Wydawca
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit

Urządzenia chłodnicze i przepisy prawne

Dostępność: brak towaru
Cena: 99,00 zł 99.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 94,29 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość EGZ.
dodaj do przechowalni

Opis

Wydawnictwo SYSTHERM pragnie przedstawić Państwu kolejny już tytuł z serii Technika chłodnicza dla praktyków. pt. „Urządzenia i przepisy prawne”. Książka ta jest poradnikiem opracowanym przez zespół autorów, z którymi współpracuję już od wielu lat. Osobami tymi są między innymi: prof. zw. dr hab. inż. Wojciech Zalewski, dr hab. inż. Jan Górski, prof. PRz., dr hab. inż. Bogusław Zakrzewski prof. PSz, mgr inż. Adam Głowala – liczących się w branży ekspertów i projektantów.
W części wstępnej przedstawiono wykaz oznaczeń oraz jednostki wielkości fizycznych. Dalej przedstawiono szczegółowo sprężarki chłodnicze. Omówiono ich podział oraz budowę. W części tej przedstawiono sprężarki tłokowe, typu scroll, śrubowe oraz rotacyjne. Podano metody regulacji wydajności sprężarek.
W dalszej części poradnika omówiono szczegółowo budowę i zastosowanie chłodniczych wymienników ciepła, skraplaczy, parowników, zbiorników wyparnych, chłodnic międzystopniowych itp. W oparciu o przeprowadzoną klasyfikację urządzeń dokonano ich przeglądu pod względem rozwiązań konstrukcyjnych i zasad działania. W opracowaniu opisano także zastosowanie agregatów do schładzania wody, agregatów z free – coolingiem, a także eksploatację urządzeń chłodniczych wraz z omówieniem przyczyn awarii i sposobów ich zapobiegania. Niektóre rozwiązania opisano na podstawie nowości technicznych przedstawionych na targach w Norymberdze w 2010 r.
W ostatnim rozdziale opisano regulacje prawne dotyczące czynników chłodniczych zgodnie z Rozporządzeniem nr 1005 / 2009 Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 31 październik 2009 r. w sprawie substancji zubożających warstwę ozonową.
Niniejszy tytuł kierujemy do określonej grupy czytelników – specjalistów z branży chłodniczej, mając jednocześnie nadzieję, iż przyczyni się on do ułatwienia im pracy. Publikacja ta powinna także zainteresować czytelników środowisk akademickich, w tym zwłaszcza studentów.

Szczegóły

ISBN 9788361265085
Autor Gaziński B.
Oprawa broszura
Rok wydania 2010
Format b5
Stron 316

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl