Producenci
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit

Opomiarowanie i rozliczanie mediów wyd.specialne

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Cena: 25,00 zł 25.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 23,81 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość EGZ.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: Medium Grupa
Kod produktu: OEIIREMW-6624

Opis

Spis treści

Rozliczanie mediów
 • Rozliczanie kosztów ciepła w budynkach wielolokalowych w Dyrektywie o efektywności energetycznej – Kazimierz Dudziński / 4
 • Współczynniki wyrównawcze w systemach rozliczania kosztów ogrzewania – Andrzej Mroczkowski / 8
 • Koszty niezależne od zużycia indywidualnego w systemie rozliczania kosztów ogrzewania w budynku wielolokalowym – Kazimierz Dudziński, Olgierd Romanowski / 11
Podzielniki kosztów ciepła i ciepłomierze
 • Rozliczanie kosztów ciepła we wspólnocie mieszkaniowej – Bartłomiej Żukowski  / 14
 • Zestawienie ciepłomierzy / 18
 • Jeszcze o propozycji rozliczania kosztów ogrzewania z wykorzystaniem podzielników i pomiaru temperatury w pomieszczeniach – Günter Zöllner/Metrona Polska / 24
 • Zestawienie podzielników kosztów ciepła / 29
 • Jak likwidować „kominy” w rozliczeniach kosztów ogrzewania budynków wielolokalowych – Marek Płuciennik/Bmeters / 33
Głowice i zawory
 • Głowice i zawory – Jerzy Kosieradzki / 37
 • Zestawienie głowic i zaworów / 38
Wodomierze
 • Liczniki wody – Bożena Blum / 42
 • Zestawienie wodomierzy / 44
Systemy zdalnego odczytu
 • Problemy z bilansem wody w budynkach wielorodzinnych / 54
 • Zestawienie systemów zdalnego odczytu  /57
 • Techem Smart System  /66
Indeks firm 68

Szanowni Państwo!

O wyborze tego zagadnienia jako tematu poradnika zadecydowało jego znaczenie w pracy zarządcy. Koszty ciepła i wody należą wszak do najpoważniejszych wydatków wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych (30–50 proc. kosztów świadczonych usług), a ich rozliczanie jest w związku z tym jedną z najbardziej obserwowanych i kontrolowanych przez mieszkańców czynności, wykonywanych przez zarządcę. Wymaga więc od niego nie tylko znajomości zagadnień prawno-finansowych związanych z rozliczaniem mediów, ale także wiedzy technicznej z zakresu bezpieczeństwa użytkowania instalacji grzewczych i wodociągowych. Też świadomości, że racjonalne gospodarowanie energią i wodą w budynku wielorodzinnym nie jest możliwe bez zaopatrzenia go w liczniki ciepła i wody, a w budynkach z centralnym przygotowaniem ciepłej wody w liczniki do rozdziału ciepła na cele centralnego ogrzewania i podgrzanie wody wodociągowej.

Celem niniejszej publikacji jest też przybliżenie Państwu w sposób praktyczny i przejrzysty zagadnień prawnych i technicznych, dotyczących instalacji ciepłomierzy i podzielników kosztów ciepła, wodomierzy, głowic i zaworów oraz systemów zdalnego odczytu urządzeń pomiarowych. Mamy nadzieję, że zamieszczone w poradniku przeglądy dostępnych na rynku produktów ułatwią dokonanie właściwego wyboru.

Poradnik „Opomiarowanie i rozliczanie mediów” został przygotowany we współpracy ze Stowarzyszeniem ds. Rozliczania Energii w oparciu o obowiązujące przepisy prawa oraz wiedzę specjalistów z tej branży.

Kolejne poradniki do „Teczki Administratora” pojawią się jeszcze w tym roku i w całości będą poświęcone walce z wilgocią w budynku wielorodzinnym oraz energooszczędności i rewitalizacji.

Mamy nadzieję, że zarówno niniejsza publikacja, jak i kolejne będą stanowiły kompendium wiedzy przydatne w Państwa codziennej pracy zawodowej. Zachęcamy zatem do ich gromadzenia. Wkrótce przekonasz się, że Teczkę Administratora warto mieć zawsze ze sobą!

Redakcja

Szczegóły

ISBN ISSN 2299-1603
Autor Praca zbiorowa
Oprawa broszura
Rok wydania 2013
Format A-5
Stron 68

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl