Mosty łukowe w Polsce, historia, współczesność, przyszłość. DWE.

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 25,20 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
25.20
Cena netto: 24,00 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość egz.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Od Autora:
Polska, w wyniku prowadzonych na naszym terytorium wojen, doznała niepowetowanych strat demografi cznych i zniszczeń w obszarze infrastruktury technicznej. Większość polskich zamków unicestwił potop szwedzki. Infrastruktura komunikacyjna, w tym mosty, została w dużym stopniu zniszczona w wyniku obu wojen światowych. Czyż nie jest tragedią, że oddany do użytku 20 grudnia 1938 roku nowy most przez Wisłę w Płocku został wysadzony 9 września 1939 roku, zaledwie po 9 miesiącach eksploatacji?
Brak dbałości o dokonania poprzednich epok w PRL doprowadził do utraty wielu ocalałych z wojny obiektów zabytkowych. Dziś często właściciele obiektów zabytkowych (administracja państwowa czy samorządowa) nie wiedzą, że w ich zarządzie są obiekty istotne dla polskiej czy europejskiej kultury technicznej.
Jako jeden z niewielu narodów nie mamy nowoczesnej historiografi i polskiej inżynierii mostowej ani wartościowych prac popularyzujących polskie dokonania w tej dziedzinie.
Niniejsza praca stanowi próbę prześledzenia rozwoju mostów łukowych na ziemiach należących w różnych okresach historycznych do Polski.

Katedra Mostów i Kolei (do 2014 roku Zakład Mostów) Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego Politechniki Wrocławskiej ma siedemdziesięcioletnią historię. Obecnie o pozycję Zakładu troszczy się już czwarte pokolenie pracowników. Naczelną dewizą Zakładu był zawsze ścisły związek badań naukowych i wdrożeń technicznych z dydaktyką. Zaangażowanie pracowników Zakładu na polu eksperckim, projektowym i realizacyjnym zaowocowało wszechstronnym doświadczeniem i bogatym archiwum, w którym zgromadzono wiele ciekawych, wartych upowszechnienia opracowań.
Dziesięć lat temu postanowiliśmy udostępnić dorobek wrocławskiej szkoły mostowej, co zaowocowało pomysłem wydawniczym pt. „Wrocławska Seria Wydawnicza Inżynierii Mostowej”. Mieliśmy wówczas nadzieję wydawać rocznie przynajmniej jedną pozycję serii, która będzie dotyczyć aktualnych problemów polskiej inżynierii mostowej. Pragniemy, by poszczególne tomy były ściśle związane z praktyką inżynierską i równocześnie miały walor dydaktyczny.
Seria adresowana jest do inżynierów i studentów chcących poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie najnowszych osiągnięć inżynierii mostowej. Przewidywaliśmy, że w serii wydawane będą głównie prace autorów ze środowiska wrocławskiego, ale dopuszczamy możliwość wydawania również prac autorów z innych środowisk. Dotychczas w ramach Wrocławskiej Serii Wydawniczej Inżynierii Mostowej ukazały się:

  1. Projektowanie stalowych kładek dla pieszych - II Wydanie
  2. Obliczenia mostów z betonowych belek prefabrykowanych - II Wydanie
  3. Modelowanie mostowych konstrukcji gruntowo-powłokowych
  4. Modelowanie sprężenia mostów
  5. Budowa konstrukcji gruntowo-powłokowych
  6. Mosty betonowe wznoszone metoda sekcja po sekcji
  7. Ruchome obciążenia obiektów mostowych
  8. Mosty łukowe w Polsce. Historia, współczesność, przyszłość

Szczegóły

ISBN 9788371252600
Autor Biliszczuka Jan
Oprawa br
Rok wydania 2015
Format b5
Stron 112

Opinie o produkcie (0)

Submit
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl