Podręcznik spawania. Zagadnienia ogólne. (1) UDT. 2023

Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 48,00 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
48.00
Cena netto: 45,71 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość EGZ.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Podręcznika spawania Zagadnienie ogólne Zeszyt 1 scharakteryzowano następujące tematy: przegląd podstawowych procesów spawania, zasady budowy i działania urządzeń spawalniczych, złącza spawane, ich właściwości i oznaczanie na rysunkach (wg EN 2553:2013), naprężenia i odkształcenia, pękanie połączeń i zapobieganie im, niezgodności spawalnicze i ich badanie, BHP, szkolenie i egzaminowanie spawaczy (wg PN-EN ISO 9606-1:2013), a także przykładowe pytania egzaminacyjne z odpowiedziami.

Szkolenie teoretyczne spawaczy w Polsce jest prowadzone w oparciu o zintegrowany system modułowy, opracowany przez Europejską Federację Spawalniczą (EWF) i zalecany przez Międzynarodowy Instytut Spawalnictwa (IIW). W piętnastu rozdziałach tego podręcznika przedstawiono (patrz spis treści) tematy nauczania wspólne dla wszystkich powszechnie stosowanych metod spawania, tj.: MMA, TIG, MAG, spawanie gazowe. Tematy te są omawiane na trzech poziomach szkolenia spawaczy, a mianowicie: spoin pachwinowych, blach i rur. W programach nauczania są one oznaczone jako zestawy tematyczne A, B i C.

Oprócz zagadnień ogólnospawalniczych - podanych w tym podręczniku - słuchacz uzyskuje wiadomości z określonej metody spawania (zestaw S), np. TIG, MAG, a jeśli uczestniczy w kursie spawania stali nierdzewnych lub aluminium, to otrzymuje wiedzę o spawaniu tych materiałów, ujętą w zestawach CrNi i Al.

Aby ułatwić kursantowi zdobycie niezbędnej wiedzy w każdej z metod spawania stali niestopowych, stali wysokostopowych nierdzewnych typu CrNi oraz aluminium i jego stopów, a także miedzi, niniejszy podręcznik jest/będzie uzupełniony kolejnymi podręcznikami serii wydawniczej, a mianowicie:

  • Podręcznik spawania aluminium i jego stopów metodą TIG
  • Podręcznik spawania stali nierdzewnych metodą TIG
  • Podręcznik spawania i cięcia gazowego
  • Podręcznik spawania stali niestopowych metodą TIG
  • Podręcznik spawania stali niestopowych metodą MAG
  • Podręcznik spawania stali niestopowych elektrodami otulonymi
  • Podręcznik spawania stali nierdzewnych metodą MAG
  • Podręcznik spawania stali nierdzewnych elektrodami otulonymi
  • Podręcznik spawania aluminium i jego stopów metodą MIG
  • Podręcznik spawania miedzi i jej stopów metodą TIG

Podręcznik ten - wspólny dla wszystkich procesów spawania - oraz dobrany tematycznie podręcznik stanowią więc pełny, zwięźle podany słuchaczowi materiał dydaktyczny. Ponieważ na poszczególnych kursach programy szkolenia, tematyka wykładów i liczba przeznaczonych na nie godzin mogą się różnić, wykładowca może wybrać - spośród tematów zawartych w podręczniku ogólnym i uzupełniających - tylko te, które uzna za właściwe i przydatne na określonym poziomie nauczania.

Z opracowanego cyklu podręczników, przeznaczonych przede wszystkim dla słuchaczy i wykładowców kursów spawania, mogą korzystać również instruktorzy spawania na tych kursach oraz technolodzy i inspektorzy nadzoru spawalniczego.

Szczegóły

ISBN 9788387982331
Autor Ferenc Kazimierz
Oprawa br
Rok wydania 2023
Format b5
Stron 184

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Submit
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl