Wydawca
Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
Submit
Premiera Książki Star Kolbebka Polskiej Motoryzacji 0
Premiera Książki Star Kolbebka Polskiej Motoryzacji

Premiera Książki "Star. Kolebka Polskiej Motoryzacji"

Premiera Książki "Star. Kolebka Polskiej Motoryzacji"

Dnia 04 lipca 2023 , miłośnicy motoryzacji oraz entuzjaści historii przemysłu samochodowego zgromadzili się w Księgarni na premierze najnowszej książki autorstwa Roberta Przybylskiego, zatytułowanej "Star. Kolebka Polskiej Motoryzacji". Wydarzenie to było nie tylko okazją do poznania bliżej fascynującej historii starachowickiej Fabryki Samochodów Ciężarowych (FSC), ale także do spotkania z samym autorem.

Książka, licząca imponujące 230 stron, przenosi czytelników w świat meandrów rozwoju FSC, zaczynając od skromnych początków z prymitywnym umaszynowieniem, które stawiało wyzwania przed planowanymi odmianami Stara 20. Autor nie tylko dokumentuje rozwój fabryki, ale również ukazuje ambitne projekty z lat 60., takie jak samochody z widlastymi silnikami, niezależnym zawieszeniem czy samonośną konstrukcją. Wielu z tych perspektywicznych modeli niestety nie ujrzało światła dziennego z powodu ograniczeń finansowych.

Podsumowując, premiera tej fascynującej książki to nie tylko okazja do odkrywania tajemniczej historii Starachowic, ale także do zanurzenia się w świat, w którym narodziły się pierwsze polskie samochody powojenne. Autor, dzięki swojej pasji i staranności, otwiera przed czytelnikami drzwi do niezwykłego świata polskiej motoryzacji, który pozostanie w pamięci każdego, kto sięgnie po tę lekturę.

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl