Zapisane w eterze + CD. Silesiana

Dostępność: brak towaru
Cena brutto: 30,00 zł
zawiera 5% VAT, bez kosztów dostawy
30.00
Cena netto: 28,57 zł
bez 5% VAT i kosztów dostawy
ilość EGZ.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

"Od lat namawiam ludzi wybitnych, ludzi niezwykłych, ludzi pozostawiających wyrazisty ślad na współczesności Śląska do pisania o ludziach, wydarzeniach, swoich doświadczeniach. To ślad, który dla naszych następców stanie się źródłem refleksji, zastanowienia, konfrontacji za i przeciw, by w końcu nobilitować myślenie w historii. Cieszę się niezmiernie, że właśnie Pani Maria podjęła trud opisania swoich doświadczeń. Są one niezwykle ważne dla poznania Śląska" (z recenzji prof. zw. dr. hab. Jana Malickiego)

"Czekałem na tę książkę. (...) Chciałoby się metaforycznie powiedzieć, że czuje ona Śląsk i tak nim żyje, że nawet śni po śląsku! Tą wiedzą o regionie i miłością do niego dzieli się z nami w książce, na którą – powtórzę – tak czekałem. A jest to wiedza ogromna i gruntowna, zdobyta w trudzie codziennych obowiązków rodzinnych i zawodowych, zrodzona z niezliczonej ilości spotkań z ludźmi różnych środowisk, osadzona w śląskiej codzienności, a i wygenerowana z tradycji rodzinnych, miłość zaś do małej śląskiej ojczyzny jest uczuciem mądrym, wyważonym, niezaślepiającym, owszem – dostrzegającym wszystko to, co w niej dobre i piękne, ale i to, co boli, i to boli czasem bardzo" (z recenzji prof. zw. dr. hab. Jana Miodka)

Maria Pańczyk-Pozdziej urodziła się 10 lipca 1942 roku w Tarnowskich Górach, gdzie w 1961 roku ukończyła Liceum Pedagogiczne. Jest absolwentką filologii polskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. W latach 70. pracowała jako nauczycielka w szkołach powiatu tarnogórskiego. W 1969 roku, wygrywając konkurs na reporterów radiowych, została dziennikarką. Pracę w Radiu Katowice podjęła 1 września 1971 roku. W latach 2002–2005 była radną Sejmiku Województwa Śląskiego. Obecnie po raz czwarty z listy Platformy Obywatelskiej sprawuje mandat Senatora Rzeczypospolitej Polskiej, uzyskując każdorazowo najlepszy na Śląsku wynik wyborczy. W VIII kadencji wybrano ją na wicemarszałka Senatu RP. Była i jest osobą bezpartyjną.

Szczegóły

ISBN 9788371649240
Autor Pańczyk-Poździej Maria
Oprawa br
Rok wydania 2016
Format a5
Stron 210

Opinie o produkcie (0)

Submit
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl