Elementarz śląski

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 33,00 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
33.00
Cena netto: 31,43 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość EGZ.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

 To książka dla dorosłych i dla dzieci. To pierwszy elementarz śląski w dziejach Śląska. Książka do tańca i do różańca. Są w niej setki opowiadań, bajek, wierszy, wiców, rysunków, zdjęć… Wprowadza nas w piękny świat śląskiej historii, kultury i gwary.

Barwne wydanie albumowe.
To godna uwagi książka napisana po śląsku, która składa się z czterech podstawowych rozdziałów. Jest tam tajemnicza i nieznana dotąd "Ewangelia śląska według św. Anny" oraz pierwszy raz w dziejach Śląska przetłumaczona w całości na śląską mowę "Ewangelia według św. Marka", "Księga Proroka Jonasza" i dwa fragmenty "Ewangelii Dzieciństwa", czyli początkowe rozdziały ewangelicznego tekstu św. Mateusza i św. Łukasza. Fragmenty z tekstem biblijnym są ozdobione akwarelami, stworzonymi specjalnie na potrzeby książki. Natomiast tekst komentarza dopełniony jest doskonałymi fotografiami. W szerokim sensie książka "Ewangelie śląskie" jest kontynuacją bardzo popularnej książki tego samego autora, czyli "Biblii Ślązoka".
Uczcie swoje dziecka
  Tyn Elemyntorz to je książka do tańcowania i rzykania. Je ekstra tak pisano, coby kożdy chcioł sie ją czytać, uczyć sie z nij o Śląsku i poznować jak piykne je śląskie godanie. Książki tyj niy noleży przegapić, bo przidzie ksiądz na kolynda i sie zapyto: A uczycie już dziecka ze śląskigo elemyntorza? I co wy wtedy powiycie?

Sroce spod łogona...?
  Śląsk to niy bele co, a Ślązoki to niy bele kto i sroce spod łogona niy wyskoczyli! Ślązoki mają za sobą ponad tysiąc lot historii, mają swoja godka, i żywe tradycje dotyczące praje wszystkich dziedzin życio. Tradycjo ta dotyczy jodła, pobożności, budowania chałpow, wychowywania dziecek, porządnyj roboty i wszyskigo, wszyskigo, wszyskigo... W tyn świat piyknyj śląskij historie, kultury i godki wkludzo nos "ELEMENTARZ ŚLĄSKI".

Co znojdziecie w tym Elemyntorzu?
  Znojdziecie tam piyknie napisane opowieści o znanych Ślązokach, o śląskich świyntych, podróże zmierzłego Ślązoka, o jodle i maszketach, fest dużo wiców, łobrozkow i fotek, mało historia Śląska no i są tam BOJKI PO ŚLĄSKU: Czerwony Kapturek, Jonek i Gryjtka, Kot w szczewikach, Kopciuch, Łoszkliwo taśka, Utopek, O wawelskim smoku, Siedym koziczek, Śniyżka i krasnoludki, Trzi wieprzki, Wiśniowy kot, Złoto Rybka.
  Fest ciekawe sa tam tys pisane po śląsku wierszowanki i tyjatrzyki:
Abecadło, Betlyjka, Dlo babci i dziadka, Dlo górników, Dziyń rechtora,
Elefant, Gybis, Jesiyń, Kołysonka, Lato, Murzinek Bambo, Mynka Ponboczka, Na Dziyń Matki, O umrziku, Śląski Hilary, Św. Mikołoj, Walyntynki, Wiosna,
Wyliczanki, Zima, Zwierzoki, Życzynia na Wilijo, Życzynia wielkanocne

Szczegóły

ISBN 8391324974
Autor Marek Szołtysek
Oprawa tw
Rok wydania 2001
Format a4
Stron 112

Opinie o produkcie (0)

Submit
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl