Wydawca
Kategorie
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit

Transformacje sygnałów - od teorii do praktyki.

Dostępność: jest
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 102,35 zł 102.35
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 97,48 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość EGZ.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

O książce

W książce opisano najpopularniejsze transformacje sygnałów. Stosowane są one nie tylko w celu generacji cech dystynktywnych, ale – może nawet częściej – w celu przedstawienia sygnału w alternatywnej, dogodniejszej z punktu widzenia konkretnych zastosowań, postaci. Z całą pewnością najpopularniejszą po postaci czasowej reprezentacją sygnałów jest wyznaczana za pomocą transformacji Fouriera reprezentacja w dziedzinie częstotliwości, określana mianem widma lub spektrum sygnału. Jej ewolucyjnym rozwinięciem jest transformacja falkowa. Książka pozwala spojrzeć na te transformacje z wielu różnych stron i pokazuje jak można wykorzystać ich wyniki.

Monografia jest przeznaczona dla studentów, doktorantów, inżynierów i pracowników naukowych uczelni technicznych oraz dla wszystkich zainteresowanych podbudowaniem i poszerzeniem wiedzy z obszaru przetwarzania sygnałów.

Opinie o książce

Monografia jest poświęcona zagadnieniom przetwarzania sygnałów w ujęciu teoretycznym oraz omówieniu wybranych zastosowań praktycznych, których rozwiązania wykorzystują zaprezentowane wcześniej elementy teoretyczne. Autor w sposób konsekwentny i z dużym znawstwem zagadnień wprowadza Czytelnika w niełatwe problemy teoretyczne zaawansowanego przetwarzania sygnałów zarówno analogowych, jak i dyskretnych. Sposób przedstawienia zagadnień jest uporządkowany i przejrzysty. Dotyczy to wszystkich rozdziałów, nawet tych najbardziej zaawansowanych matematycznie, na przykład transformacji falkowej, czy algorytmów uczenia sieci SVM. Zależności matematyczne są bogato ilustrowane graficznie przy użyciu różnego rodzaju rysunków, schematów i wykresów, które ułatwiają percepcję trudniejszych elementów teorii.

Prof. dr hab. inż. Stanisław Osowski

 

Układ monografii ma niezaprzeczalne walory dydaktyczne. Przede wszystkim wiedzie Czytelnika przez wybrane podstawowe etapy pozyskiwania, transformacji i interpretacji sygnału. Prezentacja jest ciekawa, co utrzymuje Czytelnika w skupieniu i co ważne – uzasadniona w kontekście przykładów. Autor ustrzegł się ogólnikowego, a typowego dla monografii matematycznych stwierdzenia: „Niech dla dowolnego a …”, po którym Czytelnik przegląda wywód bez świadomości jego celu. Dodatkowo, godne pochwały (i naśladowania) jest prezentowanie odmiennych podejść prowadzących do tego samego celu (np. dyskretna transformacja falkowa realizowana algorytmem Mallata, dyskretyzacją falek ciągłych lub filtrami FIR). Pokazuje to Czytelnikowi, że nawet odmienne założenia koncepcji początkowych prowadzą do wspólnego wniosku, ale też, że inżynier implementujący przekształcenia ma wiele dróg wyboru zależnych od konkretnych potrzeb. Przesłanie, które udaje się Autorowi przekazać brzmi: „przetwarzanie sygnałów wymaga opanowania pewnej wiedzy matematycznej, ale zainwestowany nakład pracy jest rekompensowany z nawiązką przez ciekawe i rozległe zastosowania”. Ta idea jest nowatorska także w porównaniu z licznymi wcześniejszymi książkami o przetwarzaniu sygnałów.

Prof. dr hab. inż. Piotr Augustyniak

O autorze

Prof. dr hab. inż. Andrzej Dobrowolski jest dziekanem Wydziału Elektroniki Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie, członkiem Institute of Electrical and Electronics Engineers ze statusem Senior Member oraz członkiem Stowarzyszenia Elektryków Polskich, a także ekspertem Narodowego Centrum Nauki i Polskiej Komisji Akredytacyjnej. W trakcie dotychczasowej działalności dydaktycznej zrealizował ponad 8000 godzin zajęć dydaktycznych, prowadząc wykłady m.in. z Techniki obliczeniowej i symulacyjnej, Pomiarów
i analizy biosygnałów, Przetwarzania sygnałów biometrycznych oraz Układów analogowych. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na cyfrowym przetwarzaniu sygnałów biomedycznych oraz identyfikacji osób w oparciu o biometryczne cechy sygnału mowy. Jest autorem i współautorem przeszło 200 artykułów i referatów naukowych oraz podręczników i skryptów akademickich.

Szczegóły

ISBN 9788364702150
Autor Dobrowolski
Oprawa twarda
Rok wydania 2018
Format b5
Stron 316

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl