Kategorie
Producent
- Centrum Rzeczoznawstwa Budowlanego (2)
- Dolnośląskie Wyd.Edukacyjne s.c. (24)
- Dolnośląskie Wyd.Edukacyjne s.c.W.Puła, E.Wacławek-Grząślewicz (3)
- KaBe S.C.Wydawnictwo i Handel Książkami (2)
- KSIĘŻY MŁYN Dom Wydawniczy Michał Koliński (1)
- Oficyna Wydawnicza Politechniki Warszawskiej (6)
- Oficyna Wydawnicza Politechniki Wrocławskiej (3)
- Pol.Krakowska (2)
- Politechnika Lubelska (1)
- Politechnika Śląska (2)
- PWN Wydawnictwo Naukowe (4)
- WKŁ -Wydawnictwa Komunikacji i Łączności Sp.z o.o. (22)
- Wydawnictwo Politechniki Świętokrzyskiej (1)
- Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny Szczecin (1)
Dostępność
Cena
-
od
do
Mosty zespolone stalowo-betonowe. Zasady projektowania PN-EN 1994-2.
Poradnik poświęcony zasadom projektowania popularnych w Polsce mostów zespolonych stalowo-betonowych według nowej normy PN-EN 1994-2. Opisano w nim podstawowe pojęcia i oznaczenia, metody budowy mostów zespolonych, rodzaje materiałów i ich własności, ogólne zasady projektowania tych mostów, metody określania przekroju zespolonego, wpływ oddziaływań termicznych oraz reologicznych na siły wewnętrzne i przemieszczenia, stany graniczne nośności przekroju poprzecznego, stateczność, nośność zespolenia, stany graniczne użytkowalności, wymagania konstrukcyjne, sprawdzanie nośności istniejących mostów o dźwigarach zespolonych oraz przęsła z belek stalowych obetonowanych. Podstawowymi zaletami poradnika są konkretne wytyczne dotyczące projektowania i przykłady obliczeniowe analizowanych konstrukcji (w normie podano jedynie ogólne wytyczne).
Odbiorcy: inżynierowie-projektanci mostów, inżynierowie nadzoru mostowego i pracownicy służb utrzymania mostów oraz studenci wydziałów inżynierii lądowej wyższych uczelni technicznych o specjalności budowa i utrzymanie mostów.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Mosty podwieszone i wiszące DWE
Wrocławskie Dni Mostowe
Mosty podwieszone i wiszące
Seminarium pod patronatem JM Rektora Politechniki Wrocławskiej prof. dr hab. inż. Tadeusza Lutego, Dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad mgr inż. Edwarda Gajerskiego, Przewodniczacego Związku Mostowców Rzeczypospolitej Polskiej prof. dr hab. inż. Wojciecvha Radomskiego.
Dostępność: Dostęny
Metoda elementów skończonych w mechanice konstrukcji. Przykłady zastosowań w programie SIMULIA Abaqus cz.1
Metoda elementów skończonych w mechanice konstrukcji. Przykłady zastosowań w programie SIMULIA Abaqus cz.1
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Rusztowania mostowe.WKŁ.
W ostatnich latach nastąpił ogromny postęp w zakresie technologii budowy mostów - dotyczy to również rusztowań i deskowań jako integralnych elementów budowy mostów. Rusztowania i deskowania wraz z oprzyrządowaniem spełniają bardzo ważną rolę w budownictwie mostowym. Wprawdzie są zaliczane do tak zwanych urządzeń pomocniczych, ale to właśnie one w sposób bardzo wyraźny wyrażają związki między konstrukcją obiektu a technologią jego wykonania oraz współdecydują o czasie i kosztach realizacji. Od rusztowań i deskowań w dużej mierze zależą bezpieczeństwo budowy, tempo postępu prac, dokładność wykonania poszczególnych elementów budowli, jak również estetyka powierzchni zewnętrznych.
Niniejszy podręcznik, opisujący kompleksowo współczesne rusztowania i deskowania do budowy mostów, jest pierwszą po prawie 40 latach tego typu monografią. Może on stanowić cenną pomoc w procesie kształcenia kadr inżynierów mostowców w Polsce, przed którymi stają ogromne zadania realizacyjne, zmierzające do poprawy infrastruktury komunikacyjnej kraju.
Dostępność: brak towaru
Budowa i utrzymanie mostów wyd. 4
Podręcznik akademicki omawiający zagadnienia związane z budową i utrzymaniem mostów.
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Wzmacnianie konstrukcji dróg geosyntetetykami.
W książce przedstawiono aktualny stan wiedzy na temat możliwości wykorzystania geosyntetyków do wzmacniania konstrukcji dróg opartych w sposób bezpośredni na podłożu jednorodnym.
Dostępność: brak towaru
Kierunki rozwojowe mostownictwa. Świat i Polska
brak opisu
Dostępność: Dostęny
Wysyłka w: 24 godziny
Perspektywy i kierunki rozwwojubudownictwa drogowego w Polsce
Polska obecnie realizuje ambitny program przebudowy sieci drogowej, który zgodnie z wymaganiami Unii Europejskiej powinien uwzględniać wysoki poziom technologiczny budowy dróg z zachowaniem norm ochrony środowiska. W opracowaniu przedstawiono perspektywy i kierunki rozwoju konstrukcji oraz nowych rozwiązań materiałowo-technologicznych nawierzchni drogowych w aspekcie ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju. Zawarto między innymi unikalne wyniki badań forsightowych metodą Delphi, prowadzone w celu określenia priorytetowych technologii budowy nawierzchni drogowych w perspektywie około 30 lat.
Dostępność: brak towaru
Nawierzchnie drogowe.Preskrypt
Preskrypt zawiera przegląd konstrukcji nawierzchni drogowych. Omówiono także zasady projektowania nawierzchni oraz metody ich diagnostyki i wzmacniania. Publikacja jest przeznaczona dla studentów specjalizujących się w budownictwie drogowym na różnych uczelniach.
Dostępność: brak towaru
Budowle urządzeń technicznych dróg i ulic.
Opracowanie zawiera podstawowe zasady projektowania i realizacji budowli stałych urządzeń technicznych wyposażenia dróg i ulic występujących w obszarze pasa drogowego. Omówiono współczesne wymagania konstrukcyjne i właściwości użytkowe takich grup budowli, jak: budowle niezbędne w jednopoziomowych skrzyżowaniach dróg samochodowych i szynowych oraz torowiskach tramwajowych w ulicach miast, ekrany przeciwhałasowe oraz antywibracyjne w otoczeniu dróg, urządzenia nośne znaków drogowych i sygnalizacyjnych oraz słupów oświetleniowych, bariery ochronne i energochłonne, urządzenia przeciwpożarowe, zapory i inne.
Dostępność: brak towaru