Pre-norma T-1/2 kpl. KonstrukcjiBetonowych

Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena brutto: 250,00 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
250.00
Cena netto: 238,10 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość kpl.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Pre-norma fib-MC 2010 obejmuje cały cykl istnienia konstrukcji betonowych, „od kolebki poza grób”, czyli począwszy od projektowania i wznoszenia, poprzez eksploatację, aż do prac konserwacyjnych (ocena, utrzymanie, wzmacnianie), rozbiórki i recyklingu, zawierając w jednym zestawie problemy budynków, mostów i innych konstrukcji inżynierskich. W zakresie projektowania norma w dużym stopniu ukierunkowana jest na spełnienie wymagań przydatności w szerokim rozumieniu tego terminu. Podobnie jak poprzednie pre-normy CEB-FIP (1978 i 1990) fib-MC 2010 nie tylko określa wymagania, ale daje też korespondujące wyjaśnienia i odsyłacze w wydzielonej szpalcie dokumentu.
Celem tej pre-normy jest przede wszystkim: (a) służyć jako podstawa dla przyszłych norm konstrukcji betonowych i dla ich lepszego zrozumienia przez odbiorców, (b) prezentować nowe osiągnięcia w zakresie konstrukcji betonowych i materiałów konstrukcyjnych oraz nowe pomysły mające na celu uzyskanie optymalnych rozwiązań.
W ostatecznym kształcie pre-norma  fib-MC 2010 była przygotowywana przez około 10 lat przy zaangażowaniu specjalistów z 44 krajów. Zespołem kierował Prof. Joost Walraven z Uniwersytetu Technicznego w Delft Holandia, a technicznym sekretarzem przy redakcji dzieła była Agnieszka Bigaj-van Vliet z tegoż Uniwersytetu. Zgromadzenie Ogólne fib zaakceptowało pre-normę fib-MC 2010 w dniu 29 października 2011r. na posiedzeniu w Lozannie.
Wydanie polskie pre-normy zawiera tłumaczenie oryginału w języku angielskim opublikowanego w październiku 2013r., opatrzone przypisami skierowanymi do Czytelnika polskiego, po skorygowaniu usterek wydawniczych i redakcyjnych oryginału oraz uzupełnieniu o informacje przedstawione w najnowszych publikacjach dotyczących szerokiej tematyki dzieła na łamach kwartalnika fib Stuctural Concrete i w Biuletynach fib.
Międzynarodowa Federacja Konstrukcji Betonowych (The International Federation for Structural Concrete) – fib, jest organizacją „pre-normatywną”, co oznacza pracę pionierską w normalizacji konstrukcji z betonu. Taka praca została obecnie zrealizowana w postaci pre-normy fib MC 2010.
Beton konstrukcyjny jest czymś więcej niż ciągle rozwijającym się materiałem budowlanym. Jest także wyznacznikiem znaczącego rozwoju w koncepcjach i strategiach projektowania. Wymagania wobec betonu konstrukcyjnego były dotąd formułowane następująco: konstrukcje betonowe powinny być wytrzymałe, funkcjonalne, trwałe, ekonomiczne i estetyczne. Obecnie szereg dalszych wymagań lub oczekiwań muszą one spełniać, na przykład: powinny być tak odporne na awarie, aby unikać katastrof postępujących, powinny wymagać jedynie niewielkich zabiegów konserwacyjnych, powinny pozwalać na zastosowanie w nich materiałów odpadowych, powinny zapewniać ochronę przed wypadkami, powinny stanowić barierę przeciwko zagrożeniom lub ochronę po ich wystąpieniu, powinny być przydatne do ponownego użycia, powinny wpisywać się w zrównoważony rozwój na wszystkie możliwe sposoby, a dodatkowo – wykazywać odpowiednią odporność ogniową i sejsmiczną oraz pozostawać w zgodzie ze środowiskiem.

 

Szczegóły

ISBN 9788361331186
Autor pod red.prof.Ajdukiewicza Andrzeja
Oprawa br
Rok wydania 2014
Format a4
Stron 678

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

Submit
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl