwarzania energii elektrycznej, która może rozwiązać szereg problemów zaopatrzenia krajów w energię. Dotyczy to przede wszystkim problemów związanych z emisją dwutlenku węgla oraz niestabilnością rynku wobec perspektywicznego wzrostu cen paliw węglowodorowych w związku z wyczerpywaniem się ich zasobów. Poza tym geograficzna lokalizacja i koncentracja dostaw ropy naftowej i gazu ziemnego może stwarzać zagrożenie polityczne dla bezpieczeństwa energetycznego krajów i wymuszać konieczność odpowiedniej dywersyfikacji zaopatrzenia w energię. Analiza porównawcza wykazuje przy tym, że energetyka jądrowa stała się jest konkurencyjną na rynku wytwórców energii elektrycznej w porównaniu z technologiami konwencjonalnymi. W strukturze zużycia energii pierwotnej na potrzeby wytwarzania energii elektrycznej występuje w Polsce absolutna dominacja paliw stałych, co ze względu na emisję CO2, stwarza trudne warunki ekologiczne w porównaniu z innymi krajami Unii Europejskiej. W Polsce występują, co najmniej następujące trzy przesłanki dla przyspieszenia rozwoju energetyki jądrowej:
· konieczność dywersyfikacji struktury źródeł energii elektrycznej,

· zapewnienia takiej struktury źródeł energii, która nie tylko spełnia prawne wymagania ekologiczne, lecz także pozwala na uzyskanie minimalnego poziomu zanieczyszczenia środowiska,    
· konieczność pokrycia dużego wzrostu zapotrzebowania na energię elektryczną wobec faktu, że obecnie zużycie energii elektrycznej na mieszkańca jest prawie o połowę niższe od średniej w Unii Europejskiej.

Szczegóły

Autor Strojny Jan
Rok wydania 2009
Stron 0

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl