Możliwości rekultywacji i wykorzystania rolniczego gruntów pogórniczych.
Cena regularna:
towar niedostępny
dodaj do przechowalni
Opis
Czytelnik znajdzie w niniejszej książce cenne informacje na temat zasobów i metod wydobycia węgla brunatnego. Problematyka związana z jego eksploatacją zajmuje tu istotne miejsce. Ponadto autorzy opisali różne kierunki i metody rekultywacji gruntów pogórniczych.
Przedstawione zostały także wyniki badań uzyskane z wieloletniego doświadczenia prowadzonego na zwałowisku wewnętrznym odkrywki Pątnów. Dotyczą one właściwości fizycznych i chemicznych gleb wytworzonych z mieszaniny skał nadkładowych po trzydziestu latach ich rekultywacji.
Kolejnym omawianym zagadnieniem jest wpływ nawożenia mineralnego na zmiany właściwości chemicznych, a tym samym na tempo procesu rekultywacji. Znaczna część przedstawionej pracy dotyczy fosforu i potasu, a w szczególności ich form w analizowanych glebach, dlatego jest ona szczególnie polecana dla badaczy zajmujących się mobilnością tych pierwiastków.
Książka obejmuje też problematykę ochrony środowiska w aspekcie rekultywacji gruntów pogórniczych.
Szczegóły
| ISBN | 9788371608391 |
| Autor | Spychalski |
| Oprawa | br |
| Rok wydania | 2016 |
| Format | b5 |
| Stron | 136 |
Bezpieczeństwo
Opinie o produkcie (0)
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Wydawca
