Wydawca
Kategorie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit

OBLICZENIA I BADANIA EKSPERYMENTALNE WYMIENNIKÓW CIEPŁA TOM 1 i TOM 2

Dostępność: brak towaru
Cena: 47,25 zł 47.25
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 45,00 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość EGZ.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Przedmiotem niniejszej monografii są obliczenia i badania eksperymentalne wymienników ciepła, a w szczególności rurowych ożebrowanych wymienników ciepła o krzyżowym przepływie czynników. Tego typu wymienniki są bardzo szeroko stosowane w wielu gałęziach przemysłu, między innymi w elektrowniach, przemyśle chemicznym i rafineryjnym, gazownictwie oraz ogrzewnictwie i klimatyzacji. W tego typu wymiennikach ciecz przepływa wewnątrz rur, a w kierunku prostopadłym do rur przepływa gaz.
W elektrowniach cieplnych wymienniki ożebrowane stosowane są do chłodzenia gorącej wody w tzw. suchych układach chłodzenia wody. W zamkniętych układach chłodzenia kondensatorów turbin woda chłodząca podgrzewa się w kondensatorze turbiny, a następnie schładzana jest w ożebrowanym wymienniku ciepła chłodzonym powietrzem, który znajduje się wewnątrz chłodni kominowej lub wentylatorowej. Wymienniki mogą być wykonane z rur okrągłych lub eliptycznych z żebrami indywidualnymi okrągłymi lub prostokątnymi albo z żebrami ciągłymi (lamelami).
Wymienniki ożebrowane z okrągłymi rurami ożebrowanymi są stosowane jako podgrzewacze wody, parowniki i przegrzewacze pary w kotłach odzysknicowych za turbinami gazowymi, w których maksymalna temperatura spalin na wlocie kotła jest rzędu 600řC. Ożebrowane podgrzewacze wody stosowane są również w dużych kotłach parowych jako podgrzewacze wody w kotłach opalanych gazem lub olejem opałowym.
Ożebrowane wymienniki krzyżowo-prądowe znajdują szerokie zastosowanie w zakładach chemicznych, petrochemicznych i instalacjach do transportu gazu do schładzania cieczy lub gazów za pomocą powietrza.
W ogrzewnictwie rozpowszechnione są rurowe ożebrowane podgrzewacze przepływowe do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Również ożebrowane nagrzewnice powietrza, w których powietrze nagrzewane jest gorącą wodą przepływającą wewnątrz rur, są stosowane do szybkiego nagrzewania powietrza, w szczególności w pomieszczeniach użytkowanych okresowo o niedostatecznej izolacji cieplnej ścian.
Ożebrowane parowniki i skraplacze są rozpowszechnione w instalacjach klimatyzacyjnych i pompach ciepła.
W monografii przedstawiono całokształt zagadnień związanych z jednofazową konwekcyjną wymianą ciepła w wymiennikach wraz z obliczeniami projektowymi i eksploatacyjnymi oraz badaniami eksperymentalnymi wymienników. Dużo uwagi poświęcono eksperymentalnemu wyznaczaniu korelacji na liczbę Nusselta od strony gazu i cieczy, które umożliwiają obliczenie średnich współczynników wnikania ciepła w całym wymienniku.

Szczegóły

ISBN 9788372428721
Autor Taler
Oprawa br
Rok wydania 2016
Format b5
Stron 628

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl