Modelowanie mobilności w aspekcie plan.transportu miejskiego

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 85,00 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
85.00
Cena netto: 80,95 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość EGZ.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Praca dotyczy metodologii modelowania mobilności użytkowników obszaru miejskiego w aspekcie planowania transportu miejskiego. Na opracowaną metodologię składa się odwzorowanie elementów modelu mobilności na obszarze miejskim, formalizacja zapisu zmiennych decyzyjnych, układu ograniczeń oraz kryteriów oceny mobilności. Przedstawiono również sformułowanie wybranych modeli mobilności na obszarze miejskim, opracowano algorytm rozwiązywania zadań optymalizacyjnych wraz z ich implementacją komputerową.
Praca obejmuje osiem rozdziałów. W rozdziale pierwszym przedstawiono zasadnicze aspekty transportu na obszarze miejskim oraz istotę mobilności na obszarze miejskim, które są wprowadzeniem do problematyki przedstawionej w dalszej części pracy. Dokonano uściślenia podstawowych pojęć, tj.: użytkownik obszaru miejskiego, planowanie transportu miejskiego oraz mobilność na obszarze miejskim. W tej części pracy przedstawiono również stan zagadnienia w obszarze modelowania podróży, w kwestii mobilności i pomiaru wskaźnikowego ujmującego cechy zrównoważonego rozwoju transportu na podstawie dostępnej literatury. Drugi rozdział stanowi przedstawienie wybranych inicjatyw transportowych realizowanych na obszarach miejskich. Trzeci rozdział poświęcony został problematyce modelowania mobilności na obszarze miejskim.
Rozdział czwarty i piąty prezentują autorskie podejście do formułowania modelu mobilności na obszarze miejskim. Czwarty rozdział poświęcony został odwzorowaniu elementów modelu mobilności na obszarze miejskim. W rozdziale piątym przedstawiono formalizację zapisu funkcji kryterium oraz ograniczeń. Przedstawiony w rozdziałach czwartym i piątym sformalizowany język zapisu danych, zmiennych decyzyjnych, ograniczeń i kryteriów oceny pozwolił na opracowanie modeli mobilności na obszarze miejskim w rozdziale szóstym.
W rozdziale siódmym przedstawiono implementację opracowanych modeli na danych rzeczywistych oraz charakterystykę autorskiej aplikacji komputerowej. W końcowym rozdziale ósmym zamieszczono podsumowanie pracy oraz wskazano kierunki dalszych badań.

Szczegóły

ISBN 9788373654587
Autor Chamier-Gliszcz
Oprawa broszura
Rok wydania 2017
Format b5
Stron 217

Opinie o produkcie (0)

Submit
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl