Fizyka w gimnazjum 3-zadania i problemy

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 2,00 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
2.00
Cena netto: 1,90 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość egz

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Zbiór zadań i problemów z fizyki jest opracowany z myślą o uczniach gimnazjum, którzy korzystają z podręcznika fizyki: St.Lipiński, M.Sawicki "Fizyka w gimnazjum 3" Kram, 2001. Wszystkie zadania są ściśle przyporządkowane określonemu paragrafowi podręcznika. Hasłowy spis treści tego zbioru zadań jest identyczny z takim samym spisem w podręczniku dla ucznia. Dzięki temu Czytelnik nie powinien mieć trudności z ustaleniem, jakie zadania należy rozwiązywać po przerobieniu danego zagadnienia na lekcji przez nauczyciela.

W zbiorze występują zadania obliczeniowe, które wymagają - obok wiedzy z fizyki - umiejętności matematycznych oraz zadania jakościowe lub inaczej zwane problemy ogólne. Wśród zadań jakościowych występują zadania eksperymentalne.

Zadania nieobliczeniowe przy rozwiązywaniu, wymagają umiejętności widzenia praw fizyki w zjawiskach i procesach, które dzieją się wokół nas i na które natrafiamy w życiu codziennym.

Zadania i problemy oznaczone gwiazdką są trudne lub niektóre z nich poszerzają zakres treści w stosunku do treści podręcznika fizyki. Można oczekiwać, że nimi zainteresują się uczniowie, którzy zechcą być lepiej przygotowani do kontynuacji dalszej nauki w liceum o profilu matematyczno-przyrodniczym.

W końcowej części zbioru autor umieścił przykładowe sprawdziany, których samodzielne rozwiązanie może dać Czytelnikowi orientację, w jakim stopniu opanował określony dział fizyki. Załączone przykładowe testy wielokrotnego wyboru umożliwią zdobycie pewnej praktyki w rozwiązywaniu tego typu zadań.Wszystkie zadania obliczeniowe mają odpowiedzi, a do większości zadań w zbiorze uczeń otrzymuje wskazówki, jak je rozwiązywać.

Szczegóły

ISBN 83-86075-34-1
Autor Sawicki Mieczysław
Rok wydania 0
Stron 0

Opinie o produkcie (0)

Submit
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl