Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Historia powszechna średniowiecza.

Dostępność: jest
Wysyłka w: 24 godziny
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Rzadko który okres dziejowy budził i budzi nadsal tak wiele sprzecznych opinii wśród badaczy i czytelników ich dociekań. Czy średniowiecze było wiekiem ciemnoty i zacofania po czasach rozkwitu cywilizacji w dobie antycznej, czy czasem cofania się ludzkiej wiedzy i ludzkiej myśli przed epoką rozwoju okresu Odrodzenia ? Czy może odwrotnie - czy nie stanowiło początku tworzenia epoki nowożytnej, ze wszystkimi jej osiągnięciami i błędami ?
Niezależnie od tych odmiennych opinii nie budzi wątpliwości fakt, że w średniowieczu ukształtowały się początki dzisiejszej Europy, miały miejsce źródła wielu osiągnięć i wieluwad naszego czasu. Jeśli - jak chcą niektórzy - nasza cywilizacja była poczęta w czasach starożytnych, to jej młodość i dojżewanie z pewnością miało miejsce w czasach średniowiecza. Można by wskazać wiele zjawisk, którenarodziły się w tej epoce, by wymienić tylko powstawanie państw w Europie, podział kulturowy na wszchód i zachód kontynentu, początki idei uniwersalizmu chrześcijańskiego czy powstawanie wspólnoty uczonych skupionych na uniwersytetach.
Dzieło jednego z najwybitniejszych znawców dziejów powszechnych i polskich - Benedykta Zientary - znakomicie przybliża obraz epoki, w której powstawały i kształtowały się najważniejsze zjawiska nie tylko dawnej, lecz także dzisiejszej cywilizacji.q

Szczegóły

ISBN 9788374363389
Autor Zientara B.
Oprawa twarda
Rok wydania 2015
Format B-5
Stron 614

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl