Sardynia. Travelbook. Wydanie 4 Sardynia to wyspa, którą można zwiedzać tygodniami, a mimo to opuszczać ją z odczuciem niedosytu. Tajemnicze relikty cywilizacji prehistorycznych i niezliczone zabytki późniejszych epok odnajdziemy tu niemal na każdym kroku. A to dopiero początek atrakcji: złociste plaże, dzikie pasma górskie, kolorowe święta i festy oraz znakomita śródziemnomorska kuchnia zakrapiana wybornymi oliwą i winem - wszystko to może sprawić, że stracimy dla Sardynii głowę... Kameralne plaże i szmaragdowe morze Nuragi, domy wróżek i grobowce olbrzymów Zabytkowe miasta i miasteczka Tradycyjne święta i gościnni mieszkańcy Wino, owoce i śródziemnomorska kuchnia
Od kilkunastu lat krakowska dzielnica Kazimierz jest jedną z największych atrakcji królewskiego miasta. Do 1800 roku było to odrębne miasto, zamieszkałe przede wszystkim przez Żydów blisko związanych z Krakowem, w którym mieściły się ich sklepy i warsztaty. Tym, co wyróżniało Kazimierz, była koegzystencja żydów i chrześcijan: gdzież indziej bowiem nadal można przystanąć na skrzyżowaniu ulic rabina Meiselsa i Bożego Ciała?
Gdy w 1993 roku Steven Spielberg nakręcił Listę Schindlera, pokazując tym samym Kazimierz na turystycznej mapie świata, dzielnica stała się prawdziwym celem wyjazdów. Wydarzeniem przyciągającym szczególną uwagę tysięcy uczestników jest coroczny Festiwal Kultury Żydowskiej.
Prawdziwy skarb to witalność Kazimierza, który wciąż żyje i zaskakuje swymi nowymi obliczami: to tu bije towarzyski puls Krakowa; w tej przestrzeni, jak w żadnej innej, artystyczne dusze wyczarowują nostalgię, wzruszenie, ironiczną anegdotę, słowem: Środkową Europę! Spektakl, koncert, zmierzch, kawa i rozmowa mają tu swój niepowtarzalny smak.