Kategorie
Wydawca
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit

Podstawy finansów. Teoria i praktyka.

Dostępność: brak towaru
Cena: 40,00 zł 40.00
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
Cena netto: 38,10 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość EGZ.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Inspiracją do napisania drugiego wydania książki, podobnie jak poprzedniego jej wydania był fakt, iż dla wielu kierunków studiów ekonomicznych i pochodnych Rada Główna Szkolnictwa Wyższego przewidziała umieszczenie w ich programach przedmiotu "podstawy nauki o finansach". Przy tej okazji wskazano zagadnienia merytoryczne, które powinny być realizowane w wyżej wymienionym przedmiocie. Ogólnie ujmując, wskazano, iż problematyka przedmiotu "podstawy nauki o finansach" powinna zawierać zagadnienia dotyczące problematyki zarówno makro finansów ej, jak i mikro finansowej.
Ważną kwestią związaną z analizą tych segmentów finansów jest uwzględnienie relacji między nimi. W opracowaniu tym pragniemy wskazać na związki zachodzące między finansami mikropodmiotów a finansami publicznymi. Związki te można rozpatrywać także w odwrotnej kolejności. Wobec tego cechą charakterystyczną niniejszego opracowania jest odrębna analiza dwóch obszarów finansów oraz ocena istniejących wzajemnych relacji między nimi.
W prezentowanym opracowaniu starano się zachować wskazywaną przez Radę Główną Szkolnictwa Wyższego strukturę merytoryczną tego przedmiotu. Jednakże propozycje między głównymi obszarami merytorycznymi przedmiotu, jak i w ramach tych obszarów są efektem osobistych przemyśleń autora.
Wstępna część książki traktuje o istocie finansów, ich podziale i funkcjach w aspekcie teoretycznym. Następnie przedstawiono sektor finansów publicznych w ujęciu teoretycznym i praktycznym. Część środkowa książki jest łącznikiem między finansami publicznymi a finansami prywatnymi. Stąd też zamieszczono w niej treści dotyczące pieniądza, podatków i ubezpieczeń - prowadząc równolegle analizę teoretyczną i praktyczną tych zagadnień. W ostatniej części książki umieszczono problematykę finansów przedsiębiorstw, którą także ukazano zgodnie z przyjętą konwencją, czyli w ujęciu teoretycznym i praktycznym.

Szczegóły

ISBN 9788375832679
Autor Podstawka M.
Oprawa broszura
Rok wydania 2011
Format b5
Stron 364

Opinie o produkcie (0)

Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl