Producenci
Kategorie
Promocje
Vademecum elektryka wyd.6.SEP
Vademecum elektryka wyd.6.SEP
89,25 zł 85,00 zł 85,00 zł 80,95 zł
egz.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit

Podstawy żywienia zwierząt SGGW

Dostępność: brak towaru
Cena: 30,00 zł 30.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 28,57 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość egz.
dodaj do przechowalni

Opis

Ostatnie wydanie obowiązującego naszych studentów opracowania, zatytułowanego "Żywienie zwierząt i paszoznawstwo" , miało miejsce w 1997 roku. Cały nakład tego wydania został wyczerpany i praktycznie opracowanie to jest nieosiągalne dla studentów.
Jednocześnie w ostatnich latach obserwuje się olbrzymi postęp w naukach przyrodniczych, rolniczych, w tym również w dziedzinie żywienia zwierząt. Oprócz przewartościowania niektórych pojęć pojawiły się zupełnie nowe zagadnienia i spojrzenia na nie. Dotyczy to m.in. roli i znaczenia mączek mięsnych i mięsno-kostnych dla zwierząt gospodarskich, które jeszcze do niedawna wysoko cenione, stały się, w ostatnim dosłownie czasie, dużym zagrożeniem nie tylko dla zwierząt (choroba szalonych krów - "BSE"), ale przez spożywanie produktów mięsnych także dla ludzi (choroba Creutzfeldta-Jakoba -"CJD").
Zmieniły się też ogólne poglądy na wartość odżywczą pasz, dzięki dokładniejszej znajomości ich składu chemicznego. Do szacowania wartości pasz nie wystarcza już tylko sama analiza podstawowa, ale wiele innych oznaczeń specjalistycznych, o których mowa jest w niniejszym opracowaniu.
Również inne działy, takie jak: znaczenie składników pokarmowych, określanie wartości pokarmowej pasz czy też zasady normowania i układania dawek pokarmowych (w tym dla wielu nowych gatunków i grup produkcyjnych zwierząt), zostały rozszerzone i uzupełnione o nową wiedzę z tego zakresu. Ponadto w opracowaniu uwzględniono nowe rozdziały dotyczące zasad sporządzania preliminarza pasz oraz komputerowych technik obliczeniowych składu mieszanek.
Opracowanie to napisane zostało głównie z myślą o studentach kierunku zootechnicznego, tak studiów dziennych, jak i zaocznych. Będzie ono również niezwykle pomocne do nauczania studentów z innych pokrewnych kierunków (weterynaryjnego, rolniczego i ekonomiczno-rolniczego).
Janusz Leszek Sokół

Szczegóły

Autor Dymnicka Maria, Sokół Janusz
Rok wydania 2001
Stron 0

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl