Producenci
Kategorie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit

Nadzór i kontrola w przedsiębiorstwie

Dostępność: brak towaru
Cena: 2,00 zł 2.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 1,90 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość egz
dodaj do przechowalni

Opis

Kompendium wiedzy dla kontrolujących i kontrolowanych.

Z recenzji:

Treść ksiązki stanowi syntezę dotychczasowej wiedzy o nadzorze i wewnętrznej kontroli gospodarczej oraz jej związkach z podstawowymi ogniwami systemu profesjonalnej kontroli zewnętrznej. Jest to praca o charakterze interdyscyplinarnym. Wykorzystano w niej elementy: ekonomii, prawa, socjologii, ekonomiki pracy, psychologii, cybernetyki, prakseologii, informatyki, etyki i in. dziedzin wiedzy. W ten sposób stworzone zostały podwaliny pod subdyscyplinę, którą można by nazwać teorią kontroli gospodarczej.

W swej głównej warstwie treść pracy odnosi się do kontroli wykonywanej w formie nadzoru kierowniczego oraz do kontroli wykonywanej przez wyodrębnioną (sztabową) komórkę kontroli gospodarczej - względem pozostałych komórek organizacyjnych przedsiębiorstwa. Autor klarownie wykazał, że kontrola wewnętrzna w przedsiębiorstwie to pierwszy, własny sygnalizator zagrożeń i błędów, system wczesnego ostrzegania i jednocześnie samoobrony, stawarzający warunki do naprawy stwierdzonych usterek w działalności i zapobiegania im na przyszłość.

Autor prezentuje nie tylko istotę kontroli, jej zakres, kryteria, instrumenty i organizację. Znajdujemy tu również przystępnie opracowany, z dużą znajomością praktyki, tryb i metodologię przeprowadzania kontroli, jak również wykorzystania wyników kontroli. Ten pragmatyczny aspekt pracy podnosi jej walory użyteczności dla szerokich kręgów specjalistów.

Praca odznacza się przejrzystym i trafnym układem treści i prostotą języka wypowiedzi autorskich. Jej wartości dydaktyczne podnoszą liczne, czytelne tablice poglądowe, wzory dokumentów regulujących system kontroli w przedsiębiorstwie oraz pełna dokumentacja tak procesu badań kontrolnych jak i postępowania pokontrolnego.

W swej głównej warstwie - treść pracy skierowana jest do wszystkich kierowników w przedsiębiorstwie, kadry kontrolerskiej oraz do służb finansowo-księgowych. Niemniej jednak, przy odpowiedniej adaptacji, może ona z powodzeniem służyć również inspektorom w organach profesjonalnej kontroli państwowej, samorządowej a także studentom studiów menedżerskich, ekonomicznych oraz prawniczych. Jest to ponadto świetna pomoc w podwyższaniu kwalifikacji na drodze samokształcenia.

r Tadeusz Wyszomirski

Szczegóły

Autor Kałużny Stanisław
Rok wydania 0
Stron 0

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl