Wydawca
Nowości
Zjawiska nieliniowe w tłumieniudrgań.
Zjawiska nieliniowe w tłumieniudrgań.
46,00 zł 43,81 zł
EGZ.
Renowacja mebli.Praktyczny poradnik.
Renowacja mebli.Praktyczny poradnik.
39,00 zł 37,14 zł
egz.
Ruda Śląska,Zabrze pl.miasta 1:20 tyś.Daunpol
Ruda Śląska,Zabrze pl.miasta 1:20 tyś.Daunpol
8,50 zł 8,10 zł
EGZ.
Tatry mapa turystyczna 1:50 tyś./Euro Pilot/
Tatry mapa turystyczna 1:50 tyś./Euro Pilot/
9,50 zł 9,05 zł
egz.
Polska mapa drogowa 1:750 tyś.Laminowana/EuroPilot/
Polska mapa drogowa 1:750 tyś.Laminowana/EuroPilot/
15,90 zł 15,14 zł
egz.
*Polska mapa drogowa 1:750 tyś.Laminowana/EuroPilot/
*Polska mapa drogowa 1:750 tyś.Laminowana/EuroPilot/
15,90 zł 15,14 zł
egz.
Kategorie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit

POLSKA Elektryka w medalierstwie i filatelistyce.

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 73,60 zł 73.60
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 70,10 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość EGZ.
dodaj do przechowalni

Opis

POLSKA Elektryka w medalierstwie i filatelistyce.

SPIS TREŚCI

SŁOWO WSTĘPNE....................................................................................................7

Słowo wstępne Krzysztofa Kluszczyńskiego ............................................................ 7
Słowo wstępne Bolesława Orłowskiego ................................................................... 9
Słowo wstępne Przemysława Ziemby ....................................................................... 10
Słowo wstępne Henryka Monkosa ............................................................................ 11
WSTĘP ............................................................................................................................... 13
1. SZKOLNICTWO ........................................................................................................ 17
Początki polskiego szkolnictwa technicznego ........................................................... 17
Politechnika Lwowska ............................................................................................... 23
Politechnika Gdańska ................................................................................................ 28
Politechnika Wrocławska .......................................................................................... 44
Politechnika Warszawska .......................................................................................... 53
Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie .............................................................. 70
Politechnika Krakowska ............................................................................................ 94
Politechnika Śląska .................................................................................................... 103
Politechnika Poznańska ............................................................................................. 110
Politechnika Łódzka .................................................................................................. 115
Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny .................................................... 118
Politechnika Częstochowska ..................................................................................... 125
Politechnika Białostocka ........................................................................................... 136
Uniwersytet Technologiczno-Humanistyczny w Radomiu ....................................... 138
Politechnika Świętokrzyska ....................................................................................... 143
Wojskowa Akademia Techniczna .............................................................................. 147
Politechnika Lubelska ............................................................................................... 157
Politechnika Rzeszowska .......................................................................................... 164
Uniwersytet Zielonogórski ........................................................................................ 167
Politechnika Koszalińska ........................................................................................... 170
Politechnika Opolska ................................................................................................. 174
Akademia Morska w Gdyni ....................................................................................... 177
Akademia Morska w Szczecinie ............................................................................... 189
Akademia Marynarki Wojennej ................................................................................. 191
Szkoła Zawodowa w Elblągu .................................................................................... 196
Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy w Bydgoszczy ...................................... 197
Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie ........................................................ 200
Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu .................................................... 201
Szkolnictwo średnie ................................................................................................... 202
2. ZASŁUŻENI ELEKTRYCY ...................................................................................... 217
Metody upamiętnienia wybitnych elektryków .......................................................... 217
Stanisław Olszewski .................................................................................................. 218
Karol Franciszek Pollak ............................................................................................ 219
Michał Doliwo-Dobrowolski ..................................................................................... 220
Roman Dzieślewski ................................................................................................... 222
Gabriel Narutowicz ................................................................................................... 224
Ignacy Mościcki ........................................................................................................ 233
Stanisław Bieliński .................................................................................................... 252
Jan Szczepanik ........................................................................................................... 253
Roman Podoski .......................................................................................................... 254
Mieczysław Pożaryski ............................................................................................... 256
Kazimierz Idaszewski ................................................................................................ 258
Jan Obrąpalski ........................................................................................................... 260
Alfons Hoffmann ....................................................................................................... 262
Stanisław Fryze ......................................................................................................... 265
Włodzimierz Krukowski ........................................................................................... 267
Kazimierz Szpotański ................................................................................................ 269
Janusz Groszkowski .................................................................................................. 271
Józef Węglarz ............................................................................................................ 278
Lucjan Nehrebecki ..................................................................................................... 278
Eugeniusz Jezierski ................................................................................................... 280
Paweł Jan Nowacki .................................................................................................... 281
Czesław Jaworski ...................................................................................................... 283
Stanisław Szpor ......................................................................................................... 285
Stanisław Andrzejewski ............................................................................................. 287
Władysław Pełczewski .............................................................................................. 288
Zbigniew Białkiewicz ................................................................................................ 289
3. DZIAŁALNOŚĆ ORGANIZACYJNA ELEKTRYKÓW ...................................... 291
Początki działalności stowarzyszeniowej .................................................................. 291
Stowarzyszenie Elektryków Polskich ........................................................................ 297
Oddziały Stowarzyszenia Elektryków Polskich ........................................................ 311
Inne organizacje elektryków ...................................................................................... 335
Konferencje i wystawy elektrotechniczne ................................................................. 342
4. ELEKTROENERGETYKA ....................................................................................... 365
Zarys historii polskiej energetyki .............................................................................. 365
Elektrownie województwa dolnośląskiego ............................................................... 374
Elektrownie województwa kujawsko-pomorskiego .................................................. 376
Elektrownie województwa lubelskiego ..................................................................... 379
Elektrownie województwa lubuskiego ...................................................................... 381
Elektrownie województwa łódzkiego ........................................................................ 381
Elektrownie województwa małopolskiego ................................................................ 393
Elektrownie województwa mazowieckiego .............................................................. 395
Elektrownie województwa opolskiego ...................................................................... 408
Elektrownie województwa podkarpackiego .............................................................. 409
Elektrownie województwa podlaskiego .................................................................... 413
Elektrownie województwa pomorskiego .................................................................. 414
Elektrownie województwa śląskiego ........................................................................ 420
Energetyka województwa świętokrzyskiego ............................................................. 444
Elektrownie województwa wielkopolskiego ............................................................. 446
Elektrownie województwa zachodniopomorskiego .................................................. 449
Sieci elektroenergetyczne .......................................................................................... 451
5. PRZEMYSŁ ................................................................................................................. 459
Rozwój polskiego przemysłu elektrotechnicznego ................................................... 459
Produkcja maszyn i aparatów elektrycznych ............................................................ 461
Produkcja sprzętu oświetleniowego .......................................................................... 469
Produkcja kabli i przewodów .................................................................................... 476
Zjednoczenie Przemysłu Elektronicznego i Teletechnicznego UNITRA .................. 480
Elektromontaż ............................................................................................................ 492
Inne przedsiębiorstwa ................................................................................................ 500
Rzemiosło .................................................................................................................. 511
Przetwórstwo miedzi i aluminium ............................................................................. 514
6. TRAKCJA ELEKTRYCZNA .................................................................................... 539
Tramwaje i trolejbusy ................................................................................................ 539
Elektryfikacja linii kolejowych ................................................................................. 554
Tabor kolejowy .......................................................................................................... 574
INDEKS AUTORÓW – PROJEKTANTÓW ................................................................ 585
BIBLIOGRAFIA .............................................................................................................. 589
Książki, publikacje w wydawnictwach zbiorowych i inne dokumenty .................... 589
Strony internetowe ..................................................................................................... 606
O AUTORZE ..................................................................................................................... 621

Szczegóły

ISBN 9788361163732
Autor Świsulski Dariu
Oprawa twarda
Rok wydania 2018
Format B5
Stron 622

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl