Wydawca
Nowości
Tramwaje Lwowskie 1880-1944
Tramwaje Lwowskie 1880-1944
149,90 zł 142,76 zł
EGZ.
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit

Rysunek techniczny w budownictwie.

Dostępność: brak towaru
Cena: 30,00 zł 30.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 28,57 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość EGZ.
dodaj do przechowalni

Opis

Niniejszy skrypt jest adresowany przede wszystkim do studentów kierunku „budownictwo" Wydziału Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Rzeszowskiej. Omawia zasady sporządzania i odczytywania graficznych składników dokumentacji technicznej obiektów budowlanych. Zagadnienia te są objęte programem wykładów oraz ćwiczeń projektowych w drugim semestrze nauczania przedmiotu „geometria i grafika inżynierska”.

Autorzy opracowania zakładają, że Czytelnik opanował geometryczne podstawy odwzorowań graficznych figur przestrzeni E3 (zawarte w programie wykładów i ćwiczeń realizowanych w ramach pierwszego semestru nauczania przedmiotu „geometria i grafika inżynierska”). W związku z tym w niniejszym skrypcie zaprezentowano głównie reguły rządzące tzw. rysunkiem technicznym branży budowlanej, wynikające z odpowiednich przepisów prawnych i normalizacyjnych. Ponadto autorzy, zdając sobie sprawę, że poznawanie tajników opracowywania i odczytywania rysunkowej części dokumentacji projektowej oraz świadome ich stosowanie wymaga od Czytelnika posiadania choćby elementarnej wiedzy ogólnobudowlanej (której mogą nie mieć np. absolwenci liceów ogólnokształcących), zestawili w formie encyklopedycznej w pkt 2.1, 5.1 oraz 6.1 podstawowe wiadomości z zakresu projektowania inwestycji budowlanych, budownictwa ogólnego i konstrukcji budowlanych.

Zasadnicze treści skryptu, dotyczące formy przedstawień graficznych projektowanych obiektów budowlanych, stosowanych w tych przedstawieniach oznaczeń umownych i symbolicznych oraz zasad tzw. wymiarowania na rysunkach technicznych branży budowlanej, zostały oparte na obowiązujących obecnie w Polsce przepisach prawnych i normach ustanowionych na dzień 31.12. 2011. Dodatkowo, biorąc pod uwagę gwałtowny rozwój technik komputerowych wspomagających procesy projektowania, w skrypcie zamieszczono wiadomości dotyczące podstawowych zasad obsługi programu AutoCAD.

Szczegóły

ISBN 9788371997068
Autor Bieniasz,Janusz
Oprawa broszura
Rok wydania 2012
Format b5
Stron 312

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl