Wydawca
Nowości
Innowacje na rynkach finansowych
Innowacje na rynkach finansowych
38,00 zł 36,19 zł
EGZ.
Procesy przenoszenia ciepla w zadaniach
Procesy przenoszenia ciepla w zadaniach
68,00 zł 64,76 zł
EGZ.
Zdjęcia lotnicze Polski z okresu II wojny światowej
Zdjęcia lotnicze Polski z okresu II wojny światowej
36,00 zł 34,29 zł
EGZ.
Kategorie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit

Podręcznik spawania metodą MAG, stali niestopowych, nisko i średniostopowych Z6

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 42,00 zł 42.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 40,00 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość EGZ.
dodaj do przechowalni

Opis

Zgodnie z przyjętymi w Polsce zasadami kwalifikowanie spawaczy obejmuje ich szkolenie i egzaminowanie zarówno z wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych w zakresie spawania poszczególnych rodzajów materiałów przy użyciu określonych metod. Zasady te są opisane w pierwszym zeszycie serii wydawniczej Podręcznik spa­wania - zagadnienia ogólne, zawierającym infozrmacje niezbędne w nauczaniu każdej metody spawania.

Seria podręczników zawierających zwięźle podany słuchaczom materiał dotyczący poszczególnych procesów spawania, jest wydawana i rozprowadzana przez Przegląd Spawalnictwa. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.pspaw.pl.

Niniejszy zeszyt - oznaczony numerem 6 - obejmuje wiadomości niezbędne uczestnikom (i praktykującym absolwentom) kursów spawania stali ferrytycznych - od niestopowych do średniostopowych - metodą MAG drutami litymi. Inne procesy spawania są opisane w następujących zeszytach:

Zeszyt 2: Podręcznik spawania aluminium i jego stopów metodą TIG

Zeszyt 3: Podręcznik spawania aluminium i jego stopów metodą MIG

Zeszyt 4: Podręcznik spawania stali nierdzewnych metodą TIG

Zeszyt 5: Podręcznik spawania stali niestopowych metodą TIG

Zeszyt 7: Podręcznik spawania stali niestopowych elektrodami otulonymi

Zeszyt 8: Podręcznik spawania stali nierdzewnych metodą MAG

Zeszyt 9: Podręcznik spawania stali nierdzewnych elektrodami otulonymi

Zeszyt 10: Podręcznik spawania miedzi i jej stopów metodą TIG

Zeszyt 11: Podręcznik spawania gazowego i cięcia stali

Często zdarza się, że osoba szkolona w zakresie spawania stali niestopowych i ni- skostopowych metodą MAG (lub w innym zakresie) posiada już kwalifikacje potwier­dzone zdanym egzaminem z innego procesu spawania. Wówczas szkolenie teoretycz­ne może trwać tylko 8 godzin i obejmować zagadnienia wyłącznie dotyczące spawania procesem 135, zawarte w niniejszym podręczniku. Jeśli natomiast szkolenie w spawa­niu stali niestopowych i niskostopowych metodą MAG drutami litymi (135) jest pierw­szym szkoleniem spawalniczym, nauczanie teoretyczne powinno obejmować również materiał zawarty w Podręczniku spawania - zagadnienia ogólne. Zeszyt 7. Liczba godzin pełnego szkolenia jest wtedy oczywiście większa.

W tym zeszycie szczegółowo scharakteryzowano tylko spawanie metodą MAG drutami litymi (proces 135) w zastosowaniu do ferrytycznych stali konstrukcyjnych niestopowych, niskostopowych i średniostopowych ujętych w grupach materiałowych od 1 do 6 oraz 11 wg Raportu Technicznego CR ISO 15608. Spawanie metodą MAG stali wysokostopowych (głównie nierdzewnych), występujących w grupach materiałowych od 7 do 10, jest treścią Podręcznika spawania stali nierdzewnych - Zeszyt 8.

Podano tu również krótkie charakterystyki spawania niektórymi odmianami meto­dy MAG, np. drutami proszkowymi o rdzeniu topnikowym (proces 136) i metalicznym (proces 138), spawania punktowego, spawania z impulsowym podawaniem drutu (STT, CMT) i innymi.

Zamieszczono też informacje na temat spawalności poszczególnych grup stali ferrytycznych (od niestopowych średniostopowych), technologii ich spawania, przygo­towania złączy oraz niezgodności spawalniczych charakterystycznych dla metody 135. Scharakteryzowano też urządzenia stosowane do spawania metodą MAG .

Zgodnie z zasadą przyjętą dla całej serii podręczników nie opisano w tym zeszy­cie tematów dotyczących zagadnień wspólnych dla wszystkich metod spawania, jak np. podstaw elektrotechniki, rodzajów złączy i spoin oraz ich oznaczania na rysunkach, na­prężeń i odkształceń spawalniczych, kontroli jakości spoin, zagrożeń i bezpieczeństwa w spawalnictwie, szkolenia i egzaminowania spawaczy. Są one zamieszczone w Pod­ręczniku spawania - zagadnienia ogólne. Zeszyt 1.

Podkreślić należy, że niektóre wiadomości zawarte w tym zeszycie wykraczają poza wymagany zakres tematyczny przewidziany na kursach spawania stali konstrukcyjnych, ale z pewnością będą one przydatne w praktyce zawodowej. Pozostawia się decyzji wy­kładowcy, które z nich należy włączyć do programu nauczania.

Podręczniki tej serii są przeznaczone nie tylko dla słuchaczy, wykładowców i in­struktorów kursów spawania, ale również dla innych osób związanych ze spawal­nictwem, w tym technologów, inspektorów, kontrolerów, projektantów konstrukcji stalwych.

Szczegóły

ISBN 9788387982898
Autor Ferenc Kazimier
Oprawa broszura
Rok wydania 2019
Format b5
Stron 192

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl