Wydawca
Kategorie
Promocje
Fizyka w gimnazjum 1-zadania i problemy
Fizyka w gimnazjum 1-zadania i problemy
10,00 zł 5,00 zł 9,52 zł 4,76 zł
egz
Tablice Historia Polski w datach
Tablice Historia Polski w datach
10,00 zł 5,00 zł 9,52 zł 4,76 zł
egz
Język Polski od A do Z Repetytorium. Nauka o języku
Język Polski od A do Z Repetytorium. Nauka o języku
9,10 zł 5,00 zł 8,67 zł 4,76 zł
egz
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit

Nowotwory złośliwe u kobiet w ciąży.

Dostępność: brak towaru
Cena: 129,00 zł 129.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 122,86 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość EGZ.
dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Producent: PZWL
Kod produktu: D87C-372DB

Opis

Nowotwory złośliwe u kobiet w ciąży

 

Książka jest odpowiedzią na pytanie, jak postępować z kobietą w okresie ciąży chorą na raka. Terapia i leczenie tej grupy pacjentek, których liczba ostatnio gwałtownie narasta, stanowi duży problem moralny i medyczny.

Autorka zaprosiła do współpracy doświadczonych specjalistów z zakresu rozpoznawania i leczenia różnych typów nowotworów. W publikacji przedstawiono światową literaturę, poglądy i doświadczenia lekarzy, którzy spotkali się w swojej praktyce zawodowej ze wspomnianą sytuacją.

W publikacji omówiono metody rozpoznawania i leczenia nowotworów złośliwych, uwzględniając najnowsze metody diagnostyczne, stosowane terapie i używane leki. Opisano również bardzo ważną rolę diety podczas leczenia onkologicznego oraz wady genetyczne towarzyszące zachorowaniom na nowotwory.

Monografia jest przeznaczona dla lekarzy specjalistów z różnych dziedzin medycyny, w tym onkologów i ginekologów. Zainteresuje również lekarzy na etapie specjalizacji i studentów medycyny.

 

Od Redaktora Naukowego. Oczekiwanie na narodziny dziecka to czas, gdy w sercu kobiety rodzi się uczucie niepodobne do żadnych wcześniej znanych, to niepojęty rodzaj miłości, czułe otaczanie troską i pielęgnowanie. Greckie określenie tego uczucia to matczyne phileoteknos, które powoduje, że matka instynktownie wybiera dziecko ponad wszystko. Zachorowanie na nowotwór w tym nadzwyczajnym okresie życia kobiety jest szokiem dla niej i członków jej rodziny. Zdziwienie, żal i ból, a także przekonanie, że dotknęła ją choroba, która musi doprowadzić do śmierci, nasila jeszcze cierpienie. Kontakt lekarza onkologa z chorą na nowotwór kobietą ciężarną wzmaga chęć pomocy, skłania do refl eksji i sprzyja poszukiwaniu najskuteczniejszej metody wyleczenia matki i nieuszkodzenia dziecka.. Obecne trendy społeczne wskazują na występowanie coraz późniejszego macierzyństwa przy utrzymującej się wysokiej zachorowalności na choroby nowotworowe w grupie wiekowej tzw. młodych dorosłych, co sprawia, że problem leczenia tej populacji chorych będzie narastał w Polsce i na całym świecie.. Uczestnicząc w prawie czterdziestoletnim okresie zmian dokonujących się w leczeniu chorych na nowotwory złośliwe, mogę stwierdzić, iż rozwój technik radioterapii, ich precyzja i umiejętność oceny dawek we wszystkich zakamarkach naszego ciała, nowe generacje aparatów, mnogość leków cytostatycznych o różnych punktach uchwytu, dostępnych we wszystkich ośrodkach leczących nowotwory złośliwe, sprawiają, że postępowanie polegające na pierwotnym usuwaniu ciąży lub wyczekiwaniu do momentu urodzenia dziecka i dopiero wówczas wdrażaniu już opóźnionego leczenia matki należeć będzie do minionej epoki.. Śledząc współczesną literaturę medyczną, napotykałam z każdym rokiem coraz więcej doniesień o leczeniu i wyleczeniu z nowotworu kobiet w czasie trwania ciąży. Te optymistyczne i coraz częściej opisywane sytuacje kliniczne kończące się urodzeniem zdrowych dzieci stały się inspiracją do powstania tej monografi i. Dynamika zmian dokonujących się w onkologii z pewnością sprawi, że będzie przybywać informacji o wyleczeniach także wśród chorych na wszystkie typy białaczek. Chciałabym, aby książka ta zainspirowała do dalszych obserwacji i badań następne pokolenia lekarzy i studentów, żeby dostarczyła argumentów na to, by zbyt pochopnie nie odbierać phileoteknos kobiecie dotkniętej cierpieniem z powodu rozpoznania choroby nowotworowej.
Barbara Kozakiewicz,

Szczegóły

ISBN 9788320054316
Autor Kozakiewicz B.
Oprawa twarda
Rok wydania 2017
Format b5
Stron 169

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl