Wydawca
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit

Higiena produkcji żywności. Wydanie IV

Dostępność: brak towaru
Cena: 40,00 zł 40.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 38,10 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość EGZ.
dodaj do przechowalni

Opis

Niniejsze opracowanie przygotowano dla przedmiotu ergonomia oraz bezpieczeństwo
i higiena pracy realizowanego w ramach kierunku edukacja techniczno-informatyczna.
Zawartość merytoryczna odpowiada zakresowi opisanemu w sylabusie
opracowanym dla tego przedmiotu.
Treść materiałów dydaktycznych w niniejszym opracowaniu zawarto w siedmiu
rozdziałach. Rozdział 1 poświęcono przedstawieniu podstawowych pojęć z zakresu
ergonomii. Omówiono w skrócie rozwój ergonomii jako wiedzy stosowanej i syntetycznej.
Od autorów
Higiena produkcji żywności rozumiana jest jako stworzenie warunków do produkcji wyrobów o odpowiedniej jakości zdrowotnej, czyli przede wszystkim bezpiecznych z punktu widzenia zdrowia konsumenta. Bezpieczeństwo żywności (ang. food safety) jest priorytetowym zagadnieniem na świecie, a w krajach Unii Europejskiej - głównym tematem nowych regulacji prawnych i przeznaczonych do finansowania projektów badawczych. Odpowiedzialność za higienę produkcji żywności ponoszą jej producenci, tak więc znajomość tych zagadnień przez nich jest niezbędna.

Podręcznik jest przeznaczony przede wszystkim dla studentów i słuchaczy studiów podyplomowych Wydziału Nauk o Żywieniu Człowieka i Konsumpcji SGGW, na którym od wielu lat realizowane są przedmioty poświęcone higienie produkcji żywności, np. higiena żywności, systemy zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego żywności, zarządzanie jakością żywności, HACCP i inne. Może on być także wykorzystywany przez studentów kierunków technologii żywności, medycyny weterynaryjnej, towaroznawstwa i innych, na których realizowana jest tematyka higieny żywności. Autorki mają także nadzieję, że będzie on przydatny dla pracowników gastronomii, cateringu, przemysłu spożywczego i innych zakładów sektora żywnościowego.

W przygotowaniu podręcznika wykorzystałyśmy nie tylko naszą wiedzę i doświadczenie jako nauczycieli akademickich, ale także umiejętności praktyczne wynikające ze współpracy (jako osoby szkolące i konsultanci) z zakładami gastronomicznymi, cateringowymi i przemysłu spożywczego.

Pragniemy podziękować wszystkim, którzy w jakiś sposób przyczynili się do powstania podręcznika, przede wszystkim naszym studentom, którzy nieustannie pobudzają nas do rozwoju własnych umiejętności i form nauczania, pracownikom zakładów żywnościowych, stawiającym przed nami trudne praktyczne pytania, współpracownikom za pomoc i naszym rodzinom za wyrozumiałość.

Dziękujemy także recenzentom pierwszego wydania tego podręcznika panom profesorom: Jackowi Kijowskiemu i Jackowi Szczawińskiemu, których uwagi przyczyniły się do udoskonalenia tej książki, oraz prof. dr. hab. Tadeuszowi Sikorze - współautorowi wielu praktycznych rozwiązań dotyczących systemów jakości, zaprezentowanych w publikacji.

W imieniu autorek Danuta Kołozyn-Krajewska

Szczegóły

ISBN 9788375833959
Autor PRACA ZBIOROWA
Rok wydania 2013
Stron 0

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl