Referencyjny model funkcjonalny wspierania bezpieczeństwa i ochrony transportu kolejowego przez systemy z transmisją danych.

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 58,00 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
58.00
Cena netto: 55,24 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość EGZ.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Referencyjny model funkcjonalny wspierania bezpieczeństwa i ochrony transportu kolejowego przez systemy z transmisją danych

Publikacja Instytutu Kolejnictwa
 
Od zarania transportu kolejowego bardzo poważnie podchodzi się do kwestii bezpieczeństwa. Jednakże w ostatnim czasie ugruntowane przez lata podejście stało się niewystarczające zarówno ze względu na zmiany w rozwiązaniach technicznych stosowanych na kolei, jak i ze względu na wzrost zagrożeń.
 
Monografia wychodzi od analizy bezpieczeństwa ruchu i ochrony transportu kolejowego. Identyfikuje i porządkuje systemy techniczne wykorzystywane dla potrzeb bezpieczeństwa i ochrony uwzględniając nie tylko systemy stacyjne, liniowe i przejazdowe, ale także między innymi elektroniczne zezwolenia na jazdę, automatykę, monitoring. Dla potrzeb całościowej oceny bezpieczeństwa definiuje referencyjny model funkcjonalny uwzględniający wszystkie systemy gromadzące, przetwarzające i wymieniające dane mające wpływ na szeroko rozumiane bezpieczeństwo. Wskazuje czynniki, które należy brać pod uwagę przy ocenie bezpieczeństwa istniejących systemów transportowych oraz weryfikacji inwestycji infrastrukturalnych i taborowych. Definiuje narzędzie analityczne do całościowej oceny systemów transportowych pozwalające na ilościowe weryfikowanie poziomu bezpieczeństwa, ochrony i cyberbezpieczeństwa oraz weryfikowanie kompletności i komplementarności zabezpieczeń.
 
Przedstawiona w monografii metoda określania funkcjonalnej spójności bezpieczeństwa, ochrony i cyberbezpieczeństwa została zdefiniowana i zastosowana dla transportu kolejowego. Jak pokazano w monografii może być wprost wykorzystana dla potrzeb weryfikacji bezpieczeństwa systemów metra, tramwajów, automatycznych systemów transportu na przykład na lotniskach, a po uzupełnieniu także dla potrzeb innych systemów transportowych wykorzystujących predefiniowane drogi przebiegu.

Szczegóły

ISBN 9788378149088
Autor Pawlik Michaela
Oprawa br
Rok wydania 2019
Format b5
Stron 186

Opinie o produkcie (0)

Submit
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl