Wydawca
Kategorie
Promocje
Podręcznik motorowerzysty.Młodszego brata motocyklisty
Podręcznik motorowerzysty.Młodszego brata motocyklisty
7,00 zł 5,00 zł 6,67 zł 4,76 zł
EGZ.
AZ Język polski. Teoria literatury. Repetytorium
AZ Język polski. Teoria literatury. Repetytorium
11,00 zł 5,00 zł 10,48 zł 4,76 zł
egz
AZ Geografia. Matura. Pytania testowe
AZ Geografia. Matura. Pytania testowe
12,00 zł 5,00 zł 11,43 zł 4,76 zł
egz
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit

Referencyjny model funkcjonalny wspierania bezpieczeństwa i ochrony transportu kolejowego przez systemy z transmisją danych.

Dostępność: brak towaru
Cena: 58,00 zł 58.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 55,24 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość EGZ.
dodaj do przechowalni

Opis

Referencyjny model funkcjonalny wspierania bezpieczeństwa i ochrony transportu kolejowego przez systemy z transmisją danych

Publikacja Instytutu Kolejnictwa
 
Od zarania transportu kolejowego bardzo poważnie podchodzi się do kwestii bezpieczeństwa. Jednakże w ostatnim czasie ugruntowane przez lata podejście stało się niewystarczające zarówno ze względu na zmiany w rozwiązaniach technicznych stosowanych na kolei, jak i ze względu na wzrost zagrożeń.
 
Monografia wychodzi od analizy bezpieczeństwa ruchu i ochrony transportu kolejowego. Identyfikuje i porządkuje systemy techniczne wykorzystywane dla potrzeb bezpieczeństwa i ochrony uwzględniając nie tylko systemy stacyjne, liniowe i przejazdowe, ale także między innymi elektroniczne zezwolenia na jazdę, automatykę, monitoring. Dla potrzeb całościowej oceny bezpieczeństwa definiuje referencyjny model funkcjonalny uwzględniający wszystkie systemy gromadzące, przetwarzające i wymieniające dane mające wpływ na szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Wskazuje czynniki, które należy brać pod uwagę przy ocenie bezpieczeństwa istniejących systemów transportowych oraz weryfikacji inwestycji infrastrukturalnych i taborowych. Definiuje narzędzie analityczne do całościowej oceny systemów transportowych pozwalające na ilościowe weryfikowanie poziomu bezpieczeństwa, ochrony i cyberbezpieczeństwa oraz weryfikowanie kompletności i komplementarności zabezpieczeń.
 
Przedstawiona w monografii metoda określania funkcjonalnej spójności bezpieczeństwa, ochrony i cyberbezpieczeństwa została zdefiniowana i zastosowana dla transportu kolejowego. Jak pokazano w monografii może być wprost wykorzystana dla potrzeb weryfikacji bezpieczeństwa systemów metra, tramwajów, automatycznych systemów transportu na przykład na lotniskach, a po uzupełnieniu także dla potrzeb innych systemów transportowych wykorzystujących predefiniowane drogi przebiegu.

Szczegóły

ISBN 9788378149088
Autor Pawlik
Oprawa broszura
Rok wydania 2019
Format b5
Stron 186

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl